Wnioski opracował Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych Phinance, Grzegorz Kaliszuk.

Kim jest doradca przyszłości? Znamy oczekiwania inwestorów

22 września 2023

Statystki pokazują, że Klienci szukają długoterminowych relacji z Doradcą. Ponad 43% respondentów współpracuje z danym Doradcą od 3 do 5 lat. Prawie 30% utrzymuje tą relacje w okresie od 6 do 10 lat. Jedynie 25% badanych Inwestorów utrzymuje relacje z Doradcą krótsze niż 2 lata.

Zachowanie konsumentów

Dynamicznie zmieniające się otoczenie geopolityczne i makroekonomiczne powoduje równie szybkie transformacje w zachowaniu konsumentów. Pokoleniowe zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwach na całym świecie, szybkość dostępu do informacji, nieograniczona globalna konkurencja powoduje nieco wolniejsze, jednak trwałe zmiany w modelu konsumpcyjnym.

Ważne, by uświadomić sobie w tym miejscu, że inwestorzy to także konsumenci – użytkownicy produktów inwestycyjnych. Zatem ich zachowanie również ulega podobnie ciągłym i coraz głębszym zmianom.

​LinkedIn x Coalition Greenwich

LinkedIn razem z Coalition Greenwich (wiodącym globalnym dostawcą strategicznego benchmarkingu oraz analiz dla branży usług finansowych) przeprowadził z końcem 2021 roku badanie na grupie 750 Inwestorów indywidulnych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). 

"Understanding the Changing Investor Landscape" ma na celu sprawdzenie opinii inwestorów, głównych pytań i wątpliwości jakie rynek produktów inwestycyjnych u nich budzi, kwestii prawnych i obsługowych z jakimi się mierzą oraz produktów, na które zwracają swoją uwagę i w konsekwencji preferują.

Wyniki są dość jednoznaczne. Inwestorzy szukają w przyszłości długoterminowych relacji, częstych kontaktów i aktualizacji wiadomości rynkowych w sposób głównie zdalny.

Doradca przyszłości to osoba, która zdaniem badanych będzie stale poszerzała swoją ofertę produktową i pomagała Inwestorowi zwinnie nawigować w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu makro i geopolitycznym. Pełną treść artykułu znajdą Państwo w ostatnim numerze Miesięcznika Ubezpieczeniowego. Zapraszamy do lektury!

Powiązane artykuły

Kierunki i perspektywy rozwoju rynku agencyjnego

W dniach 2-3 października 2024 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się 2 edycja Konferencji EKF Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje i Ryzyko. To bardzo ważne wydarzenie gromadzące przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, w trakcie którego dyskutowano o obecnym stanie branży, wyzwaniach i oczywiście kierunkach rozwoju. W trakcie tego wydarzenia miał miejsce twórczy i zmuszający do refleksji…
Czytaj artykuł
Polski złoty wartość 2024

Polski rynek akcji pod lupą: Kino vs. rzeczywistość

Jaka jesień czeka inwestorów? Na pierwszym planie widzimy kilka czynników, które wpłyną w najbliższych tygodniach na na rynek akcji, obligacji, surowców i walut. To oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych w USA i w Europie, popyt na ETF-y amerykańskich spółek IT, słabnąca polska waluta oraz zakup złota przez banki centralne. AKCJE Zwrócono mi delikatnie uwagę, czy…
Czytaj artykuł

Seminarium Phinance 2024: sukcesy i nowe cele

Resort Arche Cukrownia okazał się idealną scenerią dla naszego corocznego spotkania, podczas którego podsumowaliśmy wspólne sukcesy i spojrzeliśmy w przyszłość. Całe wydarzenie, z dwoma uroczystymi Galami, trwało aż 3 dni pełne świetnej zabawy. Towarzyszyło nam również 12 partnerów biznesowych. Liczby, wyróżnienia, plany Gala awansów: Wręczyliśmy 44 awanse, w tym 7 na prestiżowe stanowisko Starszego Partnera.…
Czytaj artykuł

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Kredyty hipoteczne w Polsce: stałoprocentowe kontra zmiennoprocentowe – co wybrać?

Kredyty hipoteczne są jednym z kluczowych produktów finansowych dostępnych na polskim rynku. Obecnie Polacy mogą wybierać pomiędzy kredytami o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Z danych Związku Banków Polskich i Centrum AMRON wynika, że kredyty o stałym oprocentowaniu biją rekordy popularności. Jednak czy ten wybór zawsze jest najlepszy? Kredyt o zmiennym oprocentowaniu Kredyty o zmiennym oprocentowaniu…
Czytaj artykuł
budżet Polski nowy rząd 2025

Projekt budżetu czyli to nie dziura to przepaść

O projekcie budżetu na następny rok, analitycy państwowego banku, którzy słyną z wesołej propagandy sukcesu, napisali: cyt. „Zaskakujący budżet”. Dla młodych przedsiębiorców, czy w ogóle dla sektora prywatnego, trudno tam szukać benefitów. Rząd ma zamiar wydać na publiczną ochronę zdrowia 222 mld złotych. To o 30 mld złotych więcej niż w tym roku. Nikt nie…
Czytaj artykuł
budżet Polski 2025 komentarz eksperta

Rekordy w złocie i w obligacjach detalicznych

Polski złoty najmocniejszy od 2008 roku, rekordy w zakupie złota i obligacji detalicznych oraz zaskakujący projekt budżetu na 2025 rok. Dowiedz się, co przyniesie wrzesień na rynku inwestycji. AKCJE Nie kocha polskiego rynku światowa finansjera. Ileż to razy, komentarz dotyczący perspektyw dla polskich akcji, zaczynałem od przykrego stwierdzenia, że wyznaczające trendy na światowych rynkach, międzynarodowe…
Czytaj artykuł

Jak wygląda polski rynek nieruchomości premium i jakie są jego perspektywy rozwoju?

Na polskim rynku nieruchomości premium w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój inwestycyjny. Segment nieruchomości premium obejmuje ekskluzywne apartamenty, penthouse’y, wille oraz luksusowe rezydencje. Pomimo początku swego rozwoju w Polsce, rynek nieruchomości premium przyjął się naprawdę świetnie i można śmiało stwierdzić, że będzie stawał się coraz bardziej popularnym i pożądanym. Mimo tego, iż kraje Europy…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja