Jeden zawód – mnóstwo możliwości – jak może wyglądać praca Doradcy Finansowego?

22 września 2023

Zawód Doradcy Finansowego, błędnie kojarzony do niedawna ze sprzedawcą produktów finansowych i ubezpieczeniowych, daje wiele możliwości rozwoju - w ramach jednej organizacji. Phinance wspiera swoich pracowników w znalezieniu swojej ścieżki w ramach firmy, a możliwości specjalizacyjnych jest mnóstwo. Jak to wygląda w praktyce? Co mówią o nas nasi Doradcy?

Zawód Doradcy Finansowego nie jest zawodem nowym, niemniej zmieniał się on w ciągu ostatnich 10-15 lat, podobnie jak zmienia się sam rynek. Jeszcze 15-20 lat temu, na rynku niewielu było naprawdę niezależnych ekspertów od finansów - większość była związana z konkretnym podmiotem finansowym, albo pracowała w charakterze agenta jednej, dwóch, rzadko większej ilości instytucji.

Niezależne doradztwo jest dla klienta gwarantem otrzymania możliwie najlepszej usługi dostępnej na rynku, a wieloproduktowość, która jest możliwa w dużych, niezależnych organizacjach daje również szansę kompleksowego i indywidualnie dopasowanego rozwoju zawodowego dla konkretnego doradcy.

Wieloproduktowość - o co chodzi?

Produkty finansowe to nie tylko kredyty, oszczędzanie, inwestycje czy cały obszar produktów ubezpieczeniowych. Oferta jest znacznie szersza i obejmuje przede wszystkim podział w ramach finansów osobistych, które prowadzi każdy z nas i finansów przedsiębiorstw, działalności gospodarczych itp.

Dziś Phinance, które właśnie obchodzi 20 lat na rynku, może pochwalić się najszerszą ofertą rynkową, obejmująca produkty kilkudziesięciu partnerów, w setkach wariantów.

Wieloproduktowość w Phinance jest logicznym etapem w rozwoju przedsiębiorstwa, które chce długoterminowo pracować z klientem - mówi Andrzej Kowerdej, Kierownik Działu Ubezpieczeń na życie i Ubezpieczeń zdrowotnych w Phinance.

Phinance jako doradca, ma tę przewagę na rynku, że oferuje najszerszą gamę produktów na rynku – mówi Kacper Komorowski, Kierownik Oddziału w WarszawieTo nie towarzystwo, które ma 5 wariantów tego samego ubezpieczenia, spośród których wybiera się najlepszy, my mamy tę przewagę, że wybieramy dla klienta ofertę z całego rynku”.

Jeden zawód, wiele możliwości - czyli jak możesz się rozwijać w Phinance?

Doradca Finansowy w Phinance, może wybrać obszar swojej specjalizacji lub postawić na wszechstronność. Zwykle każdy z nas ma swoje preferencje - zależą one od predyspozycji osobistych, cech charakteru, a nawet od specyfiki życia prywatnego, rodzinnego.

Wiele osób rozpoczynających współpracę z nami łączy ją z inną działalnością zawodową, budując karierę na fundamencie, który już posiada.

Nie sposób być ekspertem od każdego produktu, jednak przy wsparciu zespołu i organizacji, można w sposób skuteczny wesprzeć klienta w jego potrzebach, jednocześnie nie rezygnując ze swojej specjalizacji czy z rozwoju w węższym obszarze.

Stale poszerzając ofertę produktów, dajemy naszym Doradcom możliwość ciągłego rozwijania swoich kompetencji i wybrania z portfolio produktów i obszarów, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste, a mogą stanowić niszę na rynku lokalnym, na którym Doradca działa.

Ścieżka kariery w Phinance

Jakie są zatem obszary do wyboru dla Doradców Phinance? Firma oferuje rozwój w ramach 4 specjalizacji, nazywanych wewnętrznie ,,ścieżkami kariery”. Są to następujące zakresy – kredytowy, ubezpieczeniowy, majątkowy oraz managerski.

Każdy z tych obszarów wymaga nieco innych umiejętności, nie ma natomiast przeszkód, aby rozwijać się jednocześnie w dwóch lub większej ilości obszarów. Phinance nie narzuca wyboru, a jedynie pomaga zorientować się, która z tych możliwości będzie dla Doradcy najlepsza.

Dodatkowo, ścieżka kariery jest zbudowana tak, aby motywować do osiągania kolejnych stopni – każdy awans jest ściśle określony kryteriami. Wiąże się z nim również każdorazowo zmiana warunków wynagrodzenia, oczywiście na korzystniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=N1ka5gYKTiU&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fphinance.prowly.com%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Wiele możliwości = bezpieczeństwo

Nasi Doradcy podkreślają, że wieloproduktowość i możliwość dowolnego kształtowania swojej kariery jest też dla nich gwarantem bezpieczeństwa na bardzo dynamicznie zmieniającym się rynku usług finansowych.

To co daje nam Phinance, to szeroki wachlarz produktów, który umożliwia błyskawiczne przebranżowienie się

mówi Maciej Dereń, Kierownik Okręgu w Poznaniu.

Kryzysy na rynku finansowym są naturalne i zdarzają się regularnieFirma w takiej sytuacji zawsze ma plan B i jest on wdrażany natychmiastowo. Mam wrażenie, że w sytuacjach kryzysowych działamy najlepiej

dodaje Marcin Seweryn, Partner w Phinance.

W języku greckim słowo kryzys oznacza również szansę i my jako organizacja, pomagamy naszym Doradcom te szansy wykorzystywać.

Powiązane artykuły

Sztuczna inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

Sztuczna inteligencja a rynek pracy: Jak “AI” zrewolucjonizuje rynek?

Wprowadzenie Godzina poranna. Telewizja biznesowa. Rozmowa prowadzącego z dwoma Gośćmi porannego programu: „Panowie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której jedna sztuczna inteligencja zadaje pytanie, a dwie inne sztuczne inteligencje w formie pozorowanego sporu na nie odpowiadają…? A my w tym czasie pilibyśmy kawę…” Automatyzacja procesów i rosnące znaczenie sztucznej inteligencji Automatyzacja procesów, rosnące znaczenie robotów…
Czytaj artykuł
akcje na giełdzie - ocena perspektywy na przyszłość

Złoty czas surowców i hossa na rynku akcji, a jak zachowają się stopy procentowe?

Po oszałamiającym kwietniu, gdy rynki finansowe wciąż zaliczają wzrosty, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co przyniesie maj. Co kolejne miesiące przyniosą na giełdzie i czy obligacje stają się obszarem zwiększonego zainteresowania inwestorów? Jednocześnie surowce nadal pozostają w tendencji wzrostowej, gdzie upatrujemy teraz główne szanse, a gdzie kryją się potencjalne zagrożenia? Wszystko to skłania do…
Czytaj artykuł

FED a stopy procentowe: co dalej z rynkowymi trendami?

Czy najgwałtowniejszy cykl podwyżek stóp procentowych w USA od 1981 roku na pewno dobiegł końca? Łącznie od marca 2022 roku do lipca 2023 roku stopa funduszy federalnych została podniesiona o 525 pb. W poprzednich dwóch cyklach zacieśniania polityki monetarnej (w latach 2004-06 i 2015-18) stopy były podnoszone tylko po 25 pb. Co więcej, po raz…
Czytaj artykuł
Obligacje detaliczne COI i EDO

Inflacja i jej wpływ na oprocentowanie obligacji detalicznych.

Inwestowanie jest procesem ciągłym, polegającym na nieustannym analizowaniu, planowaniu, wykonywaniu transakcji oraz ich późniejszej ocenie. Przez długi czas, liczony w latach, poważną konkurencją dla funduszy inwestycyjnych budowanych na obligacjach skarbowych hurtowych były obligacje detaliczne indeksowane inflacją, których wyłącznym dystrybutorem jest PKOBP i PEKAO SA.  Podczas gdy największy fundusz obligacji skarbowych zgromadził 2,5 mld, w samym…
Czytaj artykuł

Obniżki stóp procentowych, rekordowe dywidendy i kurs złotego w cieniu zarzutów dla prezesa NBP

Historycznie najwyższe wypłaty dywidend i zbliżające się zmiany wysokości stóp procentowych - czego w perspektywie miesiąca możemy spodziewać się na rynkach inwestycyjnych? AKCJE Z perspektywy scenariusza bazowego, zakładanego na początku roku dla notowań akcji na giełdach, oddalające się w USA obniżki stóp procentowych, to bardzo dobra wiadomość. Coraz bardziej widoczna staje się możliwość dalszych wzrostów…
Czytaj artykuł

Hipoteka a zwrot prowizji bankowej: Jak odzyskać pieniądze po wcześniejszej spłacie kredytu?

Prowizja bankowa to opłata za korzystanie z usług instytucji. Zaciągając kredyt hipoteczny, często musimy zapłacić za rozpatrzenie wniosku, uruchomienie kredytu albo spłatę zobowiązania przed terminem. Przepisy umożliwiają kredytobiorcy odzyskanie części prowizji, jeśli spłaca zobowiązanie wcześniej. Jak uzyskać zwrot od banku? Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę – przepisy W Polsce kwestie związane z kredytem hipotecznym reguluje…
Czytaj artykuł
dywidenda a procedury walnego zgromadzenia 2024

Wiosenne porządki z nadzieją na letnie zbiory – rzecz o dywidendzie

Na giełdzie trwa hossa, zapowiadająca rekordowe wyniki spółek. Warto przypomnieć sobie więc, zasady podziału zysków dla akcjonariuszy w formie dywidendy. Przygotować się do letnich zbiorów porządkując terminy i zasady na jakich podstawowe prawo akcjonariuszy czyli dywidenda jest realizowane.  Dywidenda kojarzy się z wypłatą pieniędzy i taką formę przybiera w przypadku spółek notowanych na giełdzie. Dywidendy…
Czytaj artykuł
Program mieszkanie na start - nowy projekt rządowy 2024

Program Mieszkanie na start: Nowy rządowy projekt zastępujący Bezpieczny kredyt 2 proc. – Jakie są jego założenia?

Warunki kredytu Mieszkanie na start Program Mieszkanie na start polega na dopłatach do rat kredytu. Ich wysokość ma być zależna od wielkości gospodarstwa domowego i naliczana do ustalonego poziomu kapitału. Program nie zakłada limitu wysokości kredytu, a dotacje mają obowiązywać przez 10 lat. Środki będzie można przeznaczyć na: zakup mieszkania albo domu jednorodzinnego z rynku…
Czytaj artykuł

Zobacz również