środa, 8 stycznia 2020

OC tańsze o kilkaset złotych? To możliwe! Jak kupić tańsze ubezpieczenie?


OC to obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu, które musi mieć każdy właściciel auta. Niewielu jednak wie, że na OC da się sporo oszczędzić! Podpowiadamy, jak to zrobić!

Masz auto, płacisz za OC i nie zastanawiasz się czy to dużo czy mało? To błąd! OC ma wszędzie taki sam zakres, dlatego przepłacanie za ten produkt, kompletnie nie ma sensu! 

Rozpiętość cen OC jest bardzo duża - niektórzy płacą 300 zł (nie, to nie żart!), inni nawet grubo ponad 1000 zł! Średnia cena OC to aktualnie około 700-800 zł. 

Jak płacić mniej? 

1. Nie przedłużaj polisy bez zastanowienia! 

Kiedy kończy Ci się polisa OC, ubezpieczyciel przysyła Ci automatyczne odnowienie. Liczy na to, że nie będzie Ci się chciało weryfikować oferty, machniesz ręką i polisa po prostu się przedłuży. To błąd! Ubezpieczyciele niechętnie obniżają cenę w kolejnym roku polisowym. 

Nawet jeśli ceny na rynku spadły - a tak dzieje się aktualnie, nie będziesz beneficjentem tych obniżek. Zawsze warto sprawdzić oferty konkurencji lub poprosić o wsparcie doradcę! 

2. Kupuj w pakiecie! 

Ubezpieczenie w pakiecie jest tańsze - za samo AC możesz dopłacić niejednokrotnie zaledwie 200-300 zł. Dlatego kupując OC, warto rozważyć po pierwsze dodatki do samego OC, jak i AC właśnie.  Dzięki takiemu zakupowi naprawdę możesz oszczędzić, a dodatkowo, zyskujesz bezpieczeństwo i spokojną głowę. 

 

3. Weź pod uwagę czynniki obniżające cenę polisy! 

Jeśli masz zwyżki lub jesteś młodym kierowcą i Twoja polisa jest dość droga, warto rozważyć dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela. To pozwala oszczędzić nawet kilkaset złotych! Podobnie rejestracja auta w mniejszej miejscowości, jeśli przebywasz również tam. Wybierając samochód, warto wziąć pod uwagę, że za polisę dla sportowego modelu z dużą pojemnością silnika zapłacimy więcej.  Najtańsze w ubezpieczeniu są niewielkie auta miejskie. 

 

4. Zmieniaj ubezpieczyciela po szkodzie! 

Jeśli w danym roku polisowym miałeś szkodę, koniecznie sprawdź inne oferty i zmień ubezpieczyciela. Twoja składka w starym TU, na bank będzie wyższa niż rok wcześniej. Ubezpieczyciele najchętniej obniżają stawki kierowcom bezszkodowym, a podwyższają i to znacząco, tym którym choćby raz podwinęła się noga! 

 

5. Korzystaj z pomocy fachowca!

Wszystko się zmienia, ale proces wyliczania ceny polisy OC, ciągle dla wielu z nas jest skomplikowany. Dzwonienie od placówki do placówki, wypytywanie agentów, zajmuje sporo czasu. Jeśli chcesz być pewien, że masz najlepszą ofertę, skontaktuj się z naszym doradcą, który wyliczy składki za Ciebie, porówna zakres pakietów i wróci do Ciebie z najlepszą możliwą propozycją. Ile możesz oszczędzić? Nawet kilkaset złotych! Różnica w cenie OC i AC dla pana Krzysztofa z Torunia, właściciela Skody Octavi z 2012 roku, wyniosła 400 zł! Jeśli otrzymujemy w tej cenie dokładnie to samo, płacenie więcej niż musimy, jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto! 


czytaj także