piątek, 10 stycznia 2020

Dlaczego warto ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom?


Nie masz pojęcia, jak bardzo ubezpieczenie może Ci się przydać! Nie masz ubezpieczenia swojej nieruchomości albo wziąłeś pierwsze z brzegu, bo takie proponował bank? Ubezpieczenie mieszkania lub domu może być bardzo użytecznym produktem! Sprawdź, jak może Ci się przydać i jak wybrać takie, które Cię nie zawiedzie!

Dom lub mieszkanie, to najczęściej jedna z najbardziej wartościowych rzeczy, które posiadamy. Pracujemy na nie niejednokrotnie całe życie, stracić możemy w parę chwil.

Szkody na nieruchomości to jednak nie tylko te zdarzenia, o których myślimy w najgorszych scenariuszach (pożar, powódź, zburzenie), ale także te bardziej prozaiczne, ale również bardzo kosztowne: zalanie, włamanie, kradzież sprzętu czy wyposażenia. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Dobra polisa nieruchomości – jak wybrać i czego się spodziewać?

Bardzo często wybierając ubezpieczenie nieruchomości myślimy wyłącznie w kategoriach „byle było”. Wielu z nas takie ubezpieczenie wykupuje w banku, który wymaga takiego zabezpieczenia i decyduje się na wariant, który chroni właściwie wyłącznie gołe ściany. Takie ubezpieczanie, nie tylko jest produktem mało kompleksowym, ale także dość często, jest również mało konkurencyjne cenowo.

Dobra polisa mieszkania lub domu to nie tylko ubezpieczenie nieruchomości jako takiej, ale także ochrona przed skutkami wielu zdarzeń, które naszej nieruchomości dotyczą.

W zakresie dobrej polisy znajdziemy między innymi:

- zabezpieczenie przed skutkami włamania, kradzieży czy dewastacji

- zabezpieczenie rzeczy osobistych i sprzętów elektronicznych, które posiadamy

- wsparcie i pomoc fachowców – nie tylko w wypadku zalania, pęknięcia rury, ale także wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy elektryka, ślusarza czy innego specjalisty.

Ile powinna kosztować dobra polisa nieruchomości?

Myślisz, że kompleksowo, musi oznaczać bardzo drogo? Niekoniecznie! Polisa nieruchomości to zwykle koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za rok ochrony. Cena zależy od wartości nieruchomości, ale także od opcji dodatkowych.

Jak to często bywa, za tą samą kwotę możesz otrzymać produkt ubezpieczeniowy o podstawowym charakterze, ale także taki, który przyda się właściwie w każdej sytuacji. Nie wiesz który wybrać? Na co zwrócić uwagę? Skorzystaj z rekomendacji naszego Doradcy i nie narażaj się na ryzyko nietrafionych decyzji.

Z dobrą polisą śpi się dużo spokojniej!


czytaj także