Phinance S.A., czołowy pośrednik finansowy w Polsce, ogłosił zmiany w zarządzie spółki.

29 stycznia 2024

Z dniem 1 stycznia 2024 roku funkcję prezesa zarządu Phinance S.A. objął Paweł Kasica, zastępując na tym stanowisku wieloletnią prezes i założycielkę firmy – Olgę Jacek. Członkiem zarządu odpowiedzialnym za pion sprzedaży pozostał Marcin Kaczmarek. Zarząd został również rozszerzony o nowe członkinie: Lidię Pers i Dorotę Kowalewską.

Nowym CEO Phinance – Paweł Kasica z firmą związany jest od niemal początków jej istnienia. Stopniowo zdobywał kolejne stanowiska i przechodził przez kolejne szczeble kariery w firmie. W 2005 roku został Kierownikiem Oddziału, w 2006 Kierownikiem Okręgu a zaledwie rok później otrzymał stanowisko Partnera firmy. W kolejnym – 2008 roku awansował na Starszego Partnera Phinance. Dwa lata później osiągnął  najwyższe w ścieżce kariery Phinance managerskiej stanowisko Senior Partnera. W latach 2009 – 2017 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego Alfa Zarządzanie Aktywami. Od stycznia 2014 roku do września 2023 – Członek Rady Nadzorczej Phinance S.A.

Paweł Kasica, w strukturze spółki odpowiadał będzie za Departamenty: HR, IT, Compliance oraz Marketing.

- To dla mnie zaszczyt móc objąć stanowisko prezesa zarządu Phinance S.A. i jednocześnie ogromne wyzwanie. Dziękuję Radzie Nadzorczej za obdarzenie mnie tak wielkim zaufaniem. Nasza firma ma silną i stabilną pozycję lidera na rynku, którą zamierzamy utrzymać realizując kolejne spektakularne projekty i dalej wyznaczając trendy w branży pośrednictwa finansowego – mówi Paweł Kasica, CEO Phinance S.A.

Marcin Kaczmarek, który z firmą związany jest od 2004 roku w strukturze firmy odpowiada za zespół produktowy, Departament Call Center oraz strukturę sprzedaży. Podobnie jak Paweł Kasica przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska członka zarządu spółki w 2010 roku.

Bardzo istotną zmianą dla Phinance jest też poszerzenie zarządu spółki. Do niedawna był on  dwuosobowy, teraz jest czteroosobowy. Już w ubiegłym roku do zarządu dołączyła Lidia Pers, związana z Phinance od roku 2008. Rozpoczynała swoją karierę właśnie w Phinance i przechodząc przez kolejne szczeble kariery osiągnęła stanowisko Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu Spółki. W strukturze organizacyjnej Phinance odpowiada za szeroko rozumiane operację – za Dział Wsparcia Sprzedaż, za Dział Obsługi Klienta a także za jakość sprzedaży.

Do zarządu Phinance powołana została także Dorota Kowalewska jako Dyrektor Finansowa. Od 2010 roku zdobywała doświadczenie w różnych obszarach finansów, obejmujących m.in. księgowość, audyt, doradztwo biznesowe, zarządzanie projektami i ceny transferowe. Przez ostatnie osiem lat zajmowała stanowiska managerskie w firmach krajowych i międzynarodowych, działających w sektorze produkcyjnym, usługowym oraz SaaS.

- Z punktu widzenia firmy jest to ruch zwiększający bezpieczeństwo, to znaczy podzieliliśmy się odpowiedzialnością i mamy rozdzielone kompetencje. Każdy wie, czym się ma zajmować. – dodaje Kasica.

Powiązane artykuły

Obniżki stóp procentowych, rekordowe dywidendy i kurs złotego w cieniu zarzutów dla prezesa NBP

Historycznie najwyższe wypłaty dywidend i zbliżające się zmiany wysokości stóp procentowych - czego w perspektywie miesiąca możemy spodziewać się na rynkach inwestycyjnych? AKCJE Z perspektywy scenariusza bazowego, zakładanego na początku roku dla notowań akcji na giełdach, oddalające się w USA obniżki stóp procentowych, to bardzo dobra wiadomość. Coraz bardziej widoczna staje się możliwość dalszych wzrostów…
Czytaj artykuł

Hipoteka a zwrot prowizji bankowej: Jak odzyskać pieniądze po wcześniejszej spłacie kredytu?

Prowizja bankowa to opłata za korzystanie z usług instytucji. Zaciągając kredyt hipoteczny, często musimy zapłacić za rozpatrzenie wniosku, uruchomienie kredytu albo spłatę zobowiązania przed terminem. Przepisy umożliwiają kredytobiorcy odzyskanie części prowizji, jeśli spłaca zobowiązanie wcześniej. Jak uzyskać zwrot od banku? Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę – przepisy W Polsce kwestie związane z kredytem hipotecznym reguluje…
Czytaj artykuł
dywidenda a procedury walnego zgromadzenia 2024

Wiosenne porządki z nadzieją na letnie zbiory – rzecz o dywidendzie

Na giełdzie trwa hossa, zapowiadająca rekordowe wyniki spółek. Warto przypomnieć sobie więc, zasady podziału zysków dla akcjonariuszy w formie dywidendy. Przygotować się do letnich zbiorów porządkując terminy i zasady na jakich podstawowe prawo akcjonariuszy czyli dywidenda jest realizowane.  Dywidenda kojarzy się z wypłatą pieniędzy i taką formę przybiera w przypadku spółek notowanych na giełdzie. Dywidendy…
Czytaj artykuł
Program mieszkanie na start - nowy projekt rządowy 2024

Program Mieszkanie na start: Nowy rządowy projekt zastępujący Bezpieczny kredyt 2 proc. – Jakie są jego założenia?

Warunki kredytu Mieszkanie na start Program Mieszkanie na start polega na dopłatach do rat kredytu. Ich wysokość ma być zależna od wielkości gospodarstwa domowego i naliczana do ustalonego poziomu kapitału. Program nie zakłada limitu wysokości kredytu, a dotacje mają obowiązywać przez 10 lat. Środki będzie można przeznaczyć na: zakup mieszkania albo domu jednorodzinnego z rynku…
Czytaj artykuł

Otrzymaliśmy wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie Orły Ubezpieczeń

Jesteśmy niezmiernie dumni z ogłoszenia, że nasza firma została uhonorowana w ramach renomowanego programu Orły Ubezpieczeń. Plebiscyt ten został stworzony z myślą o wyróżnieniu najlepszych firm na rynku, które nie tylko osiągają doskonałość w świadczeniu usług, ale także wyznaczają nowe standardy jakości i innowacji. Orły Ubezpieczeń to nie tylko nagroda, ale przede wszystkim wyraz uznania…
Czytaj artykuł

Hossa uratowana, złoty pójdzie w górę – czy to złota wiosna dla inwestorów?

Na runku akcji, po ogłoszeniu wyników spółki INVIDIA, widać wyraźny optymizm. Za to obligacje surowce trzymają się na równym poziomie. A co z rynkiem walut? Czy pieniądze, które już za chwilę mają popłynąć szerokim strumieniem z KPO wpłyną na kurs złotego? AKCJE Niespodziewanie piękna wiosenna pogoda w lutym sprzyjała doskonałym nastrojom na polskiej giełdzie. Na…
Czytaj artykuł

Prognoza dla aktywów finansowych na 2024 r.

Zwykle początek roku stoi pod znakiem prognozowania dla poszczególnych aktywów w portfelach (złośliwi nazywają proces ten „wróżeniem z fusów”). Nie jest przecież zabronione spróbować ocenić perspektywy dla instrumentów finansowych, mając nie co więcej danych bo będąc po otwarciu roku i parę kaw w Nowym Roku już zaliczonych… Zaczynając od akcji w scenariuszu bazowym (obarczonym największym…
Czytaj artykuł

Jak długo jeszcze potrwa karnawał na rynkach?

Podczas gdy karnawał trwa jeszcze w najlepsze rynki akcji i obligacji świętują rekordowe wzrosty. Co z walutami i surowcami? Kiedy możemy spodziewać się zmian? AKCJE Tak się złożyło, że 14 lutego bieżącego roku mamy dwa święta. Walentynki i Środę Popielcową. Niektórzy będą mieli wesołe święto zakochanych inni raczej smutną w swej wymowie środę. Tak i…
Czytaj artykuł

Zobacz również