piątek, 10 stycznia 2020

Na wypadek, gdyby… rak, utrata pracy, śmierć. Jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę?


Nikt z nas nie jest nieśmiertelny ani odporny na wszystko, chociaż czasami tak nam się wydaje. Nieszczęścia nie tylko chodzą po ludziach, ale czasami zdarzają się nie tylko innym, ale i nam. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zabezpieczyć siebie i swoich bliskich? Z całą pewnością nie warto martwić się na zapas, warto jednak myśleć o przyszłości i z pewną dozą realizmu podchodzić do różnych życiowych zagrożeń. To daje nam nie tylko spokojny sen, ale także „poduszkę powietrzną” na wypadek, gdyby złe scenariusze jednak zaistniały w rzeczywistości. Przekonał się o tym pan Marek, który na skutek wypadku samochodowego nie tylko stracił możliwość pracy zarobkowej na blisko dwa lata, ale także popadł w poważne kłopoty finansowe. Takiej sytuacji można było uniknąć.

Ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie na życie, a może…?

Myśląc o różnych życiowych meandrach, najczęściej bierzemy pod uwagę scenariusz utraty życia lub poważne kalectwo i decydujemy się na ubezpieczenie na życie. Zagrożenia te, jak powszechnie wiadomo nie są jedynymi, które mogą skomplikować i poważnie zachwiać bezpieczeństwem i dobrostanem naszej rodziny.

Utrata dochodu nawet na kilka miesięcy, nie mówiąc o latach - może oznaczać problem ze spłatą kredytu, popadnięcie w długi czy problem z powrotem do zdrowia na skutek np. niemożności skorzystania z płatnej rehabilitacji.

Myślisz, że to nigdy Cię nie spotka? Życzymy Ci jak najlepiej, ale mówimy również: warto sprawdzać i zabezpieczać to, co zabezpieczyć można!

Dziś, na rynku ubezpieczeniowym jest wiele produktów, które mogą chronić nasze bezpieczeństwo w tym zakresie i zapewnić naszej rodzinie finansowy komfort, nawet wtedy, kiedy dojdzie do różnych trudnych zdarzeń.

Rakowi wspak - jak się zabezpieczyć przed poważnym zachorowaniem?

W Polsce obecnie co roku na choroby nowotworowe choruje blisko 150 tys. osób, mniej więcej po połowie, jeśli chodzi o kobiety i mężczyzn. Z powodu nowotworu umiera rocznie ponad 92 tys. Polaków (ponad 51 tys. mężczyzn i ponad 40 tys. kobiet). Zgodnie z analizami do 2025 roku w Polsce liczba nowych rozpoznań nowotworów wrośnie nawet o 15 %.

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe oferują jakieś zabezpieczenie na wypadek takiego zdarzenia? Tak. Wybierając właściwy produkt, możemy otrzymać wysoką kwotę wypłacona w razie zachorowania, ale także wsparcie w procesie leczenia, diagnozowania, tak ważne w kontekście jakości polskiej służby zdrowia.

Bezpieczeństwo? Tak, ale czy mnie na to stać?! Co wybrać?

Wbrew obiegowej opinii, bezpieczeństwo wcale nie musi kosztować drogo! Produkty, które wesprą Cię w kryzysowej sytuacji to wydatek rzędu kilkudziesięciu- kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od sumy ubezpieczenia.

Klientów zniechęca nie tylko ewentualna cena, ale także skomplikowane warunki takich umów, przez które trudno się „przebić” przeciętnemu Kowalskiemu. W zrozumieniu Twoich potrzeb pomoże rozmowa z Doradcą. On także wesprze Cię w procesie wyboru, dopierając produkt lub produkty, które najlepiej wpiszą się w Twoje potrzeby.

Z myśleniem na temat bezpieczeństwa nie warto czekać aż wydarzy się coś złego! Umów się na spotkanie już dziś i zobacz, co możemy Ci zaoferować!


czytaj także