Rozwiej wątpliwości dotyczące pracy w branży.

Doradca finansowy – zawód przyszłości? Sprawdzamy fakty i mity!

22 września 2023

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Pojawiają się nowe branże, zawody, ale także oczekiwania pracowników i pracodawców. Dziś liczą się zupełnie inne kompetencje niż jeszcze 20 lat temu. Młode pokolenie oraz osoby już dojrzałe, ale myślące o przebranżowieniu, coraz częściej szukają nowych opcji rozwoju zawodowego, niekoniecznie związanego z pracą typowo etatową. Zależy nam na elastyczności, ale także na misji: chcemy, żeby nasza praca miała wymierny sens i gwarantowała nam realizację także celów prywatnych. 

Doradcy finansowi zajmują się szeroko pojętą pracą z klientem i z jego umowami finansowym. Głównym ich zadaniem jest budowanie relacji i kompleksowa, długofalowa współpraca, z którą wiąże się tworzenie planów finansowych, dostarczanie klientom odpowiednich i potrzebnych rozwiązań. 

Co warte podkreślenia, Doradca nie jest jak się powszechnie uważa po prostu sprzedawcą. Pomaga on „odczarować” zawiłe kwestie związane z finansami, jest wsparciem w podejmowaniu ważnych decyzji.

Na rynku istnieje wiele firm i podmiotów, które oferują produkty finansowe i ubezpieczeniowe. Nie każdy z nas ma jednak wiedzę i umiejętności do oceny proponowanych przez bank czy ubezpieczyciela rozwiązań. Z braku wiedzy wynikają najczęściej nietrafione decyzje ubezpieczeniowe, finansowe. Rolą Doradcy jest nas przed takimi decyzjami uchronić i wybrać z rynkowej oferty to, co faktycznie przyczyni się do zapewnienia klientowi bezpieczeństwa i równowagi finansowej. Warto podkreślić, że Doradca nie jest reprezentantem żadnego podmiotu finansowego, a więc banku czy ubezpieczyciela – a działa w interesie klienta.

Praca Doradcy finansowego w Phinance

Nasi pracownicy mogą dowolnie dopasować godziny pracy do swojego rytmu życia, planów i celów. Co więcej, pracujemy w systemie hybrydowym – można pracować w domu lub w biurze. Taki elastyczny system pracy obowiązywał u nas jeszcze przed pandemią, dlatego nie mieliśmy problemu z wprowadzeniem pracy zdalnej w czasie, gdy było najwięcej zachorowań i nieprzerwanie dostarczaliśmy klientom nasze usługi. Świadczą o tym liczby. Paradoksalnie, to właśnie 2020 rok był jednym z najbardziej rozwojowych w naszej historii.

To praca idealna dla osób, które cenią sobie samodzielne układanie dnia pracy. Można pracować dłużej lub krócej, o różnych porach dnia.

Phinance ma ponad 100 partnerów i posiada najszerszą ofertę produktową na rynku. Daje to ogromne możliwości rozwoju naszych Doradców. Mogą oni pracować z produktami, które faktycznie ich interesują i które z czystym sumieniem mogą zaoferować klientowi.

Kto może zostać Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim należy być zmotywowanym do rozwoju. Ważne będą także umiejętności miękkie, bo to na ich bazie pomagamy wejść w ten zawód naszym nowym współpracownikom. Całą wiedzę merytoryczną oraz wskazówki, jak pracować z klientem dostarczamy my. Przygotowujemy do egzaminów licencyjnych, dzielimy się doświadczeniem.

Zaczynając pracę nie musisz posiadać określonego profilu wykształcenia np. ekonomicznego. Nie musisz też inwestować własnych środków w szkolenia czy zdobywanie wiedzy.

Mamy 20- letnie doświadczenie w doradztwie finansowym, które jest znakomitą bazą do nauki zawodu. Nasi Doradcy to osoby pracujące z nami często po kilkanaście lat i także oni chętnie wspierają nowych adeptów zawodu w zdobywaniu potrzebnych kompetencji.

Naszą ofertę kierujemy również do osób, które posiadają doświadczenie w pracy w obszarze finansów i ubezpieczeń - np. przedstawicieli finansowych innych firm czy doradców działających w węższych obszarach doradca ubezpieczeniowego i finansowego, chcących poszerzyć portfolio oferowanych produktów i własne dochody. Jeżeli jednak posiadasz doświadczenie, to jest to dodatkowy atut – możesz rozpocząć pracę w zupełnie innym miejscu na naszej wewnętrznej ścieżce kariery oraz z innymi możliwościami finansowymi.

Zarobki Doradcy finansowego - ile można zarobić?

Jako jedni z nielicznych na rynku o zarobkach mówimy otwarcie. Oczywistym jest, że zaczynając pracę czy własny biznes, należy dać sobie trochę czasu na to, aby osiągnąć oczekiwane dochody. Firmy oferujące ogromne zarobki w pierwszych tygodniach czy miesiącach działalności, najczęściej działają nierzetelnie i obiecują przysłowiowe „gruszki na wierzbie”.

Początkowe wynagrodzenie Doradców finansowych w Phinance, to zwykle około 2-3 tys. złotych, zarobki te jednak szybko rosną. Warto zaznaczyć, że pracę tą można z powodzeniem łączyć ze studiami, urlopem macierzyńskim czy innym zajęciem - w tym czasie budując własną pozycję i stopniowo zwiększając zaangażowanie w obowiązki Doradcy.

Po około roku pracy z nami, większość zaangażowanych Doradców osiąga pułap około 15 tys. złotych netto miesięcznie, a nasi wieloletni współpracownicy zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Są to dochody stabilne, regularne, a z czasem szybko rosnące.

Warto podkreślić, że jest to wynagrodzenie prowizyjne zależne od zaangażowania, a także doświadczenia. Osoby, które posiadają już doświadczenie zawodowe, pracowały jako Doradca Finansowy albo przedstawiciel banku, ubezpieczyciela, mogą na starcie liczyć na znacznie wyższe dochody, oraz szybszy rozwój kariery.

Dlaczego warto być Doradcą finansowym w Phinance?

Przede wszystkim dzięki ogromnemu portfelowi partnerów, umożliwiamy cross-sell czyli obsługę i sprzedaż produktów finansowych ze wszystkich obszarów. Daje to większe możliwości dochodowe oraz buduje stabilną i wieloletnią relację z klientem.

Praca z Phinance to także:

· wsparcie innych specjalistów z zespołu 

· prowizje obsługowe 

· dofinansowanie do zatrudnienia asystentów sprzedaży

· budowanie własnej marki

· podejście pro klienckie - nie sprzedajemy słabych produktów

· badanie potrzeb klienta przed sprzedażą 

· konkursy / wyjazdy,

· ścieżka kariery - możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów w branży

· ścieżka managerska 

· wsparcie Call Center w formie succes fee – płacisz za dostarczone leady tylko wtedy, jeśli faktycznie udało się zamknąć transakcję

· wieloletni pracownicy – to chyba najlepszy dowód na to, że Phinance to świetne miejsce do pracy i rozwoju!

Czy warto pomyśleć o zmianie zawodu? Czy Doradca finansowy to zawód przyszłości?

Praca to ważna część naszego życia. Spędzamy w niej niejednokrotnie ¾ dnia. Jeśli wykonujesz zawód, który nie daje Ci satysfakcji, jest obciążający lub mało atrakcyjny finansowo, albo dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej, warto o tym pomyśleć.

Nasza wiedza na temat aspektów finansowych i ubezpieczeniowych jest ciągle niewielka, a potrzeby ciągle rosną. Jako naród, bogacimy się i coraz częściej potrzebujemy ekspertów posiadających wiedzę dotyczącą funkcjonowania rynku finansowego. Branża ta ma więc olbrzymi potencjał - a konkurencja w zawodzie ciągle nie jest duża.

W gospodarkach bardziej rozwiniętych, np. na zachodzie Europy, standardem jest korzystanie z usług doradców, którzy prowadzą finanse osobiste klienta.

Praca w Phinance wpasowuje się w trendy XXI w. Młode osoby mocno odchodzą od schematu pracy w sztywnych godzinach 8-16, który był oczywistością dla ich rodziców czy dziadków, i zupełnie inaczej postrzegają work-life balance.

Chcą, żeby praca dawała im swobodę załatwienia pewnych spraw w ciągu dnia, a nie po godzinach pracy i nie kolidowała z możliwością wyjazdu, zainteresowaniami czy obowiązkami rodzinnymi. Taka właśnie jest praca z Phinance!

Jeśli nasze argumenty Cię przekonują, zapraszamy do kontaktu!

Powiązane artykuły

Strach walczy z chciwością  – wyczekiwanie na ruch w górę czy obawa przed silną korektą?

