Rozwiej wątpliwości dotyczące pracy w branży.

Doradca finansowy – zawód przyszłości? Sprawdzamy fakty i mity!

22 września 2023

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Pojawiają się nowe branże, zawody, ale także oczekiwania pracowników i pracodawców. Dziś liczą się zupełnie inne kompetencje niż jeszcze 20 lat temu. Młode pokolenie oraz osoby już dojrzałe, ale myślące o przebranżowieniu, coraz częściej szukają nowych opcji rozwoju zawodowego, niekoniecznie związanego z pracą typowo etatową. Zależy nam na elastyczności, ale także na misji: chcemy, żeby nasza praca miała wymierny sens i gwarantowała nam realizację także celów prywatnych. 

Doradcy finansowi zajmują się szeroko pojętą pracą z klientem i z jego umowami finansowym. Głównym ich zadaniem jest budowanie relacji i kompleksowa, długofalowa współpraca, z którą wiąże się tworzenie planów finansowych, dostarczanie klientom odpowiednich i potrzebnych rozwiązań. 

Co warte podkreślenia, Doradca nie jest jak się powszechnie uważa po prostu sprzedawcą. Pomaga on „odczarować” zawiłe kwestie związane z finansami, jest wsparciem w podejmowaniu ważnych decyzji.

Na rynku istnieje wiele firm i podmiotów, które oferują produkty finansowe i ubezpieczeniowe. Nie każdy z nas ma jednak wiedzę i umiejętności do oceny proponowanych przez bank czy ubezpieczyciela rozwiązań. Z braku wiedzy wynikają najczęściej nietrafione decyzje ubezpieczeniowe, finansowe. Rolą Doradcy jest nas przed takimi decyzjami uchronić i wybrać z rynkowej oferty to, co faktycznie przyczyni się do zapewnienia klientowi bezpieczeństwa i równowagi finansowej. Warto podkreślić, że Doradca nie jest reprezentantem żadnego podmiotu finansowego, a więc banku czy ubezpieczyciela – a działa w interesie klienta.

Praca Doradcy finansowego w Phinance

Nasi pracownicy mogą dowolnie dopasować godziny pracy do swojego rytmu życia, planów i celów. Co więcej, pracujemy w systemie hybrydowym – można pracować w domu lub w biurze. Taki elastyczny system pracy obowiązywał u nas jeszcze przed pandemią, dlatego nie mieliśmy problemu z wprowadzeniem pracy zdalnej w czasie, gdy było najwięcej zachorowań i nieprzerwanie dostarczaliśmy klientom nasze usługi. Świadczą o tym liczby. Paradoksalnie, to właśnie 2020 rok był jednym z najbardziej rozwojowych w naszej historii.

To praca idealna dla osób, które cenią sobie samodzielne układanie dnia pracy. Można pracować dłużej lub krócej, o różnych porach dnia.

Phinance ma ponad 100 partnerów i posiada najszerszą ofertę produktową na rynku. Daje to ogromne możliwości rozwoju naszych Doradców. Mogą oni pracować z produktami, które faktycznie ich interesują i które z czystym sumieniem mogą zaoferować klientowi.

Kto może zostać Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim należy być zmotywowanym do rozwoju. Ważne będą także umiejętności miękkie, bo to na ich bazie pomagamy wejść w ten zawód naszym nowym współpracownikom. Całą wiedzę merytoryczną oraz wskazówki, jak pracować z klientem dostarczamy my. Przygotowujemy do egzaminów licencyjnych, dzielimy się doświadczeniem.

Zaczynając pracę nie musisz posiadać określonego profilu wykształcenia np. ekonomicznego. Nie musisz też inwestować własnych środków w szkolenia czy zdobywanie wiedzy.

Mamy 20- letnie doświadczenie w doradztwie finansowym, które jest znakomitą bazą do nauki zawodu. Nasi Doradcy to osoby pracujące z nami często po kilkanaście lat i także oni chętnie wspierają nowych adeptów zawodu w zdobywaniu potrzebnych kompetencji.

Naszą ofertę kierujemy również do osób, które posiadają doświadczenie w pracy w obszarze finansów i ubezpieczeń - np. przedstawicieli finansowych innych firm czy doradców działających w węższych obszarach doradca ubezpieczeniowego i finansowego, chcących poszerzyć portfolio oferowanych produktów i własne dochody. Jeżeli jednak posiadasz doświadczenie, to jest to dodatkowy atut – możesz rozpocząć pracę w zupełnie innym miejscu na naszej wewnętrznej ścieżce kariery oraz z innymi możliwościami finansowymi.

Zarobki Doradcy finansowego - ile można zarobić?

Jako jedni z nielicznych na rynku o zarobkach mówimy otwarcie. Oczywistym jest, że zaczynając pracę czy własny biznes, należy dać sobie trochę czasu na to, aby osiągnąć oczekiwane dochody. Firmy oferujące ogromne zarobki w pierwszych tygodniach czy miesiącach działalności, najczęściej działają nierzetelnie i obiecują przysłowiowe „gruszki na wierzbie”.

Początkowe wynagrodzenie Doradców finansowych w Phinance, to zwykle około 2-3 tys. złotych, zarobki te jednak szybko rosną. Warto zaznaczyć, że pracę tą można z powodzeniem łączyć ze studiami, urlopem macierzyńskim czy innym zajęciem - w tym czasie budując własną pozycję i stopniowo zwiększając zaangażowanie w obowiązki Doradcy.

Po około roku pracy z nami, większość zaangażowanych Doradców osiąga pułap około 15 tys. złotych netto miesięcznie, a nasi wieloletni współpracownicy zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Są to dochody stabilne, regularne, a z czasem szybko rosnące.

Warto podkreślić, że jest to wynagrodzenie prowizyjne zależne od zaangażowania, a także doświadczenia. Osoby, które posiadają już doświadczenie zawodowe, pracowały jako Doradca Finansowy albo przedstawiciel banku, ubezpieczyciela, mogą na starcie liczyć na znacznie wyższe dochody, oraz szybszy rozwój kariery.

Dlaczego warto być Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim dzięki ogromnemu portfelowi partnerów, umożliwiamy cross-sell czyli obsługę i sprzedaż produktów finansowych ze wszystkich obszarów. Daje to większe możliwości dochodowe oraz buduje stabilną i wieloletnią relację z klientem.

Praca z Phinance to także:

· wsparcie innych specjalistów z zespołu 

· prowizje obsługowe 

· dofinansowanie do zatrudnienia asystentów sprzedaży

· budowanie własnej marki

· podejście pro klienckie - nie sprzedajemy słabych produktów

· badanie potrzeb klienta przed sprzedażą 

· konkursy / wyjazdy,

· ścieżka kariery - możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów w branży

· ścieżka managerska 

· wsparcie Call Center w formie succes fee – płacisz za dostarczone leady tylko wtedy, jeśli faktycznie udało się zamknąć transakcję

· wieloletni pracownicy – to chyba najlepszy dowód na to, że Phinance to świetne miejsce do pracy i rozwoju!

Czy warto pomyśleć o zmianie zawodu? Czy Doradca finansowy to zawód przyszłości?

Praca to ważna część naszego życia. Spędzamy w niej niejednokrotnie ¾ dnia. Jeśli wykonujesz zawód, który nie daje Ci satysfakcji, jest obciążający lub mało atrakcyjny finansowo, albo dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej, warto o tym pomyśleć.

Nasza wiedza na temat aspektów finansowych i ubezpieczeniowych jest ciągle niewielka, a potrzeby ciągle rosną. Jako naród, bogacimy się i coraz częściej potrzebujemy ekspertów posiadających wiedzę dotyczącą funkcjonowania rynku finansowego. Branża ta ma więc olbrzymi potencjał - a konkurencja w zawodzie ciągle nie jest duża.

W gospodarkach bardziej rozwiniętych, np. na zachodzie Europy, standardem jest korzystanie z usług doradców, którzy prowadzą finanse osobiste klienta.

Praca w Phinance wpasowuje się w trendy XXI w. Młode osoby mocno odchodzą od schematu pracy w sztywnych godzinach 8-16, który był oczywistością dla ich rodziców czy dziadków, i zupełnie inaczej postrzegają work-life balance.

Chcą, żeby praca dawała im swobodę załatwienia pewnych spraw w ciągu dnia, a nie po godzinach pracy i nie kolidowała z możliwością wyjazdu, zainteresowaniami czy obowiązkami rodzinnymi. Taka właśnie jest praca z Phinance!

Jeśli nasze argumenty Cię przekonują, zapraszamy do kontaktu!

Powiązane artykuły

Obniżki stóp procentowych, rekordowe dywidendy i kurs złotego w cieniu zarzutów dla prezesa NBP

Historycznie najwyższe wypłaty dywidend i zbliżające się zmiany wysokości stóp procentowych - czego w perspektywie miesiąca możemy spodziewać się na rynkach inwestycyjnych? AKCJE Z perspektywy scenariusza bazowego, zakładanego na początku roku dla notowań akcji na giełdach, oddalające się w USA obniżki stóp procentowych, to bardzo dobra wiadomość. Coraz bardziej widoczna staje się możliwość dalszych wzrostów…
Czytaj artykuł

Hipoteka a zwrot prowizji bankowej: Jak odzyskać pieniądze po wcześniejszej spłacie kredytu?

Prowizja bankowa to opłata za korzystanie z usług instytucji. Zaciągając kredyt hipoteczny, często musimy zapłacić za rozpatrzenie wniosku, uruchomienie kredytu albo spłatę zobowiązania przed terminem. Przepisy umożliwiają kredytobiorcy odzyskanie części prowizji, jeśli spłaca zobowiązanie wcześniej. Jak uzyskać zwrot od banku? Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę – przepisy W Polsce kwestie związane z kredytem hipotecznym reguluje…
Czytaj artykuł
dywidenda a procedury walnego zgromadzenia 2024

Wiosenne porządki z nadzieją na letnie zbiory – rzecz o dywidendzie

Na giełdzie trwa hossa, zapowiadająca rekordowe wyniki spółek. Warto przypomnieć sobie więc, zasady podziału zysków dla akcjonariuszy w formie dywidendy. Przygotować się do letnich zbiorów porządkując terminy i zasady na jakich podstawowe prawo akcjonariuszy czyli dywidenda jest realizowane.  Dywidenda kojarzy się z wypłatą pieniędzy i taką formę przybiera w przypadku spółek notowanych na giełdzie. Dywidendy…
Czytaj artykuł
Program mieszkanie na start - nowy projekt rządowy 2024

Program Mieszkanie na start: Nowy rządowy projekt zastępujący Bezpieczny kredyt 2 proc. – Jakie są jego założenia?

Warunki kredytu Mieszkanie na start Program Mieszkanie na start polega na dopłatach do rat kredytu. Ich wysokość ma być zależna od wielkości gospodarstwa domowego i naliczana do ustalonego poziomu kapitału. Program nie zakłada limitu wysokości kredytu, a dotacje mają obowiązywać przez 10 lat. Środki będzie można przeznaczyć na: zakup mieszkania albo domu jednorodzinnego z rynku…
Czytaj artykuł

Otrzymaliśmy wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie Orły Ubezpieczeń

Jesteśmy niezmiernie dumni z ogłoszenia, że nasza firma została uhonorowana w ramach renomowanego programu Orły Ubezpieczeń. Plebiscyt ten został stworzony z myślą o wyróżnieniu najlepszych firm na rynku, które nie tylko osiągają doskonałość w świadczeniu usług, ale także wyznaczają nowe standardy jakości i innowacji. Orły Ubezpieczeń to nie tylko nagroda, ale przede wszystkim wyraz uznania…
Czytaj artykuł

Hossa uratowana, złoty pójdzie w górę – czy to złota wiosna dla inwestorów?

Na runku akcji, po ogłoszeniu wyników spółki INVIDIA, widać wyraźny optymizm. Za to obligacje surowce trzymają się na równym poziomie. A co z rynkiem walut? Czy pieniądze, które już za chwilę mają popłynąć szerokim strumieniem z KPO wpłyną na kurs złotego? AKCJE Niespodziewanie piękna wiosenna pogoda w lutym sprzyjała doskonałym nastrojom na polskiej giełdzie. Na…
Czytaj artykuł

Prognoza dla aktywów finansowych na 2024 r.

Zwykle początek roku stoi pod znakiem prognozowania dla poszczególnych aktywów w portfelach (złośliwi nazywają proces ten „wróżeniem z fusów”). Nie jest przecież zabronione spróbować ocenić perspektywy dla instrumentów finansowych, mając nie co więcej danych bo będąc po otwarciu roku i parę kaw w Nowym Roku już zaliczonych… Zaczynając od akcji w scenariuszu bazowym (obarczonym największym…
Czytaj artykuł

Jak długo jeszcze potrwa karnawał na rynkach?

Podczas gdy karnawał trwa jeszcze w najlepsze rynki akcji i obligacji świętują rekordowe wzrosty. Co z walutami i surowcami? Kiedy możemy spodziewać się zmian? AKCJE Tak się złożyło, że 14 lutego bieżącego roku mamy dwa święta. Walentynki i Środę Popielcową. Niektórzy będą mieli wesołe święto zakochanych inni raczej smutną w swej wymowie środę. Tak i…
Czytaj artykuł

Zobacz również