Czy warto ubezpieczyć firmę? Jak chronić interes i wizerunek marki?

5 powodów, dla których warto ubezpieczyć firmę

08 marca 2023

Firma to ludzie. Każdy z nas popełnia błędy, jednak ryzyko wpisane jest nie tylko w wewnętrzną strukturę, ale też czynniki rynkowe i zewnętrzne. Przed skutkami każdej z ewentualności chronią nas dopasowane rozwiązanie finansowe. Poznaj 6 powodów, dla których warto ubezpieczyć firmę! 

​Czy warto ubezpieczyć firmę?

Odpowiedź jest prosta: tak. Ubezpieczenie firmy to kluczowy element długofalowej strategii biznesowej, która poza wzrostami sprzedaży i stałym rozwojem, zakłada nieprzewidywalne powinięcia nogi. Rozwinięte działania prewencyjne są więc kołem ratunkowym rzuconym w stronę przedsiębiorstwa.

Oto 6 powodów, dla których warto!

1. Chronisz się przed stratami.

Ubezpieczenia umożliwiają ograniczenie ryzyka i kosztów, jakie poniosłaby firma w przypadku zdarzeń losowych. 
Wśród najczęściej uwzględnianych w umowach zdarzeń znajdziemy:

  • pożary,
  • zalania,
  • kradzieże,
  • włamania,
  • zniszczenia mienia,
  • wypadki podczas pracy,
  • zagrożenia cybernetyczne.
  • ubezpieczenia wartości handlowych (kredyty kupieckie).

Na ten wynik złożyły się sprzyjające warunki makroekonomiczne, będące przede wszystkim efektem programów pomocowych dla przedsiębiorstw. 

mówi Andrzej Maciążek, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

2. ​Działasz zgodnie z prawem.

Wiele państw narzuca obowiązek ubezpieczenia każdego z przedsiębiorstw funkcjonujących na rodzimym rynku. 

Niemniej niezależnie od branży, w przypadku roszczeń niezadowolonych klientów czy poszkodowanych osób trzecich, ubezpieczenie staje się gwarantem wypłacalności i płynności finansowej.

3. Zyskujesz wiarygodność i zaufanie.

Posiadanie ubezpieczenia buduje zaufanie. Tworzysz dzięki temu wizerunek firmy, która dba o reputację oraz chroni interesy nie tylko swoje i swoich pracowników, ale też klientów.

Szukasz ubezpieczenia dla swojej firmy? Zasięgnij opinii Doradcy Phinance, by poznać najkorzystniejszą ofertę.

4. Spełniasz wymogi partnerów biznesowych.

Element umowy, wymóg kontraktu czy ochrona obu stron transakcji. Ubezpieczenia dla firm, jak już wspominaliśmy, są nie tylko kołem ratunkowym dla przedsiębiorstwa, ale też zabezpieczeniem interesów współpracowników. To gwarant silnego przedsiębiorstwa, któremu nie straszne są wypadki, błędy ludzkie lub czynniki zewnętrzne.

5. Zabezpieczasz przyszłość firmy.

Ubezpieczenie zapewnia stabilność i ciągłość działalności w przypadku wystąpienia trudnych sytuacji finansowych. 

Nierzadko tygodnie pieczołowitych prac nad długofalową strategią firmy mogą stanąć pod znakiem zapytania. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawi się krach finansowy, jak w 2008 r., konflikt zbrojny u sąsiadującego państwa, jak w 2022 r., czy pandemia koronawirusa, która dotknęła świat w 2020 r.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że ubezpieczenie pochłania część budżetu firmy. Niemniej jednocześnie może uchronić przed znacznie większymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Zarówno finansowymi, jak i wizerunkowymi.

Powiązane artykuły

Zmiana inwestora spółki Phinance S.A.

Czwarty największy ubezpieczyciel na życie w Polsce inwestuje w jedną z wiodących firm pośrednictwa finansowego w kraju. Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group 26 listopada 2024 r. podpisało umowę na zakup akcji Phinance S.A. Zgodnie z umową Vienna Life nabędzie 48,82 proc. akcji w tym wszystkie dotychczasowego inwestora Aegon Growth Capital Fund I…
Czytaj artykuł

Wybory w USA, wyścig po fizyczne złoto i polscy inwestorzy poza hossą

Dzisiejszy dzień rozstrzygnie nie tylko losy Stanów Zjednoczonych, ale także zmieni sytuację na globalnych rynkach finansowych. Jak wynik wyborów w USA wpłynie na złotówkę, obligacje i akcje? Co z rekordowym zainteresowaniem złotem i niższą ceną ropy? O tym w najnowszym komentarzu inwestycyjnym przygotowanym przez Głównego Analityka Phinance S.A. AKCJE Jeśli ktoś w październikową sobotę oglądał…
Czytaj artykuł

Smutna jesień polskiego rynku kapitałowego. Żabka nie wskoczyła, ale wpełzła…

Transmisja telewizyjna z debiutu „Żabki”. Prezes Giełdy niczym wytrawny estradowiec, radujący się ze sceny, ochoczo zagrzewający widzów do ekstatycznych podskoków. Obowiązkowy zielony krawat (mającym uwypuklić debiut „na zielono”), że niby cyt. „mamy to!”. Ogólna euforia, poklepywanie się po plecach i samozadowolenie. Marny koncert będący w istocie raczej tańcem na grobie. Klapa debiutu Żabki na giełdzie…
Czytaj artykuł

Gdzie jest złoto, którego wszyscy jesteśmy właścicielem?

Na koniec sierpnia 2024 roku Narodowy Bank Polski posiadał 12,794 mln uncji złota (ponad 360 ton). Teraz zapewne posiada więcej.  I jest to naprawdę fizyczne złoto, a nie elektroniczny zapis. NBP gromadzi rezerwy królewskiego kruszcu w sztabach spełniających międzynarodowe standardy czystości London Good Delivery. Każda ze sztab ma zbliżoną masę (ok. 12,5 kg) i zawiera…
Czytaj artykuł

Kierunki i perspektywy rozwoju rynku agencyjnego

W dniach 2-3 października 2024 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się 2 edycja Konferencji EKF Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje i Ryzyko. To bardzo ważne wydarzenie gromadzące przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, w trakcie którego dyskutowano o obecnym stanie branży, wyzwaniach i oczywiście kierunkach rozwoju. W trakcie tego wydarzenia miał miejsce twórczy i zmuszający do refleksji…
Czytaj artykuł
Polski złoty wartość 2024

Polski rynek akcji pod lupą: Kino vs. rzeczywistość

Jaka jesień czeka inwestorów? Na pierwszym planie widzimy kilka czynników, które wpłyną w najbliższych tygodniach na na rynek akcji, obligacji, surowców i walut. To oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych w USA i w Europie, popyt na ETF-y amerykańskich spółek IT, słabnąca polska waluta oraz zakup złota przez banki centralne. AKCJE Zwrócono mi delikatnie uwagę, czy…
Czytaj artykuł

Seminarium Phinance 2024: sukcesy i nowe cele

Resort Arche Cukrownia okazał się idealną scenerią dla naszego corocznego spotkania, podczas którego podsumowaliśmy wspólne sukcesy i spojrzeliśmy w przyszłość. Całe wydarzenie, z dwoma uroczystymi Galami, trwało aż 3 dni pełne świetnej zabawy. Towarzyszyło nam również 12 partnerów biznesowych. Liczby, wyróżnienia, plany Gala awansów: Wręczyliśmy 44 awanse, w tym 7 na prestiżowe stanowisko Starszego Partnera.…
Czytaj artykuł

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja