Phinance S.A., czołowy pośrednik finansowy w Polsce, ogłosił zmiany w zarządzie spółki.

29 stycznia 2024

Z dniem 1 stycznia 2024 roku funkcję prezesa zarządu Phinance S.A. objął Paweł Kasica, zastępując na tym stanowisku wieloletnią prezes i założycielkę firmy – Olgę Jacek. Członkiem zarządu odpowiedzialnym za pion sprzedaży pozostał Marcin Kaczmarek. Zarząd został również rozszerzony o nowe członkinie: Lidię Pers i Dorotę Kowalewską.

Nowym CEO Phinance – Paweł Kasica z firmą związany jest od niemal początków jej istnienia. Stopniowo zdobywał kolejne stanowiska i przechodził przez kolejne szczeble kariery w firmie. W 2005 roku został Kierownikiem Oddziału, w 2006 Kierownikiem Okręgu a zaledwie rok później otrzymał stanowisko Partnera firmy. W kolejnym – 2008 roku awansował na Starszego Partnera Phinance. Dwa lata później osiągnął  najwyższe w ścieżce kariery Phinance managerskiej stanowisko Senior Partnera. W latach 2009 – 2017 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego Alfa Zarządzanie Aktywami. Od stycznia 2014 roku do września 2023 – Członek Rady Nadzorczej Phinance S.A.

Paweł Kasica, w strukturze spółki odpowiadał będzie za Departamenty: HR, IT, Compliance oraz Marketing.

- To dla mnie zaszczyt móc objąć stanowisko prezesa zarządu Phinance S.A. i jednocześnie ogromne wyzwanie. Dziękuję Radzie Nadzorczej za obdarzenie mnie tak wielkim zaufaniem. Nasza firma ma silną i stabilną pozycję lidera na rynku, którą zamierzamy utrzymać realizując kolejne spektakularne projekty i dalej wyznaczając trendy w branży pośrednictwa finansowego – mówi Paweł Kasica, CEO Phinance S.A.

Marcin Kaczmarek, który z firmą związany jest od 2004 roku w strukturze firmy odpowiada za zespół produktowy, Departament Call Center oraz strukturę sprzedaży. Podobnie jak Paweł Kasica przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska członka zarządu spółki w 2010 roku.

Bardzo istotną zmianą dla Phinance jest też poszerzenie zarządu spółki. Do niedawna był on  dwuosobowy, teraz jest czteroosobowy. Już w ubiegłym roku do zarządu dołączyła Lidia Pers, związana z Phinance od roku 2008. Rozpoczynała swoją karierę właśnie w Phinance i przechodząc przez kolejne szczeble kariery osiągnęła stanowisko Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu Spółki. W strukturze organizacyjnej Phinance odpowiada za szeroko rozumiane operację – za Dział Wsparcia Sprzedaż, za Dział Obsługi Klienta a także za jakość sprzedaży.

Do zarządu Phinance powołana została także Dorota Kowalewska jako Dyrektor Finansowa. Od 2010 roku zdobywała doświadczenie w różnych obszarach finansów, obejmujących m.in. księgowość, audyt, doradztwo biznesowe, zarządzanie projektami i ceny transferowe. Przez ostatnie osiem lat zajmowała stanowiska managerskie w firmach krajowych i międzynarodowych, działających w sektorze produkcyjnym, usługowym oraz SaaS.

- Z punktu widzenia firmy jest to ruch zwiększający bezpieczeństwo, to znaczy podzieliliśmy się odpowiedzialnością i mamy rozdzielone kompetencje. Każdy wie, czym się ma zajmować. – dodaje Kasica.

Powiązane artykuły

komentarz rynkowy lipiec 2024 Phinance

Chiny hamują cenę ropy, a EBC stymuluje gospodarkę. KGHM rośnie, choć miedź po rekordach tanieje. Jakie są prognozy na lipiec?

Zwycięstwo Zjednoczenia Narodowego we Francji wpłynie na lipcowe notowania, podobnie jak dane makro z USA w połowie miesiąca. Zwiększająca się szansa na obniżkę stóp w USA może prowadzić do deprecjacji dolara i umocnienia złotego. Plany wprowadzenia spółki Żabka Polska na giełdę i wycena sięgająca do 8 mld dolarów, zaostrzyły apetyt inwestorów. AKCJE Okazuje się, że…
Czytaj artykuł
Żabka na giełdzie: Jakie będą skutki finansowe dla inwestorów?

Oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym: Żabka skacze na giełdę

Przerwa w meczu trwa tylko 15 minut. To wystarczający czas, żeby zdążyć zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepieza rogiem. Jaki sklep/ przychodzi statystycznemu konsumentowi w takim wypadku do głowy…? W większości wypadków będzie to Żabka. Pora przypomnieć sobie zasady wprowadzania spółki na giełdę, bo najprawdopodobniej czeka nas we wrześniu duże IPO. Żabka wskoczy na…
Czytaj artykuł
inwestycja w grunt - klucz do dywersyfikacji inwestycji?

Odkryj tajemnicę zyskownej dywersyfikacji: inwestowanie w ziemię!

Dywersyfikacja stanowi niewątpliwie jedną z podstawowych zasad inwestowania. Chroni ona inwestorów, pozwalając na zmniejszenie ryzyka inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że przysłowiowe postawienie wszystkiego na jedną kartę nie wróży w inwestowaniu nic dobrego, a jedynie prowadzi do podejmowania zbyt wysokiego ryzyka, zupełnie niewspółmiernego do możliwych do osiągnięcia korzyści. Stąd też o dywersyfikacji mówią wszyscy –…
Czytaj artykuł
NVIDIA: Rewolucja ai czy kolejna bańka spekulacyjna

NVIDIA: Nowa rewolucja czy kolejna bańka spekulacyjna?

Wydaje się, że o fenomenie sztucznej inteligencji, o najpopularniejszej spółce na świecie napisano już prawie wszystko. Rozważmy przyszłość tej amerykańskiej spółki, na dwóch skrajnych biegunach. Fundamentalne wartości czy spekulacja? Jedni uważają, że za NVIDIĄ stoją fundamentalne wartości, więc wzrost wartości spółki (2,8 bln dol.), nawet w tym niespotykanym tempie, jest fundamentalnie (ekonomicznie) uzasadniony i w…
Czytaj artykuł

Rynki akcji na rekordowych wzrostach, ale pojawiają się sygnały ostrzegawcze

Indeks VIX, który mierzy oczekiwaną zmienność rynku, jest na rekordowo niskim poziomie. Wojna handlowa USA-Chiny i rosnące napięcia geopolityczne mogą stanowić zagrożenie dla dalszych wzrostów. Dużo zmian widać też w cenach surowców. Miedź drożeje ze względu na rosnący popyt ze strony infrastruktury AI. Natomiast powodem wzrostu cen złota i srebra są obawy o inflację i…
Czytaj artykuł
sto lat złotówki - jakie są perspektywy na przyszłość

Sto lat Złotego: perspektywy na przyszłość

Minęło równo sto lat od wprowadzenia do obiegu złotówki. Ta zacna historyczna okoliczność niech będzie pretekstem do określenia teraźniejszych perspektyw dla rodzimej waluty. Historia złotego Mało brakowało, a „złoty” nie byłby „złotym”, a… „lechem”. Można by podejrzewać ministra Władysława Grabskiego o profetyczne zdolności. Po odzyskaniu niepodległości 5 lutego 1919 roku minister skarbu wydał dekret zapowiadający…
Czytaj artykuł
Sztuczna inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

Sztuczna inteligencja a rynek pracy: Jak “AI” zrewolucjonizuje rynek?

Wprowadzenie Godzina poranna. Telewizja biznesowa. Rozmowa prowadzącego z dwoma Gośćmi porannego programu: „Panowie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której jedna sztuczna inteligencja zadaje pytanie, a dwie inne sztuczne inteligencje w formie pozorowanego sporu na nie odpowiadają…? A my w tym czasie pilibyśmy kawę…” Automatyzacja procesów i rosnące znaczenie sztucznej inteligencji Automatyzacja procesów, rosnące znaczenie robotów…
Czytaj artykuł
akcje na giełdzie - ocena perspektywy na przyszłość

Złoty czas surowców i hossa na rynku akcji, a jak zachowają się stopy procentowe?

Po oszałamiającym kwietniu, gdy rynki finansowe wciąż zaliczają wzrosty, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co przyniesie maj. Co kolejne miesiące przyniosą na giełdzie i czy obligacje stają się obszarem zwiększonego zainteresowania inwestorów? Jednocześnie surowce nadal pozostają w tendencji wzrostowej, gdzie upatrujemy teraz główne szanse, a gdzie kryją się potencjalne zagrożenia? Wszystko to skłania do…
Czytaj artykuł

Zobacz również