Phinance dołącza do Związku Niezależnych Instytucji Finansowych

20 grudnia 2021

W marcu 2022 r. Phinance dołącza do Związku Niezależnych Instytucji Finansowych, tym samym poszerzając swoje pole wpływu na kształt i rozwój rynku doradztwa finansowego w Polsce. To już kolejna, po Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF), prestiżowa organizacja, której członkiem zostajemy w tym roku.

Phinance, o czym warto przypomnieć, świadczy usługi pośrednictwa między innymi w zakresie produktów oszczędnościowych, ubezpieczeniowych, kredytowych, a także inwestycyjnych. Obecnie posiadamy aż 45 oddziałów, w których zatrudnienie znajduje ponad 1000 wykwalifikowanych specjalistów służących klientom profesjonalnym doradztwem i wsparciem w doborze odpowiednich instrumentów finansowych. 

Związek Niezależnych Instytucji Finansowych, jest organizacją stawiającą sobie za cel kształtowanie przyszłości rynku kapitałowego w Polsce.

ZNIF zrzesza na zasadach stowarzyszenia podmioty posiadające zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na pośredniczenie w zbywaniu i odkupywania jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych lub tytułów uczestnictwa funduszy zagranicznych oraz funduszy inwestycyjnych otwartych z siedzibą w państwach należących do EEA. W ostatnim czasie stał się także członkiem IZFiA czyli Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

- ZNIF zrzesza niezależne firmy dystrybucyjne, które koncentrują się na długoterminowej, wysokiej jakości współpracy z klientami oraz na szeroko idącej edukacji oraz komunikacji inwestycyjnej. (…) Wierzymy, że bliska współpraca z wszystkimi instytucjami będącymi członkami Izby przyczyni się do  zwiększenia roli jaką fundusze inwestycyjne pełnią w portfelu polskich inwestorów – powiedział Marek Rybiec, członek zarządu ZNIF, prezes zarządu iWealth.

Dołączenie do ZNIF to dla nas kolejny krok na drodze nieustającego rozwoju i wpływania na kształt rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Wierzymy, że nasze najwyższy standardy obsługi klienta i ogromna dbałość o budowanie trwałych relacji z nim, będą inspiracją do rozwoju rynku w Polsce oraz do stałego podnoszenia specjalizacji i profesjonalizmu podmiotów działających na tym rynku. – mówi Olga Jacek, prezes zarządu Phinance.

Aktualnie członkami ZNIF są:

1.     F-Trust S.A. z siedzibą w Poznaniu

2.     Starfunds Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu

3.     Q Value S.A. z siedzibą w Warszawie.

4.     Profitum Wealth Management Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni

5.     iWealth Management Sp. zo.o. z siedzibą w Warszawie

6.     KupFundusz S.A. z siedzibą w Warszawie

7.      Phinance S.A. z siedzibą w Poznaniu

8.     Trójmiejska Kancelaria Finansowa

Zachęcamy do poznania pełnej oferty Phinance na naszej stronie!

Powiązane artykuły

Strach walczy z chciwością  – wyczekiwanie na ruch w górę czy obawa przed silną korektą?

Co rynku akcji, obligacji, walut i surowców przyniósł nam burzliwy listopad? Czy grudzień przyniesie trwałe wybicie ponad historyczne maksima na rynku akcji? Czy stale rosnąca cena złota utrzyma się w dłuższej perspektywie? Przeczytaj komentarz rynkowy przygotowany przez Marcina Lau Głównego analityka Phinance S.A. AKCJE W naszej spółce mamy wielu górołazów. Wasz ulubiony autor komentarzy ekonomicznych…
Czytaj artykuł

Phinance S.A. uczestniczyło w IX Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne spotkanie branżowe, organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych. W miniony wtorek odbyło się już dziewiąte takie spotkanie i Phinance miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Wydarzenie, rokrocznie jest wyjątkowym spotkaniem ekspertów z sektora pośrednictwa finansowego, które jest okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla całej branży. Stanowi też…
Czytaj artykuł

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Obligacje w obliczu malejącej inflacji czyli nie każdy as bierze wziątkę.

W listopadzie 2023 roku, niemal co dnia, na rynki finansowe napływają dane wskazujące na koniec trwającej bez mała trzy lata globalnej inflacji. Żeby uzmysłowić sobie tempo tego spadku, przytoczę przykład Wielkiej Brytanii, gdzie w październiku inflacja spadła do najniższego poziomu od dwóch lat (4,6%). Spadek o 2,1 punktu procentowego między wrześniem a październikiem był najbardziej…
Czytaj artykuł
Polisa na życie

Czy polisa na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowa?

Choć nie ma ustawowych przepisów nakazujących zawieranie polisy na życie przy kredycie hipotecznym, to wiele banków oczekuje tego od swoich klientów. Ma ono być dodatkowym zabezpieczeniem a wypadek śmierci kredytobiorcy. W takich sytuacjach rodzina może mieć problem ze spłatą zobowiązania. Wtedy rozwiązaniem jest świadczenie ubezpieczeniowe. Banki najczęściej już przy zawieraniu umowy kredytowej proponują wykupienie u…
Czytaj artykuł

Ekonomia w cieniu konfliktów zbrojnych.

Ten miesiąc obfitował w zmiany – zakończone wybory, konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Jaki wpływ na gospodarkę mają ostatnie wydarzenia? Jakie zmiany przyniosą na rynku walut, surowców? Co zmienią na naszym rodzimym rynku akcji? AKCJE Poprzedni komentarz kończyłem życzeniami dobrych politycznych wyborów. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są zadowoleni ze zmiany na scenie politycznej,…
Czytaj artykuł

Jak oszczędzają Polacy?

Zarządzanie wolnymi środkami czyli jesienne wekowanie dla przyszłej pysznej konsumpcji. Według wielu skryptów, poradników a nawet poważnych podręczników zajmujących się doradztwem finansowym, zarządzając własnymi zasobami powinno stosować się prostą regułę (z jakże pomocnym w jej realizacji arkuszem kalkulacyjnym) o enigmatycznej nazwie: 50/30/20. Według niej: 50% swojego miesięcznego dochodu powinniśmy przeznaczyć na podstawowe, niezbędne wydatki; 30%…
Czytaj artykuł

Założenia programu Kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2%, czyli system dopłat do rat kredytu hipotecznego, ma ułatwić dostęp do zakupu pierwszego mieszkania albo domu. Kto może skorzystać z programu? Jak działa Bezpieczny kredyt 2%? Czym jest Bezpieczny kredyt 2%? Bezpieczny kredyt 2% jest rządowym projektem, mającym na celu pomoc w finansowaniu zakupu lub budowy pierwszego mieszkania albo domu. Polega on…
Czytaj artykuł

Zobacz również