20 lat Phinance! Jubileusz, którego nic nie zapowiadało!

22 września 2023

Phinance istnieje na rynku już od 20 lat! Także dla nas jest to ogromne zaskoczenie i powód do dumy. Z firmy, która swój początek miała w mieszkaniu Olgi i Filipa Jacków, a wyrosła wyłącznie z marzeń i aspiracji, dziś jesteśmy organizacją tworzoną przez ponad 1000 osób, która stale, z roku na rok rośnie. Z czego dumne jest Phinance w momencie tego wyjątkowego jubileuszu? Jakie mamy plany na przyszłość?

Phinance, dawniej Efect, rozpoczęło swoją działalność 20 lat temu w Poznaniu. Firma zaczynała od sprzedaży ubezpieczeń na życie i systematycznie rozwijała portfolio oferowanych produktów. Jak mówi Olga Jacek - prezes Phinance - nie było w tym wielkich wizji, ani tym bardziej kapitału: była miłość pary, która wokół niej próbowała zbudować swoje zawodowe życie i bezpieczeństwo finansowe.

Phinance w liczbach – statystyka naszego sukcesu

Efekty transformacji z małej, kilkuosobowej firmy do naprawdę dużej organizacji są imponujące.

Dziś Phinance to:

· Ponad 1000 Doradców Finansowych działających na terenie całego kraju

· 45 biur

· 384 osoby na stanowiskach managerskich

· Ponad 570 tys. klientów

· Ponad 120 tys. kontraktów podpisanych w 2021r.

Każdego dnia nasi Doradcy docierają do nowych klientów, a firma regularnie poszerza portfolio produktowe. Pozwala nam to rosnąć i rozwijać się razem z naszymi klientami, którzy na kolejnych etapach życia, potrzebują różnych produktów i tej samej – rzetelnej i kompleksowej obsługi.

Klientocentryzm i wieloproduktowość kluczem do budowania silnej marki

„Klientocentryzm oznacza, że nasze działania, jako firmy, skupione są na kliencie, który jest w centrum naszego zainteresowania mówi Olga Jacek, prezes Phinance. Udowodniliśmy, że ustawienie firmy wokół klienta ma nie tylko sens z perspektywy odpowiedzialności społecznej biznesu, nie jest tylko modnym hasłem, ale również ma sens komercyjny, biznesowy. Łączy się z nim wieloproduktowość, która wyrosła z potrzeby zaspokojenia wszystkich potrzeb klienta w jednym miejscu. Nie mogłoby to się jednak udać, bez właściwej organizacji pracy wewnątrz zespołu i to, moim zdaniem udało nam się świetnie i stało się jednym z filarów naszego sukcesu.

Oprócz klientocentryzmu i wieloproduktowości, nie mniej ważna jest wspólnota – dodaje Marcin Kaczmarek, Członek Zarządu Phinance. Bez ludzi, bez relacji, to by się z pewnością nie udało. Ten filar, oprócz usługi, którą zawsze chcieliśmy utrzymywać na najwyższym poziomie, to jest coś z czego jestem szczególnie dumny. Nasze wartości nie są deklaratywne, są faktem, który potwierdziliśmy w bardzo wielu sytuacjach, w tym kryzysowych.

https://www.youtube.com/watch?v=_kWmDkF12-s&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fphinance.prowly.com%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Phinance: plany na przyszłość

Kiedy pyta się mnie o plany na przyszłość, o motywację, o to czy po tylu latach, ten projekt jest dla mnie ciągle interesujący, stwierdzam, że oprócz dumy czuję również odpowiedzialność za ogromną liczbę osób, które są z nami w tym projekcie - mówi Marcin KaczmarekTa odpowiedzialność jest czymś, co wspiera nas w kryzysach, dodaje mocy do ustawicznego rozwoju. Wierzę, że nie tylko nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, ale nawet jeszcze dobrze się nie rozgrzaliśmy. Wiele przed nami i bardzo się na to cieszę.

