Grzegorz Kaliszuk

Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych

O mnie:

Jestem praktykiem rynku finansowego z 18 letnim doświadczeniem w zarządzaniu produktem, projektami wdrożeniowymi oraz siecią sprzedaży. Swoje doświadczenie buduję i wzbogacam w branży funduszy inwestycyjnych oraz branży ubezpieczeniowej między innymi w takich firmach jak PZU, Nordea, Allianz oraz Phinance S.A. Jestem uczestnikiem wielu międzynarodowych projektów produktowych oraz procesowych.

Aktywnie publikuję i komentuję rynek finansowy, będąc autorem ponad 200 artykułów w prasie polskiej i zagranicznej poświęconych inwestycjom, rynkowi kapitałowemu, edukacji finansowej, rynkowi funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz rozwoju branży ubezpieczeniowej.

Od ponad trzech lat w Phinance S.A. jestem odpowiedzialny za kreację oferty produktów inwestycyjnych i zarządzanie sprzedażą tych produktów.

Jestem autorem bloga finansowego o charakterze edukacyjnym https://rozumiem-finanse.pl/

W czym mogę Ci pomóc?

Ubezpieczenia na życie

Inwestycje kapitału

Moje artykuły:

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Rok VUCA – co zmienił 2022 na rynku finansowym?

Stosując terminologię wojskową, bez wątpienia możemy określić ostatnie 12 miesięcy na rynku finansowym rokiem VUCA (ang. Volatility, Uncertainty, Complexity, Ambiguity). Pełnym zmienności, niepewności oraz złożonych i niejednoznacznych zjawisk. To rok, w którym nie jeden, a kilka czarnych łabędzi przypłynęło w tym samym czasie. Kto stracił, a kto zarobił – to naturalne pytanie, które nasuwa się w kontekście inwestycyjnego podsumowania…
Czytaj artykuł

​Popyt na złoto inwestycyjne wciąż rośnie

W ciągu ostatnich 4 lat popyt na złoto inwestycyjne w Polsce wyniósł ponad 44 tony. W 2022 roku wartość wzrośnie jeszcze bardziej, a rekord znów zostanie pobity.  Co powoduje wzrost zainteresowania żółtym kruszcem? Jest kilka powodów, dla których zainteresowanie złotem w ciągu ostatnich lat rośnie coraz bardziej. W 2019 roku Polacy kupili 5 ton złota,…
Czytaj artykuł

Konflikt zbrojny, a rynek funduszy – co warto wiedzieć?

Konflikt zbrojny trwa, a złoto wraca do łask. Czy można już po 3 tygodniach szukać analogii do sytuacji na rynku funduszy inwestycyjnych do tej sprzed dwóch lat, kiedy wybuchła pandemia COVID-19? Wielu ekspertów zastanawia się już dziś, czy długofalowe skutki epidemii koronawirusa będą miały dla rynków gospodarczych podobny skutek, jak działania militarne Rosji podczas inwazji…
Czytaj artykuł

Europejski rynek funduszy inwestycyjnych – UCITS I AIF

W ostatnich miesiącach dużą uwagę poświęcaliśmy rynkowi funduszy inwestycyjnych w Polsce. Było to spowodowane między innymi ih szybko rosnącą wartością (do września 2021 roku – 314,1 mld zł), dużymi napływami do funduszy zdefiniowanej daty – PPK, znaczącymi odpływami z funduszy obligacji w ostatnim kwartale ubiegłego roku, oraz obniżką opłaty za zarządzanie do max 2% od…
Czytaj artykuł

Zamów bezpłatną konsultację

grzegorz.kaliszuk@phinance.pl

tel. +48 600 241 457

Powiązane artykuły

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Kredyty hipoteczne w Polsce: stałoprocentowe kontra zmiennoprocentowe – co wybrać?

