Jeden zawód – mnóstwo możliwości – jak może wyglądać praca Doradcy Finansowego?

22 września 2023

Zawód Doradcy Finansowego, błędnie kojarzony do niedawna ze sprzedawcą produktów finansowych i ubezpieczeniowych, daje wiele możliwości rozwoju - w ramach jednej organizacji. Phinance wspiera swoich pracowników w znalezieniu swojej ścieżki w ramach firmy, a możliwości specjalizacyjnych jest mnóstwo. Jak to wygląda w praktyce? Co mówią o nas nasi Doradcy?

Zawód Doradcy Finansowego nie jest zawodem nowym, niemniej zmieniał się on w ciągu ostatnich 10-15 lat, podobnie jak zmienia się sam rynek. Jeszcze 15-20 lat temu, na rynku niewielu było naprawdę niezależnych ekspertów od finansów - większość była związana z konkretnym podmiotem finansowym, albo pracowała w charakterze agenta jednej, dwóch, rzadko większej ilości instytucji.

Niezależne doradztwo jest dla klienta gwarantem otrzymania możliwie najlepszej usługi dostępnej na rynku, a wieloproduktowość, która jest możliwa w dużych, niezależnych organizacjach daje również szansę kompleksowego i indywidualnie dopasowanego rozwoju zawodowego dla konkretnego doradcy.

Wieloproduktowość - o co chodzi?

Produkty finansowe to nie tylko kredyty, oszczędzanie, inwestycje czy cały obszar produktów ubezpieczeniowych. Oferta jest znacznie szersza i obejmuje przede wszystkim podział w ramach finansów osobistych, które prowadzi każdy z nas i finansów przedsiębiorstw, działalności gospodarczych itp.

Dziś Phinance, które właśnie obchodzi 20 lat na rynku, może pochwalić się najszerszą ofertą rynkową, obejmująca produkty kilkudziesięciu partnerów, w setkach wariantów.

Wieloproduktowość w Phinance jest logicznym etapem w rozwoju przedsiębiorstwa, które chce długoterminowo pracować z klientem - mówi Andrzej Kowerdej, Kierownik Działu Ubezpieczeń na życie i Ubezpieczeń zdrowotnych w Phinance.

Phinance jako doradca, ma tę przewagę na rynku, że oferuje najszerszą gamę produktów na rynku – mówi Kacper Komorowski, Kierownik Oddziału w WarszawieTo nie towarzystwo, które ma 5 wariantów tego samego ubezpieczenia, spośród których wybiera się najlepszy, my mamy tę przewagę, że wybieramy dla klienta ofertę z całego rynku”.

Jeden zawód, wiele możliwości - czyli jak możesz się rozwijać w Phinance?

Doradca Finansowy w Phinance, może wybrać obszar swojej specjalizacji lub postawić na wszechstronność. Zwykle każdy z nas ma swoje preferencje - zależą one od predyspozycji osobistych, cech charakteru, a nawet od specyfiki życia prywatnego, rodzinnego.

Wiele osób rozpoczynających współpracę z nami łączy ją z inną działalnością zawodową, budując karierę na fundamencie, który już posiada.

Nie sposób być ekspertem od każdego produktu, jednak przy wsparciu zespołu i organizacji, można w sposób skuteczny wesprzeć klienta w jego potrzebach, jednocześnie nie rezygnując ze swojej specjalizacji czy z rozwoju w węższym obszarze.

Stale poszerzając ofertę produktów, dajemy naszym Doradcom możliwość ciągłego rozwijania swoich kompetencji i wybrania z portfolio produktów i obszarów, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste, a mogą stanowić niszę na rynku lokalnym, na którym Doradca działa.

Ścieżka kariery w Phinance

Jakie są zatem obszary do wyboru dla Doradców Phinance? Firma oferuje rozwój w ramach 4 specjalizacji, nazywanych wewnętrznie ,,ścieżkami kariery”. Są to następujące zakresy – kredytowy, ubezpieczeniowy, majątkowy oraz managerski.

Każdy z tych obszarów wymaga nieco innych umiejętności, nie ma natomiast przeszkód, aby rozwijać się jednocześnie w dwóch lub większej ilości obszarów. Phinance nie narzuca wyboru, a jedynie pomaga zorientować się, która z tych możliwości będzie dla Doradcy najlepsza.

Dodatkowo, ścieżka kariery jest zbudowana tak, aby motywować do osiągania kolejnych stopni – każdy awans jest ściśle określony kryteriami. Wiąże się z nim również każdorazowo zmiana warunków wynagrodzenia, oczywiście na korzystniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=N1ka5gYKTiU&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fphinance.prowly.com%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Wiele możliwości = bezpieczeństwo

Nasi Doradcy podkreślają, że wieloproduktowość i możliwość dowolnego kształtowania swojej kariery jest też dla nich gwarantem bezpieczeństwa na bardzo dynamicznie zmieniającym się rynku usług finansowych.

To co daje nam Phinance, to szeroki wachlarz produktów, który umożliwia błyskawiczne przebranżowienie się

mówi Maciej Dereń, Kierownik Okręgu w Poznaniu.

Kryzysy na rynku finansowym są naturalne i zdarzają się regularnieFirma w takiej sytuacji zawsze ma plan B i jest on wdrażany natychmiastowo. Mam wrażenie, że w sytuacjach kryzysowych działamy najlepiej

dodaje Marcin Seweryn, Partner w Phinance.

W języku greckim słowo kryzys oznacza również szansę i my jako organizacja, pomagamy naszym Doradcom te szansy wykorzystywać.

Powiązane artykuły

Strach walczy z chciwością  – wyczekiwanie na ruch w górę czy obawa przed silną korektą?

Co rynku akcji, obligacji, walut i surowców przyniósł nam burzliwy listopad? Czy grudzień przyniesie trwałe wybicie ponad historyczne maksima na rynku akcji? Czy stale rosnąca cena złota utrzyma się w dłuższej perspektywie? Przeczytaj komentarz rynkowy przygotowany przez Marcina Lau Głównego analityka Phinance S.A. AKCJE W naszej spółce mamy wielu górołazów. Wasz ulubiony autor komentarzy ekonomicznych…
Czytaj artykuł

Phinance S.A. uczestniczyło w IX Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne spotkanie branżowe, organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych. W miniony wtorek odbyło się już dziewiąte takie spotkanie i Phinance miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Wydarzenie, rokrocznie jest wyjątkowym spotkaniem ekspertów z sektora pośrednictwa finansowego, które jest okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla całej branży. Stanowi też…
Czytaj artykuł

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Obligacje w obliczu malejącej inflacji czyli nie każdy as bierze wziątkę.

W listopadzie 2023 roku, niemal co dnia, na rynki finansowe napływają dane wskazujące na koniec trwającej bez mała trzy lata globalnej inflacji. Żeby uzmysłowić sobie tempo tego spadku, przytoczę przykład Wielkiej Brytanii, gdzie w październiku inflacja spadła do najniższego poziomu od dwóch lat (4,6%). Spadek o 2,1 punktu procentowego między wrześniem a październikiem był najbardziej…
Czytaj artykuł
Polisa na życie

Czy polisa na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowa?

Choć nie ma ustawowych przepisów nakazujących zawieranie polisy na życie przy kredycie hipotecznym, to wiele banków oczekuje tego od swoich klientów. Ma ono być dodatkowym zabezpieczeniem a wypadek śmierci kredytobiorcy. W takich sytuacjach rodzina może mieć problem ze spłatą zobowiązania. Wtedy rozwiązaniem jest świadczenie ubezpieczeniowe. Banki najczęściej już przy zawieraniu umowy kredytowej proponują wykupienie u…
Czytaj artykuł

Ekonomia w cieniu konfliktów zbrojnych.

Ten miesiąc obfitował w zmiany – zakończone wybory, konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Jaki wpływ na gospodarkę mają ostatnie wydarzenia? Jakie zmiany przyniosą na rynku walut, surowców? Co zmienią na naszym rodzimym rynku akcji? AKCJE Poprzedni komentarz kończyłem życzeniami dobrych politycznych wyborów. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są zadowoleni ze zmiany na scenie politycznej,…
Czytaj artykuł

Jak oszczędzają Polacy?

Zarządzanie wolnymi środkami czyli jesienne wekowanie dla przyszłej pysznej konsumpcji. Według wielu skryptów, poradników a nawet poważnych podręczników zajmujących się doradztwem finansowym, zarządzając własnymi zasobami powinno stosować się prostą regułę (z jakże pomocnym w jej realizacji arkuszem kalkulacyjnym) o enigmatycznej nazwie: 50/30/20. Według niej: 50% swojego miesięcznego dochodu powinniśmy przeznaczyć na podstawowe, niezbędne wydatki; 30%…
Czytaj artykuł

Założenia programu Kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2%, czyli system dopłat do rat kredytu hipotecznego, ma ułatwić dostęp do zakupu pierwszego mieszkania albo domu. Kto może skorzystać z programu? Jak działa Bezpieczny kredyt 2%? Czym jest Bezpieczny kredyt 2%? Bezpieczny kredyt 2% jest rządowym projektem, mającym na celu pomoc w finansowaniu zakupu lub budowy pierwszego mieszkania albo domu. Polega on…
Czytaj artykuł

Zobacz również