Utrzymanie integracji firmy, wspólnych wartości - to nasze wyzwanie na najbliższe lata - dodaje Olga Jacek. Badania pokazują, że młode pokolenie to wartości właśnie stawia bardzo wysoko w hierarchii swoich potrzeb. Dziś nie liczą się tylko pieniądze, ale również to jak czujemy się w zespole, jakie kontakty społeczne są naszym udziałem. Stawiając na rozwój społeczności, zwłaszcza w tak dużym przedsiębiorstwie, musimy bacznie obserwować, czy nie tracimy tego, z czego jesteśmy tak dumni, czyli wspólnoty właśnie.

https://www.youtube.com/watch?v=dVyhcWvu1uo

Życzenia dla Phinance

Czego życzą nam z okazji jubileuszu nasi partnerzy?

„Życzymy sukcesów, powodzenia w podejmowanych przedsięwzięciach i szerokich perspektyw rozwoju w kolejnych latach. Jednocześnie dziękujemy za dotychczasową współpracę̨ i sprzedaż̇ ubezpieczeń́ Grupy PZU. Wierzymy w dynamiczny rozwój, możliwość́ dalszego pogłębiania i umacniania wzajemnych relacji, które w najbliższym czasie przełożą̨ się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe.

Marcin Sroka , Maciej Woliński Grupa PZU

Dwie dekady działalności w rytmie nieustannego wzrostu to dowód ogromnego zaangażowania, elastyczne adaptowanie się do intensywnie zmieniającego się rynku i wysokich umiejętności zarządzania zmianą.

W imieniu swoim i ERGO Hestii serdecznie Państwu gratuluję i życzę kolejnych, wspaniałych lat. Niech ten jubileusz będzie powodem do zadowolenia z dotychczasowych dokonań i jednocześnie motywacją do stawiania kolejnych odważnych odważnych kroków na polskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Justyna Wajs

Ergo Hestia

Czego życzyć komuś, kto wszystko ma? Chyba tylko tego, żeby Wam nikt nie przeszkadzał w robieniu tego, co umiecie i robicie najlepiej. A jeśli na horyzoncie pojawią się jakieś przeszkody, życzę Wam, abyście każdą taką niespodziankę traktowali jak wyzwanie, z którego – w co nie wątpię - wyjdziecie jeszcze mocniejsi! Phinance to moja najciekawsza przygoda zawodowa od początku współpracy z bankami i pośrednikami. Nigdzie nie znalazłam tak fantastycznych osobowości, jak w Waszej firmie. Nigdy też nikt nie dostarczył mi tyle pozytywnej energii. Olga znalazła świetne określenie na to, czym jest Phinance – Ubuntu.Bo tak faktycznie jest - szacunek, lojalności i troska o innych jest podstawą budowania przez Was relacji z partnerami i klientami. Dzięki temu jesteście i rośniecie.

Często sobie myślę pracując z Wami: „Jestem, bo Wy jesteście” i za to Wam dziękuję̨!

Monika Woźniak, dyrektor ds. rozwoju biznesu Aegon

Zapraszamy do kontaktu! 

Powiązane artykuły

jak działa cło

Powtórka z podatku zwanego „cło”. Wpływ na inflację i PKB

Temat ceł, za sprawą prezydenta Trumpa, stał się wiodącym w serwisach i portalach nie tylko ekonomicznych. Urzędujący przywódca światowego mocarstwa, niczym biczem z rodeo wziętym, smaga kolejne Państwa cłami. Przypomnijmy sobie zatem, książkowy wpływ cen na najważniejsze parametry gospodarcze, przekładające się przecież na komfort życia w danym państwie. Wpływ cła na inflację Cła mają znaczący…
Czytaj artykuł
REITy – nowa możliwość inwestowania w nieruchomości

REITy. Nowa możliwość inwestowania w nieruchomości

Wraz z nadziejami na przyśpieszenie prac legislacyjnych, dopuszczających w Polsce inwestowanie w REITy (ang. Real Estate Investment Trust), powinna rosnąć chęć pogłębienia wiedzy na temat tego nowego na polskim rynku instrumentu, dającego nową możliwość inwestycji w ulubiony przez polskich inwestorów sektor: NIERUCHOMOŚCI. Zgodnie z najnowszymi propozycjami, polskie REITy, miałyby możliwość inwestowania zarówno w nieruchomości komercyjne,…
Czytaj artykuł