Kredyty hipoteczne są jednym z kluczowych produktów finansowych dostępnych na polskim rynku. Obecnie Polacy mogą wybierać pomiędzy kredytami o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Z danych Związku Banków Polskich i Centrum AMRON wynika, że kredyty o stałym oprocentowaniu biją rekordy popularności. Jednak czy ten wybór zawsze jest najlepszy? Kredyt o zmiennym oprocentowaniu Kredyty o zmiennym oprocentowaniu…
Czytaj artykuł
budżet Polski nowy rząd 2025

Projekt budżetu czyli to nie dziura to przepaść

O projekcie budżetu na następny rok, analitycy państwowego banku, którzy słyną z wesołej propagandy sukcesu, napisali: cyt. „Zaskakujący budżet”. Dla młodych przedsiębiorców, czy w ogóle dla sektora prywatnego, trudno tam szukać benefitów. Rząd ma zamiar wydać na publiczną ochronę zdrowia 222 mld złotych. To o 30 mld złotych więcej niż w tym roku. Nikt nie…
Czytaj artykuł
budżet Polski 2025 komentarz eksperta

Rekordy w złocie i w obligacjach detalicznych

Polski złoty najmocniejszy od 2008 roku, rekordy w zakupie złota i obligacji detalicznych oraz zaskakujący projekt budżetu na 2025 rok. Dowiedz się, co przyniesie wrzesień na rynku inwestycji. AKCJE Nie kocha polskiego rynku światowa finansjera. Ileż to razy, komentarz dotyczący perspektyw dla polskich akcji, zaczynałem od przykrego stwierdzenia, że wyznaczające trendy na światowych rynkach, międzynarodowe…
Czytaj artykuł

Jak wygląda polski rynek nieruchomości premium i jakie są jego perspektywy rozwoju?

Na polskim rynku nieruchomości premium w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój inwestycyjny. Segment nieruchomości premium obejmuje ekskluzywne apartamenty, penthouse’y, wille oraz luksusowe rezydencje. Pomimo początku swego rozwoju w Polsce, rynek nieruchomości premium przyjął się naprawdę świetnie i można śmiało stwierdzić, że będzie stawał się coraz bardziej popularnym i pożądanym. Mimo tego, iż kraje Europy…
Czytaj artykuł
jak mądrze inwestować w grunty

Ziemia jako narzędzie dywersyfikacji inwestycji. Dlaczego warto?

Dywersyfikacja naszego kapitału poprzez odpowiedni dobór inwestycji i aktywów jest jednym z najważniejszych elementów w zarządzaniu ryzykiem finansowym. Polega ona na alokacji kapitału w różne klasy aktywów, aby zminimalizować ryzyko, zmaksymalizować zyski oraz być przygotowanym na wahania koniunkturalne. Jednym z kluczowych, choć często niedocenianych składników zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego jest ziemia. Inwestowanie w grunty, zarówno rolne,…
Czytaj artykuł
inwestowanie w USA co się opłaca

Ekspozycja na amerykański rynek akcji a oferta Phinance S. A.

Amerykański rynek akcji jest jednym z najbardziej rozwiniętych i dynamicznych rynków na świecie, przyciągając inwestorów z różnych części globu, w tym również z Polski. Jego ogromna kapitalizacja, płynność oraz innowacyjność sprawiają, że jest on atrakcyjnym celem dla inwestorów poszukujących wysokich stóp zwrotu. Phinance S.A., jako jedna z czołowych firm doradztwa finansowego w Polsce, oferuje swoim…
Czytaj artykuł
obligacje skarbu państwa największy zysk

Rekordowa sprzedaż, ale i zmiana preferencji na rynku obligacji detalicznych

Po siedmiu miesiącach 2024 r. sprzedaż obligacji detalicznych wyniosła już 50,4 mld zł. To wynik wyższy niż w całym 2023 r, gdy Polacy kupili państwowe obligacje za 48,7 mld zł. W narodowej percepcji więc, oprócz tradycyjnej kawalerki na wynajem, jako „bezpieczna inwestycja” zakotwiczone zostały obligacje detaliczne. Bardzo wysoka sprzedaż oznacza, że pobity w całym 2024…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja