USŁUGA NIEODPŁATNEGO DORADZTWA INWESTYCYJNEGO (UNDI) W OFERCIE PHINANCE 

19 lipca 2021

Klienci Phinance oprócz szerokiej palety produktów inwestycyjnych, dostępu do platformy transakcyjnej PhiMarket, bezpośredniego wsparcia ze strony Doradców Phinance mogą także bezpłatnie skorzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego (UNDI). Usługa ta stanowi doskonałe uzupełnienie oferty ponad 170 subfunduszy w ramach funduszy otwartych dostępnych w Phinance.

Czym jest UNDI? 

UNDI czyli Usługa Nieodpłatnego Doradztwa Inwestycyjnego to nic innego jak przygotowywana raz w miesiącu rekomendacja inwestycyjna adekwatna dla jednej z pięciu strategii (strategia konserwatywna, ostrożna, stabilna, dynamiczna oraz agresywna). Rekomendacja Inwestycyjna wskazuje konkretne fundusze inwestycyjne więc jest to swojego rodzaju Fund of Fund aktywnie zarządzany.

Każda Rekomendacja Inwestycyjna (niezależnie od strategii) zawiera następujący zestaw informacji:

  • Ocenę perspektyw klas aktywów (akcje, obligacje, waluty, surowce)
  • Ogólną strukturę portfela
  • Szczegółową strukturę portfela (selekcja funduszy otwartych)
  • Procentowany udział poszczególnych funduszy w portfelu (alokacja procentowa)
  • Historyczne wyniki strategii inwestycyjnej
  • Charakterystykę rekomendowanych funduszy w tym:

                        - imię i nazwisko zarządzającego

                        - deklarowany benchmark

                        - minimalna pierwsza wpłata

                        - deklarowana polityka 

  •  Historyczne zmiany w składzie Portfela 

Na jakiej podstawie dobierana jest adekwatna strategia inwestycyjna?

Strategia inwestycyjna adekwatna dla danego Klienta dobierana jest w oparciu o ankietę UNDI składającą się z 18 pytań. Logika ankiety UNDI oparta jest na ankiecie adekwatności znanej z Dyrektywy MIFID. Ankieta UNDI jest jednak dużo bardziej szczegółowa w szczególności w obszarze sytuacji finansowej Klienta. 

Klient odpowiadając na kolejne pytania w ankiecie określa odpowiednio: 

  • swój poziom wiedzy i doświadczenia na rynku finansowym
  • swoją sytuację finansową
  • swój poziom akceptacji ryzyka inwestycyjnego oraz
  • swój cel inwestycyjny

Jak można uruchomić UNDI

Uruchomienie UNDI  jest bardzo proste. Klient powinien zalogować się do swojego Panelu Klienta pod adresem: klient.phinance.pl i następnie wybrać w panelu głównym po prawej stronie aktywny link.

Wówczas Klient zostaje bezpośrednio przekierowany do Ankiety, którą wykonuje samodzielnie. W wyniku ankiety określony zostaje profil inwestycyjny i funduszowy Klienta i tym samym dobrana zostaje adekwatna strategia inwestycyjna.

Aktualna Strategia jest zawsze do pobrania w Panelu Klienta po przejściu do Ankiety Doradztwa Inwestycyjnego jak również równolegle jest wysłana na adres mailowy podany przez Klienta raz w miesiącu.

Jak zastosować w praktyce Strategię Inwestycyjną w ramach UNDI?

Kluczowy element strategii inwestycyjnej odnosi się do wspomnianej już selekcji i alokacji funduszy. Klient chcąc naśladować rekomendacje dla siebie adekwatne powinien odzwierciedlać swój skład portfela inwestycyjnego. Może to zrobić samodzielnie przez PhiMarket [marekt.phinance.pl] lub za pośrednictwem swojego Doradcy Phinance.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z UNDI i bieżącego śledzenia rekomendacji inwestycyjnych.

Grzegorz Kaliszuk

Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w Phinance S.A.

Powiązane artykuły

Strach walczy z chciwością  – wyczekiwanie na ruch w górę czy obawa przed silną korektą?

Co rynku akcji, obligacji, walut i surowców przyniósł nam burzliwy listopad? Czy grudzień przyniesie trwałe wybicie ponad historyczne maksima na rynku akcji? Czy stale rosnąca cena złota utrzyma się w dłuższej perspektywie? Przeczytaj komentarz rynkowy przygotowany przez Marcina Lau Głównego analityka Phinance S.A. AKCJE W naszej spółce mamy wielu górołazów. Wasz ulubiony autor komentarzy ekonomicznych…
Czytaj artykuł

Phinance S.A. uczestniczyło w IX Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne spotkanie branżowe, organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych. W miniony wtorek odbyło się już dziewiąte takie spotkanie i Phinance miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Wydarzenie, rokrocznie jest wyjątkowym spotkaniem ekspertów z sektora pośrednictwa finansowego, które jest okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla całej branży. Stanowi też…
Czytaj artykuł

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Obligacje w obliczu malejącej inflacji czyli nie każdy as bierze wziątkę.

W listopadzie 2023 roku, niemal co dnia, na rynki finansowe napływają dane wskazujące na koniec trwającej bez mała trzy lata globalnej inflacji. Żeby uzmysłowić sobie tempo tego spadku, przytoczę przykład Wielkiej Brytanii, gdzie w październiku inflacja spadła do najniższego poziomu od dwóch lat (4,6%). Spadek o 2,1 punktu procentowego między wrześniem a październikiem był najbardziej…
Czytaj artykuł
Polisa na życie

Czy polisa na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowa?

Choć nie ma ustawowych przepisów nakazujących zawieranie polisy na życie przy kredycie hipotecznym, to wiele banków oczekuje tego od swoich klientów. Ma ono być dodatkowym zabezpieczeniem a wypadek śmierci kredytobiorcy. W takich sytuacjach rodzina może mieć problem ze spłatą zobowiązania. Wtedy rozwiązaniem jest świadczenie ubezpieczeniowe. Banki najczęściej już przy zawieraniu umowy kredytowej proponują wykupienie u…
Czytaj artykuł

Ekonomia w cieniu konfliktów zbrojnych.

Ten miesiąc obfitował w zmiany – zakończone wybory, konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Jaki wpływ na gospodarkę mają ostatnie wydarzenia? Jakie zmiany przyniosą na rynku walut, surowców? Co zmienią na naszym rodzimym rynku akcji? AKCJE Poprzedni komentarz kończyłem życzeniami dobrych politycznych wyborów. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są zadowoleni ze zmiany na scenie politycznej,…
Czytaj artykuł

Jak oszczędzają Polacy?

Zarządzanie wolnymi środkami czyli jesienne wekowanie dla przyszłej pysznej konsumpcji. Według wielu skryptów, poradników a nawet poważnych podręczników zajmujących się doradztwem finansowym, zarządzając własnymi zasobami powinno stosować się prostą regułę (z jakże pomocnym w jej realizacji arkuszem kalkulacyjnym) o enigmatycznej nazwie: 50/30/20. Według niej: 50% swojego miesięcznego dochodu powinniśmy przeznaczyć na podstawowe, niezbędne wydatki; 30%…
Czytaj artykuł

Założenia programu Kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2%, czyli system dopłat do rat kredytu hipotecznego, ma ułatwić dostęp do zakupu pierwszego mieszkania albo domu. Kto może skorzystać z programu? Jak działa Bezpieczny kredyt 2%? Czym jest Bezpieczny kredyt 2%? Bezpieczny kredyt 2% jest rządowym projektem, mającym na celu pomoc w finansowaniu zakupu lub budowy pierwszego mieszkania albo domu. Polega on…
Czytaj artykuł

Zobacz również