UBEZPIECZONY RODZIC – ODPOWIEDZIALNY RODZIC!

19 marca 2021

Niedawno zostałeś rodzicem? Twój Maluch ma już kilka lat i regularnie ubezpieczasz go w zakresie NNW, ale o sobie nigdy nie pomyślałeś? To błąd! Ubezpieczonym warto być zawsze, a już zwłaszcza wtedy, kiedy od naszego zdrowia i życia zależy egzystencja i finansowe bezpieczeństwo naszej rodziny.

Rodzice zwykle myślą głównie o bezpieczeństwie dzieci – zapominają jednak, że bardzo istotnym składnikiem tego bezpieczeństwa jest także zabezpieczenie siebie samych. 

Ubezpieczony rodzic, nawet jeśli stanie się coś złego, będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie. To bardzo istotna kwestia! 

Jestem rodzicem -  jakiego ubezpieczenia potrzebuję? 

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka łatwa. Przede wszystkim warto tutaj pomyśleć o ubezpieczeniu na życie i na wypadek wystąpienia groźnej choroby, niezdolności do pracy. Te obawy zresztą pojawiają się najczęściej. Warto pamiętać, że taka dobrze dobrana polisa da nam możliwość zareagowania w przypadku poważnych kłopotów, a w razie najgorszego -  naszej niespodziewanej śmierci -  może być ogromnym wsparciem dla rodziny. 

Jest to szczególnie ważne, jeśli dochody małżonków są bardzo różne, a bezpieczeństwo finansowe opiera się głównie na jednym filarze. W takiej sytuacji warto ubezpieczyć na większą sumę tego małżonka, który na dzień zawarcia polisy zarabia więcej i którego ewentualna niezdolność do pracy, mogłaby oznaczać poważne kłopoty finansowe rodziny. 

Ubezpieczenie dla rodzica -  jakie sumy ubezpieczeniowe, jaki zakres? 

Wielu rodziców powstrzymuje się przed zawarciem umowy ubezpieczenia, ponieważ nie wie jakiego produktu tak naprawdę potrzebuje. Najwięcej wątpliwości budzą kwestie związane z sumą ubezpieczenia, a także zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela. 

Tu warto pamiętać o dwóch zasadach: im wyższa suma ubezpieczenia i szerszy zakres, tym polisa będzie droższa. Należy więc w tym wypadku przede wszystkim określić jaka kwota byłaby nam/ rodzinie konieczna w razie np. niezdolności do pracy i skorelować te potrzeby z budżetem jaki chcemy przeznaczyć na ubezpieczenie. 

Równie istotne wydaje się także zadbanie o oszczędności na emeryturę. Na szczęście wiele produktów ubezpieczeniowych pozwala o te kwestie zadbać za jednym razem -  warto o nie zapytać Doradcę. 

Odpowiedzialny rodzic = ubezpieczone składniki majątku 

Myśląc o zabezpieczeniu rodziny, warto także zastanowić się nad tym, czy nasz majątek i jego składniki są odpowiednio chronione. Kompleksowe przyjrzenie się temu tematowi może tak naprawdę wystarczyć do wybrania potrzebnej polisy i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa rodziny -  zwłaszcza w czasach tak niepewnych jak te, które aktualnie przeżywamy. Bezpieczeństwo to także ubezpieczenie domu czy mieszkania, polisa związana z odpowiedzialnością cywilną, czy ubezpieczenie firmy. 

Jeśli tematowi przyjrzymy się teraz -  decyzje raz podjęte wystarczą nam na kolejne lata! 

Nie wiesz co wybrać? Skorzystaj ze wsparcia specjalisty! 

Kwestie, o których tu mowa wydają Ci się istotne, ale mimo to nie potrafisz sam wybrać produktu ubezpieczeniowego dla siebie? Nasi Doradcy Finansowi zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zaproponować. 

Powiązane artykuły

komentarz rynkowy lipiec 2024 Phinance

Chiny hamują cenę ropy, a EBC stymuluje gospodarkę. KGHM rośnie, choć miedź po rekordach tanieje. Jakie są prognozy na lipiec?

Zwycięstwo Zjednoczenia Narodowego we Francji wpłynie na lipcowe notowania, podobnie jak dane makro z USA w połowie miesiąca. Zwiększająca się szansa na obniżkę stóp w USA może prowadzić do deprecjacji dolara i umocnienia złotego. Plany wprowadzenia spółki Żabka Polska na giełdę i wycena sięgająca do 8 mld dolarów, zaostrzyły apetyt inwestorów. AKCJE Okazuje się, że…
Czytaj artykuł
Żabka na giełdzie: Jakie będą skutki finansowe dla inwestorów?

Oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym: Żabka skacze na giełdę

Przerwa w meczu trwa tylko 15 minut. To wystarczający czas, żeby zdążyć zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepieza rogiem. Jaki sklep/ przychodzi statystycznemu konsumentowi w takim wypadku do głowy…? W większości wypadków będzie to Żabka. Pora przypomnieć sobie zasady wprowadzania spółki na giełdę, bo najprawdopodobniej czeka nas we wrześniu duże IPO. Żabka wskoczy na…
Czytaj artykuł
inwestycja w grunt - klucz do dywersyfikacji inwestycji?

Odkryj tajemnicę zyskownej dywersyfikacji: inwestowanie w ziemię!

Dywersyfikacja stanowi niewątpliwie jedną z podstawowych zasad inwestowania. Chroni ona inwestorów, pozwalając na zmniejszenie ryzyka inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że przysłowiowe postawienie wszystkiego na jedną kartę nie wróży w inwestowaniu nic dobrego, a jedynie prowadzi do podejmowania zbyt wysokiego ryzyka, zupełnie niewspółmiernego do możliwych do osiągnięcia korzyści. Stąd też o dywersyfikacji mówią wszyscy –…
Czytaj artykuł
NVIDIA: Rewolucja ai czy kolejna bańka spekulacyjna

NVIDIA: Nowa rewolucja czy kolejna bańka spekulacyjna?

Wydaje się, że o fenomenie sztucznej inteligencji, o najpopularniejszej spółce na świecie napisano już prawie wszystko. Rozważmy przyszłość tej amerykańskiej spółki, na dwóch skrajnych biegunach. Fundamentalne wartości czy spekulacja? Jedni uważają, że za NVIDIĄ stoją fundamentalne wartości, więc wzrost wartości spółki (2,8 bln dol.), nawet w tym niespotykanym tempie, jest fundamentalnie (ekonomicznie) uzasadniony i w…
Czytaj artykuł

Rynki akcji na rekordowych wzrostach, ale pojawiają się sygnały ostrzegawcze

Indeks VIX, który mierzy oczekiwaną zmienność rynku, jest na rekordowo niskim poziomie. Wojna handlowa USA-Chiny i rosnące napięcia geopolityczne mogą stanowić zagrożenie dla dalszych wzrostów. Dużo zmian widać też w cenach surowców. Miedź drożeje ze względu na rosnący popyt ze strony infrastruktury AI. Natomiast powodem wzrostu cen złota i srebra są obawy o inflację i…
Czytaj artykuł
sto lat złotówki - jakie są perspektywy na przyszłość

Sto lat Złotego: perspektywy na przyszłość

Minęło równo sto lat od wprowadzenia do obiegu złotówki. Ta zacna historyczna okoliczność niech będzie pretekstem do określenia teraźniejszych perspektyw dla rodzimej waluty. Historia złotego Mało brakowało, a „złoty” nie byłby „złotym”, a… „lechem”. Można by podejrzewać ministra Władysława Grabskiego o profetyczne zdolności. Po odzyskaniu niepodległości 5 lutego 1919 roku minister skarbu wydał dekret zapowiadający…
Czytaj artykuł
Sztuczna inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

Sztuczna inteligencja a rynek pracy: Jak “AI” zrewolucjonizuje rynek?

Wprowadzenie Godzina poranna. Telewizja biznesowa. Rozmowa prowadzącego z dwoma Gośćmi porannego programu: „Panowie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której jedna sztuczna inteligencja zadaje pytanie, a dwie inne sztuczne inteligencje w formie pozorowanego sporu na nie odpowiadają…? A my w tym czasie pilibyśmy kawę…” Automatyzacja procesów i rosnące znaczenie sztucznej inteligencji Automatyzacja procesów, rosnące znaczenie robotów…
Czytaj artykuł
akcje na giełdzie - ocena perspektywy na przyszłość

Złoty czas surowców i hossa na rynku akcji, a jak zachowają się stopy procentowe?

Po oszałamiającym kwietniu, gdy rynki finansowe wciąż zaliczają wzrosty, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co przyniesie maj. Co kolejne miesiące przyniosą na giełdzie i czy obligacje stają się obszarem zwiększonego zainteresowania inwestorów? Jednocześnie surowce nadal pozostają w tendencji wzrostowej, gdzie upatrujemy teraz główne szanse, a gdzie kryją się potencjalne zagrożenia? Wszystko to skłania do…
Czytaj artykuł

Zobacz również