Vienna Life sfinalizowała zakup pakietu akcji Phinance

Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group sfinalizowało umowę z Phinance S.A. na zakup 48,82% akcji tej spółki. Po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), transakcja została pomyślnie zakończona, co otwiera nowe możliwości rozwoju dla obu spółek. Dzięki transakcji Vienna Life wzmocni swoją obecność na rynku poprzez m.in. dystrybucję produktów…
Czytaj artykuł
wypłaty dywidend w Polsce - polskie banki

Złote polskie banki. Dywidendy tuż, tuż

Obserwując noworoczny wzrost kursów notowanych na giełdzie banków, naturalnym pytaniem jest to, o powód widowiskowego wzrostu. Rok 2025 może być rekordowym pod kątem wypłat dywidend. Branżą, która podzieli między akcjonariuszy kwoty liczone w miliardach złotych, są banki. Według szacunków, suma dywidend sektora przekroczy 20 mld zł, a średnia stopa dywidendy wyniesie imponujące 8,5 proc. Pod względem DY…
Czytaj artykuł

Inwestycyjne przedwiośnie: powrót Alibaby, amerykańska polityka i rekordowe dywidendy w Polsce

Marzec 2025 przynosi na rynki finansowe mieszankę optymizmu i niepewności, które wpływają na zachowanie inwestorów na całym świecie. Rekordowe wyniki NVIDII, szybki wzrost akcji chińskich gigantów, jak Alibaba, oraz wzrost polskiego WIG20 to tylko niektóre z pozytywnych sygnałów, które podnoszą nastroje na giełdach. Z drugiej strony, niepewność związana z polityką Donalda Trumpa i ryzykiem wojny…
Czytaj artykuł
popyt na złoto, banków centralnych przyszłość rynku złota

Złoto na rekordach. Ale gdzie ono jest? Światowe zasoby złota

Cena złota rośnie, jakby miało go zabraknąć. A jaka jest prawda? Wiemy, że zostanie kiedyś wykopany ostatni Bitcoin (tak zakłada algorytm tej najpopularniejszej kryptowaluty), ale czy zostanie kiedyś wydobyta ostatnia uncja złota? Światowa Rada Złota wylicza, że od początku cywilizacji wydobyto 208 874 ton złota, przy czym 90% pozyskano po 1848 roku. Według danych United…
Czytaj artykuł
niemiecka hossa, złoty w sile i chińskie AI podważające potęgę Nvidii

Giełdowe paradoksy: niemiecka hossa, złoty w sile i chińskie AI podważające potęgę Nvidii

Gdyby akademickie prawidła ekonomii sprawdzały się na giełdzie, inwestowanie byłoby dziecinnie proste. A jednak rynki finansowe po raz kolejny udowadniają, że ich logika bywa przewrotna. Niemiecka giełda bije rekordy, w Polsce złoty rośnie w siłę. Sukces DeepSeek podważa tezę wedle których stworzenie silnych modeli AI wymaga potężnych nakładów na infrastrukturę, co łączyło się w praktyce…
Czytaj artykuł
Amerykańskie obligacje

Amerykańskie obligacje w ogniu przeceny – jak term premium tłumaczy niepokój inwestorów

Wysokie stopy procentowe, rosnące obawy o stabilność finansową Stanów Zjednoczonych i niepewność związana z polityką fiskalną powracającego Donalda Trumpa uderzyły w amerykańskie obligacje skarbowe. W efekcie rentowności na długim końcu krzywej biją rekordy, a premia terminowa (ang. term premium) stała się kluczowym wskaźnikiem odzwierciedlającym wzrost ryzyka i kosztu utrzymania długu długoterminowego. Dlaczego inwestorzy żądają wyższych…
Czytaj artykuł

Zobacz również

Aplikuj
teraz
Bezpłatna
konsultacja