Doświadczenie doradców finansowych, a zwłaszcza majątkowych Phinance wskazuje, że brakuje nam rozeznania i wiedzy w kwestii ubezpieczeń majątkowych. Na ogół nie wiemy co, w jakim celu i za pomocą jakich instrumentów warto zabezpieczyć.
Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że średnia składka na ubezpieczenie majątkowe w poszczególnych państwach Europy różni się nawet o kilkaset procent.
Polska znajduje się po środku stawki. Polska znajduje się po środku stawki. Na pierwszych miejscach znajdziemy Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Na ostatnich, to znaczy ubezpieczonych na najniższe kwoty - Islandię, Estonię i Łotwę.
W refinansowaniu szkody materialnej, która niszczy plan finansowy. To szczególnie istotny aspekt, w momencie gdy utracimy płynność i niezależność finansową wskutek szkody (na przykład utraty lub uszkodzenia domu i mieszkania, jak również samochodu). Wpływ jednej szkody może mieć katastrofalne skutki dla nas na długie lata zwłaszcza w przypadku dużego składnika naszego majątku, jakim niewątpliwie jest nieruchomość.
W refinansowaniu konsekwencji finansowych naszych działań, które wpływają na osoby trzecie, tj. odpowiedzialność cywilna. Ubezpieczenie majątku zapewnia niezbędny back-up również w przypadku, gdy z naszej winy majątek innych osób ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu. Ma to, wbrew pozorom, kolosalne znaczenie tak długo, jak nie przewidzimy maksymalnego kosztu takich zdarzeń, a przecież nigdy w 100% nie wiemy, jakiego rozmiaru stratę możemy spowodować, ani jaka jest wartość majątku, w którym szkodę wyrządzamy. Dramatem całkowicie niepoliczalnym są tu dodatkowo szkody na zdrowiu, czy życiu omawianych osób trzecich.
- Komfort i stabilizację w trudnych sytuacjach życiowych,
- pomoc doświadczonego doradcy, który, z jednej strony w optymalny sposób zamodeluje rozwiązanie amortyzujące ewentualne zagrożenie, a gdy do niego dojdzie pomoże w zabezpieczeniu wszystkich procedur i działań,
- wypłatę świadczenia, które pokryje stratę nawet w 100%.
1. Koncentrować się na jakości, a nie na cenie danego rozwiązania.
Gdy cena jest za wysoka, należy rozsądnie wybrać poszczególne elementy usługi, a czasem po prostu pójść na kompromis. To tutaj kluczową rolę odgrywa doradca majątkowy, jego doświadczenie i znajomość rynku.
2. Wybrać pakiet w oparciu o potrzeby.
W pierwszej kolejności sprawdzamy, czego potrzebujemy. Nie tylko dla siebie, ale pod kątem całego otoczenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, na ile podmiotów mogą wpłynąć nasze szkody, a także jak powierzchowne bywają umowy z ubezpieczycielami.
3. Weryfikować dostawcę usług ubezpieczeniowych.
Warto przeanalizować to, jaką pozycję na rynku ma dany podmiot, w jaki sposób obsługuje swoich Klientów oraz jakie ma doświadczenie w ramach likwidacji szkód, które mogą nas dotyczyć.
4. Sprawdzać potencjał rynku.
To znaczy filtrować najnowsze, dogodne dla nas rozwiązania. Po to, by być na bieżąco z zapisami prawnymi/regulacjami w danej dziedzinie ubezpieczeniowej. Poznanie standardów obsługi poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych „od kuchni”, tj przy procesie likwidacji szkody umożliwia zaoferowanie w konsekwencji kompetentnego i dopasowanego doradztwa w zakresie potrzebnych rozwiązań produktowych.
5. Znaleźć dobrego pośrednika.
Dobrze dobrany Doradca pomoże nam przeanalizować powyższe czynniki, wesprze w określeniu celów finansowych i podzieli ekspercką wiedzą.
Klienci wskazują, że doradców multiagencji finansowej Phinance wyróżnia zarówno holistyczne podejście, ekspercka wiedza, jak i umiejętność budowy relacji. Faktem jest, iż do każdej osoby podchodzimy indywidualnie. Przeprowadzamy wnikliwą analizę dochodów, wydatków, celów finansowych i potencjalnych zagrożeń, związanych z aktualną sytuacją życiową. Wyszukujemy najdogodniejszych rozwiązań. wspierając w budowie bezpiecznej przyszłości.