Phinance S.A., czołowy pośrednik finansowy w Polsce, ogłosił zmiany w zarządzie spółki.

29 stycznia 2024

Z dniem 1 stycznia 2024 roku funkcję prezesa zarządu Phinance S.A. objął Paweł Kasica, zastępując na tym stanowisku wieloletnią prezes i założycielkę firmy – Olgę Jacek. Członkiem zarządu odpowiedzialnym za pion sprzedaży pozostał Marcin Kaczmarek. Zarząd został również rozszerzony o nowe członkinie: Lidię Pers i Dorotę Kowalewską.

Nowym CEO Phinance – Paweł Kasica z firmą związany jest od niemal początków jej istnienia. Stopniowo zdobywał kolejne stanowiska i przechodził przez kolejne szczeble kariery w firmie. W 2005 roku został Kierownikiem Oddziału, w 2006 Kierownikiem Okręgu a zaledwie rok później otrzymał stanowisko Partnera firmy. W kolejnym – 2008 roku awansował na Starszego Partnera Phinance. Dwa lata później osiągnął  najwyższe w ścieżce kariery Phinance managerskiej stanowisko Senior Partnera. W latach 2009 – 2017 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego Alfa Zarządzanie Aktywami. Od stycznia 2014 roku do września 2023 – Członek Rady Nadzorczej Phinance S.A.

Paweł Kasica, w strukturze spółki odpowiadał będzie za Departamenty: HR, IT, Compliance oraz Marketing.

- To dla mnie zaszczyt móc objąć stanowisko prezesa zarządu Phinance S.A. i jednocześnie ogromne wyzwanie. Dziękuję Radzie Nadzorczej za obdarzenie mnie tak wielkim zaufaniem. Nasza firma ma silną i stabilną pozycję lidera na rynku, którą zamierzamy utrzymać realizując kolejne spektakularne projekty i dalej wyznaczając trendy w branży pośrednictwa finansowego – mówi Paweł Kasica, CEO Phinance S.A.

Marcin Kaczmarek, który z firmą związany jest od 2004 roku w strukturze firmy odpowiada za zespół produktowy, Departament Call Center oraz strukturę sprzedaży. Podobnie jak Paweł Kasica przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska członka zarządu spółki w 2010 roku.

Bardzo istotną zmianą dla Phinance jest też poszerzenie zarządu spółki. Do niedawna był on  dwuosobowy, teraz jest czteroosobowy. Już w ubiegłym roku do zarządu dołączyła Lidia Pers, związana z Phinance od roku 2008. Rozpoczynała swoją karierę właśnie w Phinance i przechodząc przez kolejne szczeble kariery osiągnęła stanowisko Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu Spółki. W strukturze organizacyjnej Phinance odpowiada za szeroko rozumiane operację – za Dział Wsparcia Sprzedaż, za Dział Obsługi Klienta a także za jakość sprzedaży.

Do zarządu Phinance powołana została także Dorota Kowalewska jako Dyrektor Finansowa. Od 2010 roku zdobywała doświadczenie w różnych obszarach finansów, obejmujących m.in. księgowość, audyt, doradztwo biznesowe, zarządzanie projektami i ceny transferowe. Przez ostatnie osiem lat zajmowała stanowiska managerskie w firmach krajowych i międzynarodowych, działających w sektorze produkcyjnym, usługowym oraz SaaS.

- Z punktu widzenia firmy jest to ruch zwiększający bezpieczeństwo, to znaczy podzieliliśmy się odpowiedzialnością i mamy rozdzielone kompetencje. Każdy wie, czym się ma zajmować. – dodaje Kasica.

Powiązane artykuły

Kierunki i perspektywy rozwoju rynku agencyjnego

W dniach 2-3 października 2024 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się 2 edycja Konferencji EKF Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje i Ryzyko. To bardzo ważne wydarzenie gromadzące przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, w trakcie którego dyskutowano o obecnym stanie branży, wyzwaniach i oczywiście kierunkach rozwoju. W trakcie tego wydarzenia miał miejsce twórczy i zmuszający do refleksji…
Czytaj artykuł
Polski złoty wartość 2024

Polski rynek akcji pod lupą: Kino vs. rzeczywistość

Jaka jesień czeka inwestorów? Na pierwszym planie widzimy kilka czynników, które wpłyną w najbliższych tygodniach na na rynek akcji, obligacji, surowców i walut. To oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych w USA i w Europie, popyt na ETF-y amerykańskich spółek IT, słabnąca polska waluta oraz zakup złota przez banki centralne. AKCJE Zwrócono mi delikatnie uwagę, czy…
Czytaj artykuł

Seminarium Phinance 2024: sukcesy i nowe cele

Resort Arche Cukrownia okazał się idealną scenerią dla naszego corocznego spotkania, podczas którego podsumowaliśmy wspólne sukcesy i spojrzeliśmy w przyszłość. Całe wydarzenie, z dwoma uroczystymi Galami, trwało aż 3 dni pełne świetnej zabawy. Towarzyszyło nam również 12 partnerów biznesowych. Liczby, wyróżnienia, plany Gala awansów: Wręczyliśmy 44 awanse, w tym 7 na prestiżowe stanowisko Starszego Partnera.…
Czytaj artykuł

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Kredyty hipoteczne w Polsce: stałoprocentowe kontra zmiennoprocentowe – co wybrać?

Kredyty hipoteczne są jednym z kluczowych produktów finansowych dostępnych na polskim rynku. Obecnie Polacy mogą wybierać pomiędzy kredytami o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Z danych Związku Banków Polskich i Centrum AMRON wynika, że kredyty o stałym oprocentowaniu biją rekordy popularności. Jednak czy ten wybór zawsze jest najlepszy? Kredyt o zmiennym oprocentowaniu Kredyty o zmiennym oprocentowaniu…
Czytaj artykuł
budżet Polski nowy rząd 2025

Projekt budżetu czyli to nie dziura to przepaść

O projekcie budżetu na następny rok, analitycy państwowego banku, którzy słyną z wesołej propagandy sukcesu, napisali: cyt. „Zaskakujący budżet”. Dla młodych przedsiębiorców, czy w ogóle dla sektora prywatnego, trudno tam szukać benefitów. Rząd ma zamiar wydać na publiczną ochronę zdrowia 222 mld złotych. To o 30 mld złotych więcej niż w tym roku. Nikt nie…
Czytaj artykuł
budżet Polski 2025 komentarz eksperta

Rekordy w złocie i w obligacjach detalicznych

Polski złoty najmocniejszy od 2008 roku, rekordy w zakupie złota i obligacji detalicznych oraz zaskakujący projekt budżetu na 2025 rok. Dowiedz się, co przyniesie wrzesień na rynku inwestycji. AKCJE Nie kocha polskiego rynku światowa finansjera. Ileż to razy, komentarz dotyczący perspektyw dla polskich akcji, zaczynałem od przykrego stwierdzenia, że wyznaczające trendy na światowych rynkach, międzynarodowe…
Czytaj artykuł

Jak wygląda polski rynek nieruchomości premium i jakie są jego perspektywy rozwoju?

Na polskim rynku nieruchomości premium w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój inwestycyjny. Segment nieruchomości premium obejmuje ekskluzywne apartamenty, penthouse’y, wille oraz luksusowe rezydencje. Pomimo początku swego rozwoju w Polsce, rynek nieruchomości premium przyjął się naprawdę świetnie i można śmiało stwierdzić, że będzie stawał się coraz bardziej popularnym i pożądanym. Mimo tego, iż kraje Europy…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja