poniedziałek, 29 lutego 2016

Czy program 500+ to fundament pod inwestycje zapewniające przyszłość polskiej młodzieży?


Nowy Program 500+ ma wystartować już 1 kwietnia bieżącego roku. Jakie są podstawowe założenia rządowego programu, kto może otrzymać pieniądze i jakie inwestycje najlepiej przedsięwziąć, aby w przyszłości zapewnić dzieciom dobry start w dorosłym życiu? Okazuje się, że dzięki państwowej pomocy możemy dla naszych pociech zrobić bardzo wiele.

Nowy Program 500+ ma wystartować już 1 kwietnia bieżącego roku. Jakie są podstawowe założenia rządowego programu, kto może otrzymać pieniądze i jakie inwestycje najlepiej przedsięwziąć, aby w przyszłości zapewnić dzieciom dobry start w dorosłym życiu? Okazuje się, że dzięki państwowej pomocy możemy dla naszych pociech zrobić bardzo wiele.

 

Jak działa i kto może skorzystać z Programu 500+?

Wprowadzony program może pomóc rozwiązać problemy demograficzne Polski oraz przyczynić się do rozwoju naszego społeczeństwa. Dziś wiele rodzin boi się zdecydować na dzieci. Przeprowadzone w 2015 roku badania Domu Badawczego Maison i Warsaw Enterprise Institute jasno pokazują, że aż 74% Polaków boi się założyć większą rodzinę z uwagi na swoją obecną sytuację materialną. Coraz częściej możemy też obserwować okoliczności zmuszające wielu obywateli Polski do ułożenia sobie życia poza granicami naszego kraju.

Czy uda się zablokować te niesprzyjające tendencje i pomóc wielu rodzinom w materialnym utrzymaniu swoich dzieci? Podczas prac nad ustawą oraz wcześniejszych deklaracji polityków padły różne propozycje, które stały się przedmiotem sporów i powszechnej debaty publicznej. Patrząc w przyszłość, Programu 500+ nie należy traktować jedynie w kategoriach dodatkowego obciążenia budżetu państwa. Może on stanowić inwestycję zwracającą się w wielu obszarach, wyrównując szanse i dając możliwości dzieciom z mniej zamożnych rodzin.

Pieniądze mają być przeznaczone dla każdej rodziny posiadającej, co najmniej dwoje dzieci, a także dla rodzin z jednym dzieckiem, w których dochód netto na jedną osobę nie przekracza 800zł (w przypadku dzieci niepełnosprawnych jest to kwota 1200zł). Jedynym wymogiem w takiej sytuacji będzie udokumentowanie swoich dochodów. Świadczenie ma być wypłacane każdego miesiąca rodzicom, lub opiekunom prawnym, aż do ukończenia przez dziecko 18-stego roku życia. Żeby przystąpić do programu 500+ trzeba będzie wypełnić odpowiednie zgłoszenie na stronie internetowej. Wszystko wygląda dość prosto i przejrzyście, co sprawia, że już niedługo wielu rodziców i opiekunów zacznie pobierać dodatkowe pieniądze, którymi będą mogli dowolnie dysponować.

 

Jakie możliwości dostają rodzice dzięki Programowi 500+?

Pieniądze przydadzą się zawsze, jednak warto dobrze przemyśleć, jakie możliwości otwierają nam dodatkowe środki finansowe na wychowanie dzieci? Gra toczy się o dość wysokie stawki, ponieważ po 18 latach wychowania dziecka z pomocą wprowadzanego programu, na koncie można zgromadzić 108 tyś zł. To bardzo duży zastrzyk finansowy dla rodziny, który będą mogły one wydać na bieżące potrzeby, a także na inwestycje zabezpieczające przyszłość swoich dzieci. Dzięki przemyślanemu i bezpiecznemu inwestowaniu 500zł miesięcznie można po osiemnastu latach uzbierać nawet 160tyś złotych, co pomoże zapewnić świetny start w dorosłym życiu. Nowe mieszkanie, studia za granicą czy inneinwestycje, jakie można podjąć dzięki tak zaoszczędzonym kwotom mogą pozwolić swobodnie rozwijać talenty i umiejętności młodych Polaków w przyszłości.