Co rynku akcji, obligacji, walut i surowców przyniósł nam burzliwy listopad? Czy grudzień przyniesie trwałe wybicie ponad historyczne maksima na rynku akcji? Czy stale rosnąca cena złota utrzyma się w dłuższej perspektywie? Przeczytaj komentarz rynkowy przygotowany przez Marcina Lau Głównego analityka Phinance S.A. AKCJE W naszej spółce mamy wielu górołazów. Wasz ulubiony autor komentarzy ekonomicznych…
Czytaj artykuł

Phinance S.A. uczestniczyło w IX Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne spotkanie branżowe, organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych. W miniony wtorek odbyło się już dziewiąte takie spotkanie i Phinance miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Wydarzenie, rokrocznie jest wyjątkowym spotkaniem ekspertów z sektora pośrednictwa finansowego, które jest okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla całej branży. Stanowi też…
Czytaj artykuł

Rosnąca rola pośredników finansowych w dystrybucji produktów inwestycyjnych

Niezależni dystrybutorzy dostarczają swoim klientom coraz bogatszą ofertę, dobrze wyselekcjonowaną, niestandardową i nie związaną wprost z produktami bankowymi. Na konkurencyjnym rynku bancassurance obserwuje się natomiast zmniejszający się wolumen dystrybucji produktów inwestycyjnych (o charakterze ubezpieczeniowym). Pomimo faktu, że sprzedaż funduszy inwestycyjnych jest wciąż zdominowana przez kanał bankowy rola pośredników finansowych w tym obszarze oferty produktowej stale…
Czytaj artykuł

Obligacje w obliczu malejącej inflacji czyli nie każdy as bierze wziątkę.

W listopadzie 2023 roku, niemal co dnia, na rynki finansowe napływają dane wskazujące na koniec trwającej bez mała trzy lata globalnej inflacji. Żeby uzmysłowić sobie tempo tego spadku, przytoczę przykład Wielkiej Brytanii, gdzie w październiku inflacja spadła do najniższego poziomu od dwóch lat (4,6%). Spadek o 2,1 punktu procentowego między wrześniem a październikiem był najbardziej…
Czytaj artykuł
Polisa na życie

Czy polisa na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowa?

Choć nie ma ustawowych przepisów nakazujących zawieranie polisy na życie przy kredycie hipotecznym, to wiele banków oczekuje tego od swoich klientów. Ma ono być dodatkowym zabezpieczeniem a wypadek śmierci kredytobiorcy. W takich sytuacjach rodzina może mieć problem ze spłatą zobowiązania. Wtedy rozwiązaniem jest świadczenie ubezpieczeniowe. Banki najczęściej już przy zawieraniu umowy kredytowej proponują wykupienie u…
Czytaj artykuł

Ekonomia w cieniu konfliktów zbrojnych.

Ten miesiąc obfitował w zmiany – zakończone wybory, konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Jaki wpływ na gospodarkę mają ostatnie wydarzenia? Jakie zmiany przyniosą na rynku walut, surowców? Co zmienią na naszym rodzimym rynku akcji? AKCJE Poprzedni komentarz kończyłem życzeniami dobrych politycznych wyborów. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są zadowoleni ze zmiany na scenie politycznej,…
Czytaj artykuł

Jak oszczędzają Polacy?

Zarządzanie wolnymi środkami czyli jesienne wekowanie dla przyszłej pysznej konsumpcji. Według wielu skryptów, poradników a nawet poważnych podręczników zajmujących się doradztwem finansowym, zarządzając własnymi zasobami powinno stosować się prostą regułę (z jakże pomocnym w jej realizacji arkuszem kalkulacyjnym) o enigmatycznej nazwie: 50/30/20. Według niej: 50% swojego miesięcznego dochodu powinniśmy przeznaczyć na podstawowe, niezbędne wydatki; 30%…
Czytaj artykuł

Założenia programu Kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2%, czyli system dopłat do rat kredytu hipotecznego, ma ułatwić dostęp do zakupu pierwszego mieszkania albo domu. Kto może skorzystać z programu? Jak działa Bezpieczny kredyt 2%? Czym jest Bezpieczny kredyt 2%? Bezpieczny kredyt 2% jest rządowym projektem, mającym na celu pomoc w finansowaniu zakupu lub budowy pierwszego mieszkania albo domu. Polega on…
Czytaj artykuł

Zobacz również