środa, 29 marca 2017

RANKING 10 NAJLEPSZYCH KREDYTÓW HIPOTECZNYCH – MARZEC 2017


Wiosna to najlepszy moment na zakup własnego mieszkania lub rozpoczęcie budowy domu. Jeśli udało Ci się znaleźć wymarzone mieszkanie lub właśnie odebrałeś pozwolenie na budowę, nie ma z czym zwlekać. W oparciu o ranking 10 najlepszych kredytów z wkładem własnym w wysokości 10% i 20%, podpowiadamy gdzie możesz szukać kredytu.

Pierwszy kwartał 2017 roku nie przyniósł większych zmian w ofertach banków dla osób ubiegających się o kredyt hipoteczny. Liderem pozostaje bank PKO BP, zarówno pod względem udzielanych pożyczek jak również najniższych kosztów, które poniosą przyszli kredytobiorcy. Nastąpiła natomiast istotna zmiana w ofercie  - od stycznia bank oferuje inne warunki dla stałych klientów, a inne dla nowych. Stali klienci mogą liczyć na marżę o 0,15% mniejszą, niż osoby, które dopiero wraz z kredytem hipotecznych zostaną klientami banku. Jednak pomimo tej zmiany, w obu przypadkach jest to najlepsza oferta na rynku.

 

Kredyty z wkładem własnym 10%

 

Podobnie jak w 2016 roku, w tym roku również można ubiegać się o kredyt z wkładem własnym wynoszącym 10% ceny zakupu nieruchomości. Należy pamiętać, że wkład własny musi być wpłacony gotówką, czyli inne zabezpieczenia jak np. druga nieruchomość nie mogą zastąpić wymaganego wkładu gotówkowego. Wyjątkiem będzie mBank, który dopuszcza takie rozwiązanie.

 

Na uwagę zasługuje oferta Banku Millennium, który od nowego roku zrezygnował z pobierania prowizji za udzielenie kredytu (wcześniej było to 2%), marże pozostały bez zmian. Prowizja jest największym kosztem ponoszonym na start przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, więc osoby które mają „napięty“ budżet i będą liczyły każdą złotówkę, którą muszą zainwestować, aby zaciągnąć kredyt, na pewno powinny wziąć pod uwagę tę ofertę.

 

TOP 10 kredytów z wkładem 10%

Kwota kredytu 300.000 zł, okres 30 lat


Kredyty z wkładem własnym 20%

Osoby dysponujące wkładem własnym w wysokości 20% mają większe możliwości w wyborze banku oraz przede wszystkim poniosą znacznie mniejsze koszty związane ze spłatą kredytu. Oprócz PKO BP należy wziąć pod uwagę ofertę banku ING, w którym z promocyjnej oferty mogą skorzystać osoby, gdzie jeden z kredytobiorców nie przekroczył 35 roku życia. Co prawda aktualna promocja kończy się 31.03, ale bank już szykuje kolejną, której szczegóły będziemy znali w pierwszych dniach kwietnia. Wybierając oferty z minimalnym wkładem 20% możemy liczyć na niższe marże, co wprost przekłada się na wysokość rat kredytu. Różnica w kosztach całkowitych przy kredycie na 300.000 zł przez 30 lat wyniesie ponad 12.000 zł, a więc ok. 7-8% całkowitego kosztu.

 

TOP 10 kredytów z wkładem 20%

Kwota kredytu 300.000 zł, okres 30 lat

Jakub Łuszczyk


czytaj także