 

Program 500+ ma spełniać dwa warunki. Po pierwsze ma zachęcić młodych ludzi do zakładania większych rodzin. W drugim wypadku powinien wyrównywać szanse i dawać każdemu dziecku możliwość lepszego startu i bardziej komfortowych warunków rozwoju. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze dziś bardzo wiele utalentowanych dzieci nie ma fizycznej możliwości rozwoju i ukończenia dobrych uczelni, gdyż nie pozwala im na to ich sytuacja materialna.

Nawet dostając się na bezpłatną uczelnię państwową, trzeba się liczyć z wieloma kosztami, jakie musimy ponieść. Miesięczne opłaty za akademik, wyżywienie, niezbędne książki i sprzęty, to wszystko kosztuje. Dlatego biorąc pieniądze na wychowanie naszego dziecka warto, choć małą ich część przeznaczyć na przemyślane oszczędności.

 

Jakie inwestycje najlepiej poczynić dzięki dodatkowym środkom?

To, gdzie i jak możemy zainwestować pieniądze z omawianego programu, zależy od tego, jaką ich część zechcemy na ten cel przeznaczyć. Jeżeli otrzymane pieniądze będą nam potrzebne w większości na bieżące wydatki, a na inwestycje będziemy chcieli przeznaczyć np. 100zł miesięcznie, najlepiej będzie uruchomić w pełni bezpieczne produkty inwestycyjne(np. lokaty), które pomogą nam po kilkunastu latach uzbierać całkiem pokaźną sumę pieniędzy.

Jeżeli możemy sobie pozwolić na zainwestowanie większych kwot uzyskanych z programu 500+ dobrze będzie je zdywersyfikować w tym celu i użyć różnych instrumentów finansowych do pomnożenia pieniędzy. Dobrze ulokowane środki finansowe mogą pozwolić nam zafundować swoim dzieciom studia na najlepszych uczelniach świata. Warto takieinwestycje podejmować w przemyślany sposób, a gdy nie mamy wystarczającej wiedzy w tym zakresie dobrze będzie poradzić się doradców finansowych, którzy wskażą nam najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Dłuższe inwestycje powinny być przemyślane w wielu aspektach, dlatego gdy już wiemy, co chcemy zapewnić dzieciom w przyszłości, warto zaplanować szczegółowo plan inwestycyjny dostosowany do naszych wizji i możliwości. W takiej sytuacji możemy skorzystać z usługdoradców finansowych, którzy wskażą nam najlepsze rozwiązania dostępne na rynku oraz przedstawią kilka rozsądnych planów oszczędnościowych.

Pieniądze, których nie zainwestujemy mogą się szybko rozmyć w całym morzu potrzeb. Gdy dobrze planujemy nasze działania finansowe możemy nad nimi panować. Dlatego warto korzystać z doświadczeń ludzi, którzy oszczędnościami zajmują się od lat. Znaleźć prawdziwych specjalistów w tej branży nie jest łatwo, dlatego warto wybierać firmy, dla których dobro klienta oraz jego najlepsze rezultaty finansowe budują ich markę i prestiż.

Doradcy Phinance podkreślają, że podczas lokacji pieniędzy mających na celu zabezpieczenie przyszłości dziecka istotnych będzie, co najmniej kilka czynników, dlatego konkretne cele powinny być oparte o dobrze zaplanowane działania najlepiej wsparte wiedzą i doświadczeniem ekspertów.

 

Dobry czas dla polskiej rodziny.

Pomijając wszelkie aspekty prawne i polityczne trzeba jasno stwierdzić, że nowo wprowadzany rządowy program 500+ stanowi ogromne szanse dla rozwoju i polepszenia materialnej sytuacji wielu rodzin. Aby były one trwałe warto inwestować w przyszłość i marzenia dzieci, które już za kilkanaście lat mogą doprowadzić do wszechobecnego bogacenia się naszego społeczeństwa i ciągłego powiększania standardów zawodowych, intelektualnych oraz finansowych.


czytaj także