KLIENTOCENTRYZM – CO DLA NAS ZNACZY I DLACZEGO W CENTRUM NASZYCH DZIAŁAŃ JEST ZAWSZE KLIENT?

12 sierpnia 2022

Podejście do obsługi klienta w doradztwie finansowym ewoluowało przez lata. W Phinance jednak zawsze w centrum naszych starań stawialiśmy klienta. Ta postawa nie zmieniła się w ciągu 20 lat naszej historii i jest gwarantem nie tylko pełnego zadowolenia naszych klientów, ale także rozwoju firmy. Dlaczego to takie ważne?

Doradztwo finansowe, potocznie kojarzone jest z oferowaniem i sprzedażą konkretnych produktów. Jeśli klient zgłasza zapotrzebowanie na kredyt lub ubezpieczenie nieruchomości, uważa się, że tylko takie produkty powinien otrzymać. W bardzo wąsko pojętym doradztwie, które na dojrzałych ekonomicznie rynkach już praktycznie nie funkcjonuje, takie podejście jest przeżytkiem. 

Klient zwracając się do eksperta powinien oczekiwać kompleksowej opieki, wsparcia w podjęciu decyzji, przyjrzenia się swoim faktycznym potrzebom, analizie swoich możliwości finansowych, odwołaniu się swojej świadomości i wiedzy finansowej, a nie wyłącznie zaoferowania wyboru pomiędzy jednym czy drugim produktem. 

Klientocentryzm -  co oznacza w Phinance? 

 Na początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest. Klientocentryzm (z ang. customer centricity) to  podejście biznesowe zorientowane na zaspokajanie potrzeb klienta i możliwie jak największe ułatwianie mu podejmowania właściwych decyzji. Zasadniczo, klientocentryzm opiera się na maksymalnym dostosowaniu propozycji firmy do oczekiwań i potrzeb klientów. Oferta powinna być szyta na miarę, w żadnym razie nie powinna być sztampowa i ogólna- w końcu każdy z nas ma inne potrzeby i w inny sposób chce je realizować. Klient powinien mieć poczucie, że doradca, do którego się zwraca, traktuje go z uwagą, indywidualnie, a nie jako jednego z wielu „petentów”. 

Klientocentryzm to także skupianie się na potrzebach Klienta w trakcie obsługi już nabytego produktu, zawartych umów. Obsługa ta ma być niezauważalna, sprowadzona do wymaganych formalności, jednocześnie dająca poczucie ciągłej asysty i śledzenia zmian rynkowych przez Doradcę.

Klientocentryzm w Phinance oznacza dokładnie takie podejście i przede wszystkim bazuje na przekonaniu, że klient, który wie, że jest w centrum starań doradcy, firmy, jest w stanie takiej firmie i doradcy właśnie zaufać na dłużej, dzięki czemu relacja ta nie jest wyłącznie jednorazową przygodą, a wspólną podróżą, która obu stronom może dać satysfakcję. 

Klientocentryzm w praktyce -  czyli przychodzi klient do doradcy i …

Oczywiście wiele można mówić o ideałach, ale finalnie liczy się to, jak wygląda praktyka. 

W Phinance, klientocentryzm nie jest tylko teorią, ale bazą do wszystkich działań szkoleniowych, wypracowanych procesów i obsługi klienta. 

Klient zwracając się do doradcy, może liczyć na analizę potrzeb oraz wsparcie w procesie jej opracowywania. Taka analiza pomaga lepiej poznać klienta, a samemu klientowi umożliwia przyjrzenie się temu jak wygląda jego sytuacja finansowo- ubezpieczeniowa, oraz rozeznanie szans i zagrożeń. 

Taki „audyt” sytuacji jest świetnym punktem wyjścia do określenia tego czego nam naprawdę potrzeba. Często zdarzy się, że klient od doradcy wyjdzie z kompletnie innym produktem niż ten o którym pierwotnie myślał. Ważne jednak, aby wyszedł po prostu zadowolony. 

Zadowolenie klienta i jego poczucie bycia naprawdę dobrze zaopiekowanym przed doradcę, tworzy relację na lata -  mówi Grzegosz Kaliszuk z Phinance.  Przede wszystkim pomaga budować zaufanie, które w tej branży jest kluczowe dla podejmowania właściwych decyzji. Klient, pracując z jednym doradcą uczy się zwracać do niego przy podejmowaniu decyzji przez co minimalizuje ryzyko podejmowania niewłaściwych finansowych ruchów, a doradca ma szansę poznać klienta i jego podejście do ryzyka, inwestowania czy oszczędzania. 

Klientocentryzm niemożliwy bez wieloproduktowości

Mówią o tym nasi klienci, którzy korzystają z naszych usług przez wiele lat, niejednokrotnie podejmując z nami decyzje o zakupie pierwszego mieszkania, kredytach, oszczędnościach emerytalnych, zabezpieczeniu dzieci czy inwestycjach.

W klientocentrycznym podejściu pomaga także wieloproduktowość. Phinance po 20 latach działalności oferuje ogromny przekrój produktów i z dumą możemy powiedzieć, że jest to oferta najbardziej kompleksowa spośród dostępnych na rynku. 

Świadczą o tym setki zadowolonych klientów.

