Rozwiej wątpliwości dotyczące pracy w branży.

Doradca finansowy – zawód przyszłości? Sprawdzamy fakty i mity!

22 września 2023

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Pojawiają się nowe branże, zawody, ale także oczekiwania pracowników i pracodawców. Dziś liczą się zupełnie inne kompetencje niż jeszcze 20 lat temu. Młode pokolenie oraz osoby już dojrzałe, ale myślące o przebranżowieniu, coraz częściej szukają nowych opcji rozwoju zawodowego, niekoniecznie związanego z pracą typowo etatową. Zależy nam na elastyczności, ale także na misji: chcemy, żeby nasza praca miała wymierny sens i gwarantowała nam realizację także celów prywatnych. 

Doradcy finansowi zajmują się szeroko pojętą pracą z klientem i z jego umowami finansowym. Głównym ich zadaniem jest budowanie relacji i kompleksowa, długofalowa współpraca, z którą wiąże się tworzenie planów finansowych, dostarczanie klientom odpowiednich i potrzebnych rozwiązań. 

Co warte podkreślenia, Doradca nie jest jak się powszechnie uważa po prostu sprzedawcą. Pomaga on „odczarować” zawiłe kwestie związane z finansami, jest wsparciem w podejmowaniu ważnych decyzji.

Na rynku istnieje wiele firm i podmiotów, które oferują produkty finansowe i ubezpieczeniowe. Nie każdy z nas ma jednak wiedzę i umiejętności do oceny proponowanych przez bank czy ubezpieczyciela rozwiązań. Z braku wiedzy wynikają najczęściej nietrafione decyzje ubezpieczeniowe, finansowe. Rolą Doradcy jest nas przed takimi decyzjami uchronić i wybrać z rynkowej oferty to, co faktycznie przyczyni się do zapewnienia klientowi bezpieczeństwa i równowagi finansowej. Warto podkreślić, że Doradca nie jest reprezentantem żadnego podmiotu finansowego, a więc banku czy ubezpieczyciela – a działa w interesie klienta.

Praca Doradcy finansowego w Phinance

Nasi pracownicy mogą dowolnie dopasować godziny pracy do swojego rytmu życia, planów i celów. Co więcej, pracujemy w systemie hybrydowym – można pracować w domu lub w biurze. Taki elastyczny system pracy obowiązywał u nas jeszcze przed pandemią, dlatego nie mieliśmy problemu z wprowadzeniem pracy zdalnej w czasie, gdy było najwięcej zachorowań i nieprzerwanie dostarczaliśmy klientom nasze usługi. Świadczą o tym liczby. Paradoksalnie, to właśnie 2020 rok był jednym z najbardziej rozwojowych w naszej historii.

To praca idealna dla osób, które cenią sobie samodzielne układanie dnia pracy. Można pracować dłużej lub krócej, o różnych porach dnia.

Phinance ma ponad 100 partnerów i posiada najszerszą ofertę produktową na rynku. Daje to ogromne możliwości rozwoju naszych Doradców. Mogą oni pracować z produktami, które faktycznie ich interesują i które z czystym sumieniem mogą zaoferować klientowi.

Kto może zostać Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim należy być zmotywowanym do rozwoju. Ważne będą także umiejętności miękkie, bo to na ich bazie pomagamy wejść w ten zawód naszym nowym współpracownikom. Całą wiedzę merytoryczną oraz wskazówki, jak pracować z klientem dostarczamy my. Przygotowujemy do egzaminów licencyjnych, dzielimy się doświadczeniem.

Zaczynając pracę nie musisz posiadać określonego profilu wykształcenia np. ekonomicznego. Nie musisz też inwestować własnych środków w szkolenia czy zdobywanie wiedzy.

Mamy 20- letnie doświadczenie w doradztwie finansowym, które jest znakomitą bazą do nauki zawodu. Nasi Doradcy to osoby pracujące z nami często po kilkanaście lat i także oni chętnie wspierają nowych adeptów zawodu w zdobywaniu potrzebnych kompetencji.

Naszą ofertę kierujemy również do osób, które posiadają doświadczenie w pracy w obszarze finansów i ubezpieczeń - np. przedstawicieli finansowych innych firm czy doradców działających w węższych obszarach doradca ubezpieczeniowego i finansowego, chcących poszerzyć portfolio oferowanych produktów i własne dochody. Jeżeli jednak posiadasz doświadczenie, to jest to dodatkowy atut – możesz rozpocząć pracę w zupełnie innym miejscu na naszej wewnętrznej ścieżce kariery oraz z innymi możliwościami finansowymi.

Zarobki Doradcy finansowego - ile można zarobić?

Jako jedni z nielicznych na rynku o zarobkach mówimy otwarcie. Oczywistym jest, że zaczynając pracę czy własny biznes, należy dać sobie trochę czasu na to, aby osiągnąć oczekiwane dochody. Firmy oferujące ogromne zarobki w pierwszych tygodniach czy miesiącach działalności, najczęściej działają nierzetelnie i obiecują przysłowiowe „gruszki na wierzbie”.

Początkowe wynagrodzenie Doradców finansowych w Phinance, to zwykle około 2-3 tys. złotych, zarobki te jednak szybko rosną. Warto zaznaczyć, że pracę tą można z powodzeniem łączyć ze studiami, urlopem macierzyńskim czy innym zajęciem - w tym czasie budując własną pozycję i stopniowo zwiększając zaangażowanie w obowiązki Doradcy.

Po około roku pracy z nami, większość zaangażowanych Doradców osiąga pułap około 15 tys. złotych netto miesięcznie, a nasi wieloletni współpracownicy zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Są to dochody stabilne, regularne, a z czasem szybko rosnące.

Warto podkreślić, że jest to wynagrodzenie prowizyjne zależne od zaangażowania, a także doświadczenia. Osoby, które posiadają już doświadczenie zawodowe, pracowały jako Doradca Finansowy albo przedstawiciel banku, ubezpieczyciela, mogą na starcie liczyć na znacznie wyższe dochody, oraz szybszy rozwój kariery.

Dlaczego warto być Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim dzięki ogromnemu portfelowi partnerów, umożliwiamy cross-sell czyli obsługę i sprzedaż produktów finansowych ze wszystkich obszarów. Daje to większe możliwości dochodowe oraz buduje stabilną i wieloletnią relację z klientem.

Praca z Phinance to także:

· wsparcie innych specjalistów z zespołu 

· prowizje obsługowe 

· dofinansowanie do zatrudnienia asystentów sprzedaży

· budowanie własnej marki

· podejście pro klienckie - nie sprzedajemy słabych produktów

· badanie potrzeb klienta przed sprzedażą 

· konkursy / wyjazdy,

· ścieżka kariery - możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów w branży

· ścieżka managerska 

· wsparcie Call Center w formie succes fee – płacisz za dostarczone leady tylko wtedy, jeśli faktycznie udało się zamknąć transakcję

· wieloletni pracownicy – to chyba najlepszy dowód na to, że Phinance to świetne miejsce do pracy i rozwoju!

Czy warto pomyśleć o zmianie zawodu? Czy Doradca finansowy to zawód przyszłości?

Praca to ważna część naszego życia. Spędzamy w niej niejednokrotnie ¾ dnia. Jeśli wykonujesz zawód, który nie daje Ci satysfakcji, jest obciążający lub mało atrakcyjny finansowo, albo dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej, warto o tym pomyśleć.

Nasza wiedza na temat aspektów finansowych i ubezpieczeniowych jest ciągle niewielka, a potrzeby ciągle rosną. Jako naród, bogacimy się i coraz częściej potrzebujemy ekspertów posiadających wiedzę dotyczącą funkcjonowania rynku finansowego. Branża ta ma więc olbrzymi potencjał - a konkurencja w zawodzie ciągle nie jest duża.

W gospodarkach bardziej rozwiniętych, np. na zachodzie Europy, standardem jest korzystanie z usług doradców, którzy prowadzą finanse osobiste klienta.

Praca w Phinance wpasowuje się w trendy XXI w. Młode osoby mocno odchodzą od schematu pracy w sztywnych godzinach 8-16, który był oczywistością dla ich rodziców czy dziadków, i zupełnie inaczej postrzegają work-life balance.

Chcą, żeby praca dawała im swobodę załatwienia pewnych spraw w ciągu dnia, a nie po godzinach pracy i nie kolidowała z możliwością wyjazdu, zainteresowaniami czy obowiązkami rodzinnymi. Taka właśnie jest praca z Phinance!

Jeśli nasze argumenty Cię przekonują, zapraszamy do kontaktu!

Powiązane artykuły

komentarz rynkowy lipiec 2024 Phinance

Chiny hamują cenę ropy, a EBC stymuluje gospodarkę. KGHM rośnie, choć miedź po rekordach tanieje. Jakie są prognozy na lipiec?

W lipcowym komentarzu poruszamy wyjątkowo dużo ważnych ekonomicznie kwestii. Wyniki wyborów we Francji wpłyną na lipcowe notowania, podobnie jak dane makro z USA w połowie miesiąca. Zwiększająca się szansa na obniżkę stóp w USA może prowadzić do deprecjacji dolara i umocnienia złotego. Plany wprowadzenia spółki Żabka Polska na giełdę i wycena sięgająca do 8 mld…
Czytaj artykuł
Żabka na giełdzie: Jakie będą skutki finansowe dla inwestorów?

Oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym: Żabka skacze na giełdę

Przerwa w meczu trwa tylko 15 minut. To wystarczający czas, żeby zdążyć zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepieza rogiem. Jaki sklep/ przychodzi statystycznemu konsumentowi w takim wypadku do głowy…? W większości wypadków będzie to Żabka. Pora przypomnieć sobie zasady wprowadzania spółki na giełdę, bo najprawdopodobniej czeka nas we wrześniu duże IPO. Żabka wskoczy na…
Czytaj artykuł
inwestycja w grunt - klucz do dywersyfikacji inwestycji?

Odkryj tajemnicę zyskownej dywersyfikacji: inwestowanie w ziemię!

Dywersyfikacja stanowi niewątpliwie jedną z podstawowych zasad inwestowania. Chroni ona inwestorów, pozwalając na zmniejszenie ryzyka inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że przysłowiowe postawienie wszystkiego na jedną kartę nie wróży w inwestowaniu nic dobrego, a jedynie prowadzi do podejmowania zbyt wysokiego ryzyka, zupełnie niewspółmiernego do możliwych do osiągnięcia korzyści. Stąd też o dywersyfikacji mówią wszyscy –…
Czytaj artykuł
NVIDIA: Rewolucja ai czy kolejna bańka spekulacyjna

NVIDIA: Nowa rewolucja czy kolejna bańka spekulacyjna?

Wydaje się, że o fenomenie sztucznej inteligencji, o najpopularniejszej spółce na świecie napisano już prawie wszystko. Rozważmy przyszłość tej amerykańskiej spółki, na dwóch skrajnych biegunach. Fundamentalne wartości czy spekulacja? Jedni uważają, że za NVIDIĄ stoją fundamentalne wartości, więc wzrost wartości spółki (2,8 bln dol.), nawet w tym niespotykanym tempie, jest fundamentalnie (ekonomicznie) uzasadniony i w…
Czytaj artykuł

Rynki akcji na rekordowych wzrostach, ale pojawiają się sygnały ostrzegawcze

Indeks VIX, który mierzy oczekiwaną zmienność rynku, jest na rekordowo niskim poziomie. Wojna handlowa USA-Chiny i rosnące napięcia geopolityczne mogą stanowić zagrożenie dla dalszych wzrostów. Dużo zmian widać też w cenach surowców. Miedź drożeje ze względu na rosnący popyt ze strony infrastruktury AI. Natomiast powodem wzrostu cen złota i srebra są obawy o inflację i…
Czytaj artykuł
sto lat złotówki - jakie są perspektywy na przyszłość

Sto lat Złotego: perspektywy na przyszłość

Minęło równo sto lat od wprowadzenia do obiegu złotówki. Ta zacna historyczna okoliczność niech będzie pretekstem do określenia teraźniejszych perspektyw dla rodzimej waluty. Historia złotego Mało brakowało, a „złoty” nie byłby „złotym”, a… „lechem”. Można by podejrzewać ministra Władysława Grabskiego o profetyczne zdolności. Po odzyskaniu niepodległości 5 lutego 1919 roku minister skarbu wydał dekret zapowiadający…
Czytaj artykuł
Sztuczna inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

Sztuczna inteligencja a rynek pracy: Jak “AI” zrewolucjonizuje rynek?

Wprowadzenie Godzina poranna. Telewizja biznesowa. Rozmowa prowadzącego z dwoma Gośćmi porannego programu: „Panowie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której jedna sztuczna inteligencja zadaje pytanie, a dwie inne sztuczne inteligencje w formie pozorowanego sporu na nie odpowiadają…? A my w tym czasie pilibyśmy kawę…” Automatyzacja procesów i rosnące znaczenie sztucznej inteligencji Automatyzacja procesów, rosnące znaczenie robotów…
Czytaj artykuł
akcje na giełdzie - ocena perspektywy na przyszłość

Złoty czas surowców i hossa na rynku akcji, a jak zachowają się stopy procentowe?

Po oszałamiającym kwietniu, gdy rynki finansowe wciąż zaliczają wzrosty, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co przyniesie maj. Co kolejne miesiące przyniosą na giełdzie i czy obligacje stają się obszarem zwiększonego zainteresowania inwestorów? Jednocześnie surowce nadal pozostają w tendencji wzrostowej, gdzie upatrujemy teraz główne szanse, a gdzie kryją się potencjalne zagrożenia? Wszystko to skłania do…
Czytaj artykuł

Zobacz również