Sprawdź, jak funkcjonuje zespół multiagencji finansowej Phinance.

Jak motywujemy się do pracy? „To nie dla każdego”

22 września 2023

Motywacja zewnętrzna, jak i wewnętrzna jest niezbędnym paliwem do rozwoju nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. To niezbywalna wartość, dzięki której osiągamy zamierzone cele. Środowisko pracy charakteryzujące się tradycyjnym modelem, ściśle ustalonymi obowiązkami czy ewidencją roboczogodzin może nie zapewniać wystarczającej swobody, co za tym idzie – nie motywować zespołu. Jak to działa w Phinance? Co napędza zespół multiagencji finansowej? Sprawdź!

Phinance to nadzwyczajne środowisko pracy

W firmach, które kultywują tradycyjny model funkcjonowania, czyli ściśle ustalone obowiązki, których wykonanie nadzoruje przełożony, nie musimy samodzielnie organizować czasu. Nie musimy też wyznaczać zadań – ktoś robi to za nas.

Każdy współpracownik Phinance ma do spełnienia jedynie kryteria minimalne, takie jak ilość analiz wykonanych z Klientami – indywidualnymi, jak i firmowymi. Nie funkcjonują też żadne narzucone cele sprzedażowe. 

Charakteryzuje nas duża dowolność pod względem godzin pracy oraz miejsca jej wykonywania. Doradca musi pojawiać się w biurze wyłącznie w pojedynczych przypadkach, co oznacza, że zespół Phinance ma możliwość działania w dowolnym miejscu.

Nie jest to forma współpracy, w której odnajdzie się każdy. Wymaga samozaparcia, dyscypliny i wysokiej higieny pracy. Deadline’y wyznaczamy sami, co za tym idzie – jesteśmy własnymi szefami. To spora motywacja, ale też duża odpowiedzialność.

Co motywuje nasz team?

Realna pomoc Klientom

Zadowolenie z profesjonalnego doradztwa, ale też efektywna i efektowna pomoc osobom, które nierzadko od lat borykają się z problemami natury finansowej to niektóre z wartości przyświecających codziennej pracy w Phinance. Praktyka wskazuje, iż rzetelna pomoc Klientom skutkuje rekomendacjami usług konkretnego doradcy wśród znajomych czy rodziny. To bezspornie motywuje do dalszych starań. Zwiększa też potencjalne zyski. 

System nagród

Phinance stoi rozbudowanym systemem motywacyjnym – chętni współpracownicy mogą brać udział w konkursach, w których nagrodą są wojaże po nawet najdalszych zakątkach świata.

Wynagrodzenie

Kto powiedział, że pieniądze nie są dobrą motywacją? Poza kontyngentami, czyli podstawowym wynagrodzeniem oferowanym współpracownikom Phinance, wysokość wypłaty zależy od efektów pracy. Nie jej ilości, a jakości.

Możliwość rozwoju

Ścieżka kariery w Phinance ułożona jest tak, by skutecznie motywować do osiągania kolejnych pozycji. Awanse nie są uznaniowe, tylko precyzyjnie określone kryteriami. Dzięki temu każdy członek zespołu może na bieżąco sprawdzić, kiedy awansuje. Ci, którzy chcą się rozwijać, zdecydowanie znajdą tu swoje miejsce.

Powiązane artykuły

Zmiana inwestora spółki Phinance S.A.

Czwarty największy ubezpieczyciel na życie w Polsce inwestuje w jedną z wiodących firm pośrednictwa finansowego w kraju. Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group 26 listopada 2024 r. podpisało umowę na zakup akcji Phinance S.A. Zgodnie z umową Vienna Life nabędzie 48,82 proc. akcji w tym wszystkie dotychczasowego inwestora Aegon Growth Capital Fund I…
Czytaj artykuł

Wybory w USA, wyścig po fizyczne złoto i polscy inwestorzy poza hossą

Dzisiejszy dzień rozstrzygnie nie tylko losy Stanów Zjednoczonych, ale także zmieni sytuację na globalnych rynkach finansowych. Jak wynik wyborów w USA wpłynie na złotówkę, obligacje i akcje? Co z rekordowym zainteresowaniem złotem i niższą ceną ropy? O tym w najnowszym komentarzu inwestycyjnym przygotowanym przez Głównego Analityka Phinance S.A. AKCJE Jeśli ktoś w październikową sobotę oglądał…
Czytaj artykuł

Smutna jesień polskiego rynku kapitałowego. Żabka nie wskoczyła, ale wpełzła…

Transmisja telewizyjna z debiutu „Żabki”. Prezes Giełdy niczym wytrawny estradowiec, radujący się ze sceny, ochoczo zagrzewający widzów do ekstatycznych podskoków. Obowiązkowy zielony krawat (mającym uwypuklić debiut „na zielono”), że niby cyt. „mamy to!”. Ogólna euforia, poklepywanie się po plecach i samozadowolenie. Marny koncert będący w istocie raczej tańcem na grobie. Klapa debiutu Żabki na giełdzie…
Czytaj artykuł

Gdzie jest złoto, którego wszyscy jesteśmy właścicielem?

Na koniec sierpnia 2024 roku Narodowy Bank Polski posiadał 12,794 mln uncji złota (ponad 360 ton). Teraz zapewne posiada więcej.  I jest to naprawdę fizyczne złoto, a nie elektroniczny zapis. NBP gromadzi rezerwy królewskiego kruszcu w sztabach spełniających międzynarodowe standardy czystości London Good Delivery. Każda ze sztab ma zbliżoną masę (ok. 12,5 kg) i zawiera…
Czytaj artykuł

Kierunki i perspektywy rozwoju rynku agencyjnego

W dniach 2-3 października 2024 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się 2 edycja Konferencji EKF Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje i Ryzyko. To bardzo ważne wydarzenie gromadzące przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, w trakcie którego dyskutowano o obecnym stanie branży, wyzwaniach i oczywiście kierunkach rozwoju. W trakcie tego wydarzenia miał miejsce twórczy i zmuszający do refleksji…
Czytaj artykuł
Polski złoty wartość 2024

Polski rynek akcji pod lupą: Kino vs. rzeczywistość

Jaka jesień czeka inwestorów? Na pierwszym planie widzimy kilka czynników, które wpłyną w najbliższych tygodniach na na rynek akcji, obligacji, surowców i walut. To oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych w USA i w Europie, popyt na ETF-y amerykańskich spółek IT, słabnąca polska waluta oraz zakup złota przez banki centralne. AKCJE Zwrócono mi delikatnie uwagę, czy…
Czytaj artykuł

Seminarium Phinance 2024: sukcesy i nowe cele

Resort Arche Cukrownia okazał się idealną scenerią dla naszego corocznego spotkania, podczas którego podsumowaliśmy wspólne sukcesy i spojrzeliśmy w przyszłość. Całe wydarzenie, z dwoma uroczystymi Galami, trwało aż 3 dni pełne świetnej zabawy. Towarzyszyło nam również 12 partnerów biznesowych. Liczby, wyróżnienia, plany Gala awansów: Wręczyliśmy 44 awanse, w tym 7 na prestiżowe stanowisko Starszego Partnera.…
Czytaj artykuł

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja