Przekonaj się, czy Twoja umowa jest wystarczająca.

ABC ubezpieczeń majątkowych. Czy możesz spać spokojnie?

22 września 2023

Minione lata udowodniły, że nieoczekiwany obrót zdarzeń – politycznych, rynkowych czy prywatnych, ma miejsce częściej niż moglibyśmy przypuszczać. Z rozwiązaniem przychodzą dopasowane rozwiązania finansowe. Co charakteryzuje ubezpieczenia majątku? Czy Twoja polisa jest wystarczająca? Przekonaj się!

​Świadomość Polaków

Doświadczenie doradców finansowych, a zwłaszcza majątkowych Phinance wskazuje, że brakuje nam rozeznania i wiedzy w kwestii ubezpieczeń majątkowych. Na ogół nie wiemy co, w jakim celu i za pomocą jakich instrumentów możemy zabezpieczyć.

Kraj w liczbach

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że średnia składka na ubezpieczenie majątkowe w poszczególnych państwach Europy różni się nawet o kilkaset procent. 

Polska znajduje się po środku stawki. Na pierwszych miejscach znajdziemy Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Na ostatnich, to znaczy ubezpieczonych na najniższe kwoty - Islandię, Estonię i Łotwę.

W czym pomaga ubezpieczenie majątku?

W refinansowaniu szkody materialnej, która niszczy plan finansowy.

To szczególnie istotny aspekt, w momencie gdy utracimy płynność i niezależność finansową wskutek szkody (na przykład utraty lub uszkodzenia domu i mieszkania, jak również samochodu). 

Wpływ jednej szkody może mieć katastrofalne skutki dla nas na długie lata. Zwłaszcza w przypadku dużego składnika naszego majątku, jakim niewątpliwie jest nieruchomość.​​

W refinansowaniu konsekwencji finansowych naszych działań, które wpływają na osoby trzecie, tj. odpowiedzialność cywilna.

Ubezpieczenie majątku zapewnia niezbędny back-up również w przypadku, gdy z naszej winy majątek innych osób ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu.

Ma to, wbrew pozorom, kolosalne znaczenie. Tak długo, jak nie przewidzimy maksymalnego kosztu takich zdarzeń. A przecież nigdy w 100% nie wiemy, jakiego rozmiaru straty możemy spowodować, ani jaka jest wartość majątku, w którym szkodę wyrządzamy. Dramatem całkowicie niepoliczalnym są szkody na zdrowiu czy życiu omawianych osób trzecich.

Co otrzymujemy wraz z ubezpieczeniem?

- Komfort i stabilizację w trudnych sytuacjach życiowych,
- pomoc doświadczonego doradcy, który z jednej strony w optymalny sposób zamodeluje rozwiązanie amortyzujące ewentualne zagrożenie, a gdy już do niego dojdzie, pomoże w bezproblemowym uzyskaniu należnego odszkodowania, 
- wypłatę świadczenia, które może pokryć stratę nawet w 100%.

Okazuje się, że za ceną idzie odpowiednia jakość, a rola doradców często nie jest doceniana.

​Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniach majątku?

Poznaj opinię Kierownika Działu Ubezpieczeń Majątkowych, Piotra Kortusa.

1. Koncentrować się na jakości, a nie na kosztach.

Gdy cena jest za wysoka, należy rozsądnie wybrać poszczególne elementy usługi, a czasem po prostu pójść na kompromis. To tutaj kluczową rolę odgrywa Doradca Majątkowy oraz jego doświadczenie. Nierzadko niska cena wiąże się z wysoką problematycznością rozwiązania.

2. Wybrać pakiet w oparciu o potrzeby.

W pierwszej kolejności sprawdzamy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie tylko dla siebie, ale pod kątem najbliższego otoczenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, na ile podmiotów mogą wpłynąć nasze szkody, a także jak powierzchowne bywają umowy z ubezpieczycielami.

3. Weryfikować dostawcę usług ubezpieczeniowych.

Warto przeanalizować to, jaką pozycję na rynku ma dany podmiot, w jaki sposób obsługuje swoich Klientów oraz jakie ma doświadczenie w ramach likwidacji szkód, które mogą nas dotyczyć.

4. Sprawdzać potencjał rynku.

To znaczy filtrować najnowsze, dogodne dla nas rozwiązania. Po to, by być na bieżąco z zapisami prawnymi/regulacjami w danej dziedzinie ubezpieczeniowej. Poznanie standardów obsługi poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych „od kuchni”, tj. przy procesie likwidacji szkody, umożliwia zaoferowanie w konsekwencji kompetentnego i dopasowanego doradztwa w zakresie rozwiązań produktowych.

5. Znaleźć dobrego pośrednika. 

Dobrze dobrany Doradca pomoże nam przeanalizować powyższe czynniki, wesprze w określeniu celów finansowych i podzieli ekspercką wiedzą.

Ubezpieczenia majątkowe w Phinance

Klienci wskazują, że doradców multiagencji finansowej Phinance wyróżnia zarówno holistyczne podejście, ekspercka wiedza, jak i umiejętność budowy relacji. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. 

Przeprowadzamy wnikliwą analizę dochodów, wydatków, celów finansowych i potencjalnych zagrożeń, związanych z aktualną sytuacją życiową. Wyszukujemy najdogodniejszych rozwiązań, wspierając w budowie bezpiecznej przyszłości.

Powiązane artykuły

Strach walczy z chciwością  – wyczekiwanie na ruch w górę czy obawa przed silną korektą?

Co rynku akcji, obligacji, walut i surowców przyniósł nam burzliwy listopad? Czy grudzień przyniesie trwałe wybicie ponad historyczne maksima na rynku akcji? Czy stale rosnąca cena złota utrzyma się w dłuższej perspektywie? Przeczytaj komentarz rynkowy przygotowany przez Marcina Lau Głównego analityka Phinance S.A. AKCJE W naszej spółce mamy wielu górołazów. Wasz ulubiony autor komentarzy ekonomicznych…
Czytaj artykuł

Phinance S.A. uczestniczyło w IX Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne spotkanie branżowe, organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych. W miniony wtorek odbyło się już dziewiąte takie spotkanie i Phinance miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Wydarzenie, rokrocznie jest wyjątkowym spotkaniem ekspertów z sektora pośrednictwa finansowego, które jest okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla całej branży. Stanowi też…
Czytaj artykuł

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Obligacje w obliczu malejącej inflacji czyli nie każdy as bierze wziątkę.

W listopadzie 2023 roku, niemal co dnia, na rynki finansowe napływają dane wskazujące na koniec trwającej bez mała trzy lata globalnej inflacji. Żeby uzmysłowić sobie tempo tego spadku, przytoczę przykład Wielkiej Brytanii, gdzie w październiku inflacja spadła do najniższego poziomu od dwóch lat (4,6%). Spadek o 2,1 punktu procentowego między wrześniem a październikiem był najbardziej…
Czytaj artykuł
Polisa na życie

Czy polisa na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowa?

Choć nie ma ustawowych przepisów nakazujących zawieranie polisy na życie przy kredycie hipotecznym, to wiele banków oczekuje tego od swoich klientów. Ma ono być dodatkowym zabezpieczeniem a wypadek śmierci kredytobiorcy. W takich sytuacjach rodzina może mieć problem ze spłatą zobowiązania. Wtedy rozwiązaniem jest świadczenie ubezpieczeniowe. Banki najczęściej już przy zawieraniu umowy kredytowej proponują wykupienie u…
Czytaj artykuł

Ekonomia w cieniu konfliktów zbrojnych.

Ten miesiąc obfitował w zmiany – zakończone wybory, konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Jaki wpływ na gospodarkę mają ostatnie wydarzenia? Jakie zmiany przyniosą na rynku walut, surowców? Co zmienią na naszym rodzimym rynku akcji? AKCJE Poprzedni komentarz kończyłem życzeniami dobrych politycznych wyborów. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są zadowoleni ze zmiany na scenie politycznej,…
Czytaj artykuł

Jak oszczędzają Polacy?

Zarządzanie wolnymi środkami czyli jesienne wekowanie dla przyszłej pysznej konsumpcji. Według wielu skryptów, poradników a nawet poważnych podręczników zajmujących się doradztwem finansowym, zarządzając własnymi zasobami powinno stosować się prostą regułę (z jakże pomocnym w jej realizacji arkuszem kalkulacyjnym) o enigmatycznej nazwie: 50/30/20. Według niej: 50% swojego miesięcznego dochodu powinniśmy przeznaczyć na podstawowe, niezbędne wydatki; 30%…
Czytaj artykuł

Założenia programu Kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2%, czyli system dopłat do rat kredytu hipotecznego, ma ułatwić dostęp do zakupu pierwszego mieszkania albo domu. Kto może skorzystać z programu? Jak działa Bezpieczny kredyt 2%? Czym jest Bezpieczny kredyt 2%? Bezpieczny kredyt 2% jest rządowym projektem, mającym na celu pomoc w finansowaniu zakupu lub budowy pierwszego mieszkania albo domu. Polega on…
Czytaj artykuł

Zobacz również