Przekonaj się, czy Twoja umowa jest wystarczająca.

ABC ubezpieczeń majątkowych. Czy możesz spać spokojnie?

22 września 2023

Minione lata udowodniły, że nieoczekiwany obrót zdarzeń – politycznych, rynkowych czy prywatnych, ma miejsce częściej niż moglibyśmy przypuszczać. Z rozwiązaniem przychodzą dopasowane rozwiązania finansowe. Co charakteryzuje ubezpieczenia majątku? Czy Twoja polisa jest wystarczająca? Przekonaj się!

​Świadomość Polaków

Doświadczenie doradców finansowych, a zwłaszcza majątkowych Phinance wskazuje, że brakuje nam rozeznania i wiedzy w kwestii ubezpieczeń majątkowych. Na ogół nie wiemy co, w jakim celu i za pomocą jakich instrumentów możemy zabezpieczyć.

Kraj w liczbach

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że średnia składka na ubezpieczenie majątkowe w poszczególnych państwach Europy różni się nawet o kilkaset procent. 

Polska znajduje się po środku stawki. Na pierwszych miejscach znajdziemy Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Na ostatnich, to znaczy ubezpieczonych na najniższe kwoty - Islandię, Estonię i Łotwę.

W czym pomaga ubezpieczenie majątku?

W refinansowaniu szkody materialnej, która niszczy plan finansowy.

To szczególnie istotny aspekt, w momencie gdy utracimy płynność i niezależność finansową wskutek szkody (na przykład utraty lub uszkodzenia domu i mieszkania, jak również samochodu). 

Wpływ jednej szkody może mieć katastrofalne skutki dla nas na długie lata. Zwłaszcza w przypadku dużego składnika naszego majątku, jakim niewątpliwie jest nieruchomość.​​

W refinansowaniu konsekwencji finansowych naszych działań, które wpływają na osoby trzecie, tj. odpowiedzialność cywilna.

Ubezpieczenie majątku zapewnia niezbędny back-up również w przypadku, gdy z naszej winy majątek innych osób ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu.

Ma to, wbrew pozorom, kolosalne znaczenie. Tak długo, jak nie przewidzimy maksymalnego kosztu takich zdarzeń. A przecież nigdy w 100% nie wiemy, jakiego rozmiaru straty możemy spowodować, ani jaka jest wartość majątku, w którym szkodę wyrządzamy. Dramatem całkowicie niepoliczalnym są szkody na zdrowiu czy życiu omawianych osób trzecich.

Co otrzymujemy wraz z ubezpieczeniem?

- Komfort i stabilizację w trudnych sytuacjach życiowych,
- pomoc doświadczonego doradcy, który z jednej strony w optymalny sposób zamodeluje rozwiązanie amortyzujące ewentualne zagrożenie, a gdy już do niego dojdzie, pomoże w bezproblemowym uzyskaniu należnego odszkodowania, 
- wypłatę świadczenia, które może pokryć stratę nawet w 100%.

Okazuje się, że za ceną idzie odpowiednia jakość, a rola doradców często nie jest doceniana.

​Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniach majątku?

Poznaj opinię Kierownika Działu Ubezpieczeń Majątkowych, Piotra Kortusa.

1. Koncentrować się na jakości, a nie na kosztach.

Gdy cena jest za wysoka, należy rozsądnie wybrać poszczególne elementy usługi, a czasem po prostu pójść na kompromis. To tutaj kluczową rolę odgrywa Doradca Majątkowy oraz jego doświadczenie. Nierzadko niska cena wiąże się z wysoką problematycznością rozwiązania.

2. Wybrać pakiet w oparciu o potrzeby.

W pierwszej kolejności sprawdzamy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie tylko dla siebie, ale pod kątem najbliższego otoczenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, na ile podmiotów mogą wpłynąć nasze szkody, a także jak powierzchowne bywają umowy z ubezpieczycielami.

3. Weryfikować dostawcę usług ubezpieczeniowych.

Warto przeanalizować to, jaką pozycję na rynku ma dany podmiot, w jaki sposób obsługuje swoich Klientów oraz jakie ma doświadczenie w ramach likwidacji szkód, które mogą nas dotyczyć.

4. Sprawdzać potencjał rynku.

To znaczy filtrować najnowsze, dogodne dla nas rozwiązania. Po to, by być na bieżąco z zapisami prawnymi/regulacjami w danej dziedzinie ubezpieczeniowej. Poznanie standardów obsługi poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych „od kuchni”, tj. przy procesie likwidacji szkody, umożliwia zaoferowanie w konsekwencji kompetentnego i dopasowanego doradztwa w zakresie rozwiązań produktowych.

5. Znaleźć dobrego pośrednika. 

Dobrze dobrany Doradca pomoże nam przeanalizować powyższe czynniki, wesprze w określeniu celów finansowych i podzieli ekspercką wiedzą.

Ubezpieczenia majątkowe w Phinance

Klienci wskazują, że doradców multiagencji finansowej Phinance wyróżnia zarówno holistyczne podejście, ekspercka wiedza, jak i umiejętność budowy relacji. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. 

