doradca finansowy Albert Opoka

Albert Opoka

Senior Partner Phinance S.A. / Członek Rady Nadzorczej

Ul. Daszyńskiego 30/12
31-534 Kraków

O mnie:

W firmie Phinance S.A. karierę doradcy finansowego rozpoczął w 2007 roku. Kierownik Biura Kraków VII, w strukturach firmy na najwyższym stanowisku managerskim tj. pozycji Senior Partnera. W 2022 dołączył do grona współwłaścicieli firmy.

Zarządza zespołem 150 doradców finansowych w biurach w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Gdańsku. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej na kierunku Fizyka Techniczna – specjalność Modelowanie Komputerowe. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości na kierunkach pośrednictwo nieruchomości oraz zarządzanie w nieruchomościach.

Godny polecenia specjalista w zakresie zarządzania finansami osobistymi gospodarstw domowych poprzez optymalizację oraz dobór najlepszych i najtańszych rozwiązań w zakresie kredytów hipotecznych, ubezpieczeń majątkowych, na życie, zdrowie jak również inwestycji kapitałowych celem zabezpieczenia emerytury czy też przyszłości dzieci. Ekspert w zakresie obsługi przedsiębiorstw począwszy od ryzyk majątkowych, osobowych czy też rozwiązań dotyczących płynności finansowej (kredytów, leasingów, factoringu, etc.).

Przede wszystkim manager odpowiadający za rozwój biur w całej Polsce, głównie w Krakowie poprzez efektywną rekrutację, szkolenie i rozwój współpracowników – 5 razy z rzędu doprowadził swoje biuro do tytułu najlepszego biura w sieci Phinance. Obecnie głównie skoncentrowany na skalowaniu zespołu w skali kraju oraz zwiększaniu kompetencji pracy zdalnej.

Praca z nim to gwarancja sukcesu zawodowego! Prywatnie tata Amelki i Alberta Jr, nurek, żeglarz, miłośnik mocnych elektronicznych brzmień, fan motoryzacji, zapalony motocyklista, gdzie w sezonie można go spotkać na motocyklowej trasie.

„Pomagając innym pomagasz i sobie” 

Zamów bezpłatną konsultację

albert.opoka@phinance.pl

tel. +48 695 341 481

Powiązane artykuły

ocena ryzyka kredytowego polski 2024: aktualne ratingi i wpływ na obligacje

Jakie jest ryzyko kredytowe Polski? Przegląd aktualnych ratingów

Czym więcej złych informacji, tym goręcej i z większym potem na czole, szukamy ratingu (oceny wiarygodności kredytowej) Polski.  To przecież próba oszacowania odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czy rząd Polski spłaci obligacje? Ocena ratingowa to także ważny element gry – podnoszenie ratingu łączy się ze wzrostem cen i rzecz jasna, działa to także w druga stronę.…
Czytaj artykuł
podatki na rynku kapitałowym - obliczanie podatków

Podatki: rynek nieruchomości kontra rynek kapitałowy

Ulubioną inwestycją zamożniejszych Polaków, według danych statystycznych, jest kupno kolejnej kawalerki. Rynek kapitałowy więc rywalizuje o środki inwestorów przede wszystkim z deweloperami i lokatami bankowymi. Nie kwestionując konieczności rozwoju szeroko rozumianego rynku nieruchomości, należy zwrócić uwagę na różnicę w opodatkowaniu inwestycji na rynku kapitałowym w stosunku do podatku, jaki płaci się przy sprzedaży nieruchomości. Opodatkowanie…
Czytaj artykuł
komentarz rynkowy lipiec 2024 Phinance

Chiny hamują cenę ropy, a EBC stymuluje gospodarkę. KGHM rośnie, choć miedź po rekordach tanieje. Jakie są prognozy na lipiec?

W lipcowym komentarzu poruszamy wyjątkowo dużo ważnych ekonomicznie kwestii. Wyniki wyborów we Francji wpłyną na lipcowe notowania, podobnie jak dane makro z USA w połowie miesiąca. Zwiększająca się szansa na obniżkę stóp w USA może prowadzić do deprecjacji dolara i umocnienia złotego. Plany wprowadzenia spółki Żabka Polska na giełdę i wycena sięgająca do 8 mld…
Czytaj artykuł
Żabka na giełdzie: Jakie będą skutki finansowe dla inwestorów?

Oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym: Żabka skacze na giełdę

Przerwa w meczu trwa tylko 15 minut. To wystarczający czas, żeby zdążyć zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepieza rogiem. Jaki sklep/ przychodzi statystycznemu konsumentowi w takim wypadku do głowy…? W większości wypadków będzie to Żabka. Pora przypomnieć sobie zasady wprowadzania spółki na giełdę, bo najprawdopodobniej czeka nas we wrześniu duże IPO. Żabka wskoczy na…
Czytaj artykuł
inwestycja w grunt - klucz do dywersyfikacji inwestycji?

Odkryj tajemnicę zyskownej dywersyfikacji: inwestowanie w ziemię!

Dywersyfikacja stanowi niewątpliwie jedną z podstawowych zasad inwestowania. Chroni ona inwestorów, pozwalając na zmniejszenie ryzyka inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że przysłowiowe postawienie wszystkiego na jedną kartę nie wróży w inwestowaniu nic dobrego, a jedynie prowadzi do podejmowania zbyt wysokiego ryzyka, zupełnie niewspółmiernego do możliwych do osiągnięcia korzyści. Stąd też o dywersyfikacji mówią wszyscy –…
Czytaj artykuł
NVIDIA: Rewolucja ai czy kolejna bańka spekulacyjna

NVIDIA: Nowa rewolucja czy kolejna bańka spekulacyjna?

Wydaje się, że o fenomenie sztucznej inteligencji, o najpopularniejszej spółce na świecie napisano już prawie wszystko. Rozważmy przyszłość tej amerykańskiej spółki, na dwóch skrajnych biegunach. Fundamentalne wartości czy spekulacja? Jedni uważają, że za NVIDIĄ stoją fundamentalne wartości, więc wzrost wartości spółki (2,8 bln dol.), nawet w tym niespotykanym tempie, jest fundamentalnie (ekonomicznie) uzasadniony i w…
Czytaj artykuł

Rynki akcji na rekordowych wzrostach, ale pojawiają się sygnały ostrzegawcze

Indeks VIX, który mierzy oczekiwaną zmienność rynku, jest na rekordowo niskim poziomie. Wojna handlowa USA-Chiny i rosnące napięcia geopolityczne mogą stanowić zagrożenie dla dalszych wzrostów. Dużo zmian widać też w cenach surowców. Miedź drożeje ze względu na rosnący popyt ze strony infrastruktury AI. Natomiast powodem wzrostu cen złota i srebra są obawy o inflację i…
Czytaj artykuł
sto lat złotówki - jakie są perspektywy na przyszłość

Sto lat Złotego: perspektywy na przyszłość

Minęło równo sto lat od wprowadzenia do obiegu złotówki. Ta zacna historyczna okoliczność niech będzie pretekstem do określenia teraźniejszych perspektyw dla rodzimej waluty. Historia złotego Mało brakowało, a „złoty” nie byłby „złotym”, a… „lechem”. Można by podejrzewać ministra Władysława Grabskiego o profetyczne zdolności. Po odzyskaniu niepodległości 5 lutego 1919 roku minister skarbu wydał dekret zapowiadający…
Czytaj artykuł

Zobacz również