Powiązane artykuły

komentarz rynkowy lipiec 2024 Phinance

Chiny hamują cenę ropy, a EBC stymuluje gospodarkę. KGHM rośnie, choć miedź po rekordach tanieje. Jakie są prognozy na lipiec?

Zwycięstwo Zjednoczenia Narodowego we Francji wpłynie na lipcowe notowania, podobnie jak dane makro z USA w połowie miesiąca. Zwiększająca się szansa na obniżkę stóp w USA może prowadzić do deprecjacji dolara i umocnienia złotego. Plany wprowadzenia spółki Żabka Polska na giełdę i wycena sięgająca do 8 mld dolarów, zaostrzyły apetyt inwestorów. AKCJE Okazuje się, że…
Czytaj artykuł
Żabka na giełdzie: Jakie będą skutki finansowe dla inwestorów?

Oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym: Żabka skacze na giełdę

Przerwa w meczu trwa tylko 15 minut. To wystarczający czas, żeby zdążyć zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepieza rogiem. Jaki sklep/ przychodzi statystycznemu konsumentowi w takim wypadku do głowy…? W większości wypadków będzie to Żabka. Pora przypomnieć sobie zasady wprowadzania spółki na giełdę, bo najprawdopodobniej czeka nas we wrześniu duże IPO. Żabka wskoczy na…
Czytaj artykuł
inwestycja w grunt - klucz do dywersyfikacji inwestycji?

Odkryj tajemnicę zyskownej dywersyfikacji: inwestowanie w ziemię!

Dywersyfikacja stanowi niewątpliwie jedną z podstawowych zasad inwestowania. Chroni ona inwestorów, pozwalając na zmniejszenie ryzyka inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że przysłowiowe postawienie wszystkiego na jedną kartę nie wróży w inwestowaniu nic dobrego, a jedynie prowadzi do podejmowania zbyt wysokiego ryzyka, zupełnie niewspółmiernego do możliwych do osiągnięcia korzyści. Stąd też o dywersyfikacji mówią wszyscy –…
Czytaj artykuł
NVIDIA: Rewolucja ai czy kolejna bańka spekulacyjna

NVIDIA: Nowa rewolucja czy kolejna bańka spekulacyjna?

Wydaje się, że o fenomenie sztucznej inteligencji, o najpopularniejszej spółce na świecie napisano już prawie wszystko. Rozważmy przyszłość tej amerykańskiej spółki, na dwóch skrajnych biegunach. Fundamentalne wartości czy spekulacja? Jedni uważają, że za NVIDIĄ stoją fundamentalne wartości, więc wzrost wartości spółki (2,8 bln dol.), nawet w tym niespotykanym tempie, jest fundamentalnie (ekonomicznie) uzasadniony i w…
Czytaj artykuł

Rynki akcji na rekordowych wzrostach, ale pojawiają się sygnały ostrzegawcze

Indeks VIX, który mierzy oczekiwaną zmienność rynku, jest na rekordowo niskim poziomie. Wojna handlowa USA-Chiny i rosnące napięcia geopolityczne mogą stanowić zagrożenie dla dalszych wzrostów. Dużo zmian widać też w cenach surowców. Miedź drożeje ze względu na rosnący popyt ze strony infrastruktury AI. Natomiast powodem wzrostu cen złota i srebra są obawy o inflację i…
Czytaj artykuł
sto lat złotówki - jakie są perspektywy na przyszłość

Sto lat Złotego: perspektywy na przyszłość

Minęło równo sto lat od wprowadzenia do obiegu złotówki. Ta zacna historyczna okoliczność niech będzie pretekstem do określenia teraźniejszych perspektyw dla rodzimej waluty. Historia złotego Mało brakowało, a „złoty” nie byłby „złotym”, a… „lechem”. Można by podejrzewać ministra Władysława Grabskiego o profetyczne zdolności. Po odzyskaniu niepodległości 5 lutego 1919 roku minister skarbu wydał dekret zapowiadający…
Czytaj artykuł
Sztuczna inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

Sztuczna inteligencja a rynek pracy: Jak “AI” zrewolucjonizuje rynek?

Wprowadzenie Godzina poranna. Telewizja biznesowa. Rozmowa prowadzącego z dwoma Gośćmi porannego programu: „Panowie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której jedna sztuczna inteligencja zadaje pytanie, a dwie inne sztuczne inteligencje w formie pozorowanego sporu na nie odpowiadają…? A my w tym czasie pilibyśmy kawę…” Automatyzacja procesów i rosnące znaczenie sztucznej inteligencji Automatyzacja procesów, rosnące znaczenie robotów…
Czytaj artykuł
akcje na giełdzie - ocena perspektywy na przyszłość

Złoty czas surowców i hossa na rynku akcji, a jak zachowają się stopy procentowe?

Po oszałamiającym kwietniu, gdy rynki finansowe wciąż zaliczają wzrosty, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co przyniesie maj. Co kolejne miesiące przyniosą na giełdzie i czy obligacje stają się obszarem zwiększonego zainteresowania inwestorów? Jednocześnie surowce nadal pozostają w tendencji wzrostowej, gdzie upatrujemy teraz główne szanse, a gdzie kryją się potencjalne zagrożenia? Wszystko to skłania do…
Czytaj artykuł

Zobacz również