Przeprowadzamy wnikliwą analizę dochodów, wydatków, celów finansowych i potencjalnych zagrożeń, związanych z aktualną sytuacją życiową. Wyszukujemy najdogodniejszych rozwiązań, wspierając w budowie bezpiecznej przyszłości.

Powiązane artykuły

Wybory w USA, wyścig po fizyczne złoto i polscy inwestorzy poza hossą

Dzisiejszy dzień rozstrzygnie nie tylko losy Stanów Zjednoczonych, ale także zmieni sytuację na globalnych rynkach finansowych. Jak wynik wyborów w USA wpłynie na złotówkę, obligacje i akcje? Co z rekordowym zainteresowaniem złotem i niższą ceną ropy? O tym w najnowszym komentarzu inwestycyjnym przygotowanym przez Głównego Analityka Phinance S.A. AKCJE Jeśli ktoś w październikową sobotę oglądał…
Czytaj artykuł

Smutna jesień polskiego rynku kapitałowego. Żabka nie wskoczyła, ale wpełzła…

Transmisja telewizyjna z debiutu „Żabki”. Prezes Giełdy niczym wytrawny estradowiec, radujący się ze sceny, ochoczo zagrzewający widzów do ekstatycznych podskoków. Obowiązkowy zielony krawat (mającym uwypuklić debiut „na zielono”), że niby cyt. „mamy to!”. Ogólna euforia, poklepywanie się po plecach i samozadowolenie. Marny koncert będący w istocie raczej tańcem na grobie. Klapa debiutu Żabki na giełdzie…
Czytaj artykuł

Gdzie jest złoto, którego wszyscy jesteśmy właścicielem?

Na koniec sierpnia 2024 roku Narodowy Bank Polski posiadał 12,794 mln uncji złota (ponad 360 ton). Teraz zapewne posiada więcej.  I jest to naprawdę fizyczne złoto, a nie elektroniczny zapis. NBP gromadzi rezerwy królewskiego kruszcu w sztabach spełniających międzynarodowe standardy czystości London Good Delivery. Każda ze sztab ma zbliżoną masę (ok. 12,5 kg) i zawiera…
Czytaj artykuł

Kierunki i perspektywy rozwoju rynku agencyjnego

W dniach 2-3 października 2024 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się 2 edycja Konferencji EKF Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje i Ryzyko. To bardzo ważne wydarzenie gromadzące przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, w trakcie którego dyskutowano o obecnym stanie branży, wyzwaniach i oczywiście kierunkach rozwoju. W trakcie tego wydarzenia miał miejsce twórczy i zmuszający do refleksji…
Czytaj artykuł
Polski złoty wartość 2024

Polski rynek akcji pod lupą: Kino vs. rzeczywistość

Jaka jesień czeka inwestorów? Na pierwszym planie widzimy kilka czynników, które wpłyną w najbliższych tygodniach na na rynek akcji, obligacji, surowców i walut. To oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych w USA i w Europie, popyt na ETF-y amerykańskich spółek IT, słabnąca polska waluta oraz zakup złota przez banki centralne. AKCJE Zwrócono mi delikatnie uwagę, czy…
Czytaj artykuł

Seminarium Phinance 2024: sukcesy i nowe cele

Resort Arche Cukrownia okazał się idealną scenerią dla naszego corocznego spotkania, podczas którego podsumowaliśmy wspólne sukcesy i spojrzeliśmy w przyszłość. Całe wydarzenie, z dwoma uroczystymi Galami, trwało aż 3 dni pełne świetnej zabawy. Towarzyszyło nam również 12 partnerów biznesowych. Liczby, wyróżnienia, plany Gala awansów: Wręczyliśmy 44 awanse, w tym 7 na prestiżowe stanowisko Starszego Partnera.…
Czytaj artykuł

Rewolucja na rynku pracy. Czy „Phinance” wyprzedził epokę?

Polacy i Polki średnio spędzają w pracy od blisko 40 do ponad 43 godzin w tygodniu, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy. Tempo w jakim obecnie rządzący odwracają się od kolejnych obietnic wyborczych nie nastraja optymistycznie. Jedną z obietnic na 100 dni było skrócenie do 35 h tygodnia pracy. W dobie cyfryzacji i…
Czytaj artykuł

Kredyty hipoteczne w Polsce: stałoprocentowe kontra zmiennoprocentowe – co wybrać?

Kredyty hipoteczne są jednym z kluczowych produktów finansowych dostępnych na polskim rynku. Obecnie Polacy mogą wybierać pomiędzy kredytami o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Z danych Związku Banków Polskich i Centrum AMRON wynika, że kredyty o stałym oprocentowaniu biją rekordy popularności. Jednak czy ten wybór zawsze jest najlepszy? Kredyt o zmiennym oprocentowaniu Kredyty o zmiennym oprocentowaniu…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Bezpłatna
konsultacja